SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1 sierpnia - UFC Fight Night 173: Brunson vs Shahbazyan

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC

Holly Holm vs. Irene Aldana w walce wieczoru gali planowanej na 1 sierpnia

Była mistrzyni wagi koguciej UFC, Holly Holm, nieoficjalnie zmierzy się z koleżanką Irene Aldaną w walce wieczoru gali planowanej na 1 sierpnia. Gala nie ma jeszcze oficjalnej nazwy ani lokalizacji.

Anonimowe źródło poinformował MMAJunkie o tym zestawieniu, które nie został jeszcze oficjalnie ogłoszone przez organizację. Partner UFC, ESPN jako pierwszy poinformował o tej walce.

W swojej ostatniej walce, 38-letnia Holly Holm (13-5 MMA, 6-5 UFC), pokonała byłą pretendentkę do tytułu wagi koguciej Raquel Pennington przez jednogłośną decyzję na gali UFC 246 w styczniu. Wcześniej Holm przegrał z mistrzynią Amandą Nunes przez nokaut w pierwszej rundzie na UFC 239 w lipcu 2019 roku.

Irene Aldana (12-5 MMA, 5-3 UFC) ma za sobą dwie wygrane walki. W pierwszej pokonała przez jednogłośną decyzję Vanessę Melo we wrześniu ubiegłego roku, a w drugiej znokautowała w pierwszej rundzie Ketlen Vieirę w grudniu na UFC 245. 32-letnia Meksykanka, wygrała pięć z sześciu ostatnich pojedynków, a jej ostatnia porażka przez niejednogłośną decyzję przyszła w walce z Raquel Pennington w lipcu 2019 roku.

Tak prezentuje się aktualna karta walk sierpniowej gali:

Walka wieczoru
135 lbs.: Holly Holm vs. Irene Aldana

185 lbs.: Derek Brunson vs. Edmen Shahbazyan
158 lbs.: Markus Perez vs. Eric Spicely
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Derek Brunson wskazał na Jacka Hermanssona i Darrena Tilla jako swoich potencjalnych rywali

Po zwycięstwie na UFC Vegas 5, czołowy zawodnik wagi średniej Derek Brunson ma nadzieję zmierzyć się w kolejnym pojedynku albo z Jackiem Hermanssonem albo Darrenem Tillem.

Derek Brunson odniósł jedno z najbardziej imponujących zwycięstw w swojej dotychczasowej karierze w UFC, kiedy to skończył w trzeciej rundzie przez TKO Edmena Shahbazyana. Brunson był przed walką underdogiem u bukmacherów, ale pokazał w walce jak mocno mylili się ci, którzy w niego wątpili. Brunson wygrał wykorzystując swoje zapasy do zmęczenia młodszego przeciwnika, a następnie powalił go i obijał w parterze, aż sędzia Herb Dean przerwał walkę w trzeciej rundzie.

Zwycięstwo nad Shahbazyanem utrzymuje Brunsona w ścisłej czołówce wagi średniej. Wyszedł do walki zajmują #8 pozycję w rankingu wagi średniej UFC, a teraz on sam wskazał, z kim chce walczyć w kolejnym pojedynku. W dzień po walce, Brunson rzucił wyzwanie dwóm zawodnikom z pierwszej dziesiątki, aby w przypadku wygranej zbliżyć się do walki o tytuł.

Derek Brunson
„Hermansson lub Till w następnej walce, to brzmi dla mnie dobrze. Obaj są sklasyfikowani przede mną i nie mają zaplanowanych walk.”

https://twitter.com/DerekBrunson/status/1290010901005754368

Hermansson jest obecnie na #4 miejscu w rankingu. W ostatniej walce odniósł zwycięstwo w pierwszej rundzie pokonując Kelvina Gasteluma na Fight Island i wygrał pięć z sześciu ostatnich walk. Jeśli chodzi o Tilla, to na innej gali na Fight Island przegrał pojedynek przez decyzję z Robertem Whittakerem, który wcześniej pokonał Gasteluma. Po tej walce doznał jednak kontuzji nogi i prawdopodobnie będzie potrzebował minimum sześć tygodni zanim będzie mógł wznowić treningi.

Mistrz wagi średniej Israel Adesanya będzie bronił swojego pasa przed Paulo Costą na gali UFC 253 we wrześniu, a o miano pretendenta numer jeden zawalczą Jared Cannonier i Robert Whittaker na gali UFC 254 w październiku. Oznacza to, że Brunson i Hermansson prawdopodobnie będą musieli stoczyć kolejną walkę lub dwie zanim otrzymają pojedynek o tytuł. Zestawienie walki pomiędzy Brunsonem i Hermanssonem ma więc duży sens, bazując na obecnym rankingu wagi średniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

„Jest powód dla którego otrzymuję walki o pas, a kolejna znów może wkrótce nadejść” – Holly Holm o możliwości otrzymania kolejnej walki o pas

Holly Holm nie zrezygnowała z dążenia do odzyskania mistrzowskiego pasa UFC i jest pewna, że pokonanie Irene Aldany w ich nadchodzącym pojedynku może zaowocować kolejnym starciem o tytuł.

Holly Holm (13-5 MMA, 6-5 UFC) miała już kilka walk o tytuły mistrzowskie, które otrzymała po utracie pasa wagi koguciej w marcu 2016 roku po tym, jak zdobyła go na UFC 193 UFC po znokautowaniu Rondy Rousey. Od tamtej pory walczyła w trzech walkach o tytuł w dwóch dywizjach, a jej ostatnią szansą była przegrana w pierwszej rundzie przez TKO z Amandą Nunes w lipcu 2019 roku na gali UFC 239.

Od tego czasu, Holm wygrała walkę przez jednogłośną decyzję z Raquel Pennington na UFC 246 w styczniu. Zajmująca #2 miejsc w rankingu dywizji koguciej Holm, zmierzy się ze sklasyfikowaną na #5 pozycji Irene Aldaną (12-5 MMA, 5-3 UFC) na gali zaplanowanej na 1 sierpnia w UFC Apex w Las Vegas. Jeśli uda jej się wygrać, Holm powiedziała, że "na pewno może być następna w kolejce po pas", mimo tego, co mogą pomyśleć krytycy tego pomysłu.

Holly Holm
"Więcej niż raz nie udało mi się odzyskać tego tytułu i jest to frustrujące, ale wiem, że ciągle walczę z najlepszymi dziewczynami, więc ciągle jestem na odpowiednim miejscu. Wciąż mnie to boli. Wciąż tego chcę. Dużo by mówić. Niektórzy mówią, "Och, chcę zdobyć pas", a tak naprawdę nie zastanawiają się nad tym. Wiem dokładnie, ile pracy potrzeba w to włożyć, żeby się tam dostać i wiem, że wymagało to dużego zaangażowania.

"Musisz wygrywać walki po drodze, a kiedy nadejdzie pora, nie mogę pozwolić, by okazja znów przeszła mi koło nosa. Wiem, że ludzie mówią: "Ona miała mnóstwo walk o tytuły.” Nie bez powodu, bo ciągle walczę z najlepszymi i zostaję tam. Wiele razy jestem tylko jedną walkę od tytułu. Nieważne co, teraz mam przed sobą Irene Aldanę."


Droga Holm do zdobycia tytułu UFC była stosunkowo krótka. Zszokowała świat i znokautowała Rousey w listopadzie 2015 roku, po czym straciła pas cztery miesiące później przegrywając przez poddanie z Miesha Tate. Dwie kolejne próby zdobycia tytułu tym razem wagi piórkowej zakończyły się porażkami przez jednogłośne decyzje w starciach z Germaine de Randamie i Cris Cyborg. Tytuł ten był cenny dla Holm w czasie, gdy go miała, i nie przestanie próbować wrócić na szczyt.

Chociaż jest wiele korzyści, które wiążą się z byciem mistrzynią UFC, takich jak większe zarobki i sława, Holm powiedziała, że jej powody są czysto egoistyczne.

Holly Holm
"To po prostu świadomość, że jestem numerem jeden. To nie koniecznie uznanie wśród innych ludzi, to nie jest próba udowodnienia, że inni ludzie się mylą. Pracowałam tak ciężko, że chcę pokonać najlepszych, żeby być najlepszą. To jest to. Kiedy masz na sobie pas, to znaczy, że pokonujesz najlepszych, i tego właśnie chcę. Chcę być numerem jeden."


Jeśli Holm chce być tym numerem jeden w najbliższym czasie, to wygrana z Aldaną jest koniecznością. To nie będzie łatwe, zwłaszcza, że meksykanka znana z dobrego boksu znokautowała niepokonaną wcześniej Ketlen Vieirę na UFC 245 w grudniu.

Holly Holm
"Moim celem jest po prostu być lepszą, silniejszą, ostrzejszą i bardziej wszechstronną. Chcę zrobić to wszystko. Wiem, że przyjdzie mi się z nią zmierzyć. Dużo się porusza, ma długie ręce i zasięg ciosów. Jest jedną z wyższych zawodniczek wagi koguciej. Każda zawodniczka ma swoje mocne strony, a moim zadaniem jest być lepszą w każdym z tych elementów, i to jest to, co staram się robić."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Vicente Luque vs. Randy Brown na gali UFC 1 sierpnia

Kolejne starcie w rozpisce pierwszej sierpniowej gali.

Za pośrednictwem Twitcha Randy Brown (12-3, 6-3 w UFC) podał informację, że swoją kolejną walkę stoczy na gali UFC 1 sierpnia a jego rywalem będzie Vicente Luque (18-7-1, 11-3 w UFC, #12 w rankingu UFC). Zestawienie potwierdził później menadżer Amerykanina.

Luque walczył podczas pierwszej gali UFC zorganizowanej po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na UFC 249 Vicente pokonał Niko Price’a przez TKO. W listopadzie zeszłego roku 28-latek rywalizował z Stephenem Thompsonem, pojedynek na UFC 244 przegrał decyzją sędziów.

Brown ostatni raz walczył w listopadzie 2019r., Jamajczyk odniósł wtedy cenne zwycięstwo poddając Warlleya Alvesa. W zeszłym roku Randy zanotował jeszcze jedną wygraną, na UFC Fight Night 154 znokautował Bryana Barbarenę.

Gala UFC 1 sierpnia najprawdopodobniej odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, w walce wieczoru Holly Holm zmierzy się z Irene Aldaną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Walka Holly Holm vs. Irene Aldana odwołana, Derek Brunson vs. Edmen Shahbazyan nową walką wieczoru UFC Fight Night 173

Kolejny pojedynek odsunięty w czasie ze względu na zakażenie COVID-19.

Podczas zbliżającej się gali UFC Fight Night 173 nie dojdzie do starcia Holly Holm (13-5, 6-5 w UFC, #2 w rankingu UFC) z Irene Aldaną (12-5, 5-3 w UFC, #6 w rankingu UFC), Meksykanka musiała wycofać się z walki ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19. Pojedynek ten ma odbyć się w późniejszych miesiącach tego roku.

Tuż po ogłoszeniu fiaska walki menadżer Holm, Lenny Fresquez, poinformował w oświadczeniu, że Holly jest zainteresowana tylko walkami z Aspen Ladd lub właśnie Aldaną. Nie wiele później, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Irene podała powód swojej absencji podczas gali.

Pojedynek Dereka Brunsona (11-0, 4-0 w UFC, #8 w rankingu UFC) z Edmenem Shahbazyanem (20-7, 11-5 w UFC, #9 w rankingu UFC), który pierwotnie miał być co-main eventem, w tej sytuacji został przesunięty do roli walki wieczoru.



Dla młodego Amerykanina będzie to ogromna szansa odniesienia najważniejszego zwycięstwa w karierze. Zaledwie 22-letni zawodnik ma na swoim koncie 11 zwycięstw, z których 4 odniósł w oktagonie UFC pokonując m.in. Jacka Marshmana i Brada Tavaresa. Brunson powróci do rywalizacji po wygranych w starciach z Eliasem Theodorou i Ianem Heinischem.

Gala UFC Fight Night 173 odbędzie się 1 sierpnia w UFC APEX w Las Vegas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia gali UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan, która odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze średniej między Derekiem Brunsonem a Edmenem Shahbazyanem.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

Karta główna (godzina 3:00)

Walka wieczoru
185 lbs.: Derek Brunson (186) vs. Edmen Shahbazyan (185,5)

Co-main event
125 lbs.: Joanne Calderwood (126) vs. Jennifer Maia (124,5)

170 lbs.: Vicente Luque (170,5) vs. Randy Brown (170,5)
155 lbs.: Lando Vannata (155,5) vs. Bobby Green (156)
185 lbs.: Trevin Giles (185) vs. Kevin Holland (184)

Karta wstępna (godzina 00:00)
135 lbs.: Jonathan Martinez (140,5*) vs. Frankie Saenz (136)
205 lbs.: Ed Herman (206) vs. Gerald Meerschaert (204,5)
145 lbs.: Johnny Munoz (145,5) vs. Nate Maness (144,5)
195 lbs.: Charlie Ontiveros () vs. Markus Perez (194,5) – walka odwołana, Ontiveros nie stawił się na ważenie
145 lbs.: Jamall Emmers (146) vs. Vincent Cochera (145)
135 lbs.: Chris Gutierrez (135,5) vs. Cody Durden (135,5)

*Martinez przekroczył zakontraktowany limit wagi koguciej


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-08-01 20:22:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Gutierrez vs Durden - Chris jest kozakiem w stójce i może ustrzelić Cody'ego, zwlaszcza że ma zaj**iste low kicki a ten jest na nie podatny, ale TDD Gutierreza jest średnie, a Durden ma mocne zapasy i jest dobry z góry. Durden DEC
Emmers vs Cochera - Emmers jest dobry, powinien mieć na spokojnie przewagę w każdej płaszczyźnie, Cocherę łatwo trafić i obalić, Jamall myślę że go ustrzeli.
Mannes vs Munoz - Munoz może obalić i poddać ale postawię jednak na to że Mannes go ustrzeli, mało walk Munoza jest na necie, ciężko to typować.
Herman vs Meerschaert - Herman wywrze presję. On ma styl polegający na przyjmowaniu i oddawaniu, jest twardym gościem, uderza mocno, Gerald jest podatny na presję i ciosy, wolny, może i ma lepszy zasięg ale nie sądzę że będzie miał dużo sukcesów dzięki prostym i kopnięciom. Jeśli Gerald obali, może poddać, ale Ed ma solidne TDD, a w parterze raczej się nie da poddać bo jest dość sprawny. Herman TKO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Giles vs Holland - Giles to dobry bokser, w tym obszarze może sprawić Hollandowi problem, bo Kevin bywa nonszalancki, ale kopnięcia są po stronie Hollanda, który ma lepsze warunki i dopóki pozostaną w dystansie, może sobie radzić nawet lepiej. Kevin moze też obalić i poddać bo TDD i parter Gilesa to jego słabości, ale przewagę zapaśnicza myślę ze będzie miał Trevin i bez większego problemu sprowadzi Hollanda, ale ten pozostanie aktywny z pleców, może go poddać, bo g'n'p się raczej ubić nie da. Holland SUB.
Green vs Vannata - Będzie wojna w stójce, Bobby będzie napierał, Vannata próbował kontrować i być celniejszym ze wstecznego, bić w kombinacjach i kreatywnie wykorzystywać kopnięcia. Myślę jednak, że Bobby nie da się ubić mimo że Lando jest szybszy. Myslę, ze Bobby go zacznie zamęczać presją, aktywnością i zaprzęgnie też do działania swoje mocne zapasy, klincz. Green DEC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Luque vs Brown - Super walka, Brown może trzymać Vicenta na dystans prostymi i kopnięciami, regularnie kontrować i zwalniać tempo walki w klinczu gdy Luque będzie się starał je podkręcić ale mimo to to Brazylijczyk będzie wywierał presję oraz terroryzował łydkę Randy'ego kopami. Obaj mogą poszukać obaleń i muszą uważać w parterze, Brown ma przewagę w klinczu. Trudno mi się tu zdecydować ale wytypuję minimalnie Luque przez TKO, uda mu się po trudnej walce rozbić Rude Boya.

Calderwood vs Maia - Maia może obalać i zamulać, ale JoJo raczej łatwa do obalenia nie będzie a w parterze może pozostać aktywniejsza, podobnie jak w stójce gdzie będzie i aktywniejsza i celniejsza, postawię lekko na Calderwood przez decyzję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan – wyniki walk

Przedstawiamy wyniki walk gali UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan, która odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze średniej między Derekiem Brunsonem a Edmenem Shahbazyanem.

Gala rozpocznie się o godzinie 1:00 czasu polskiego.

Walka wieczoru
185 lbs.: Derek Brunson pokonał Edmen Shahbazyana przez TKO (ciosy) 0:26, runda 3

Karta główna
125 lbs.: Jennifer Maia pokonała Joanne Calderwood przez poddanie (balacha) 4:29, runda 1
170 lbs.: Vicente Luque pokonał Randy’ego Browna przez KO (kolano i ciosy) 4:56, runda 2
155 lbs.: Bobby Green pokonał Lando Vannatę przez jednogłośną decyzję
205 lbs.: Ed Herman vs. Gerald Meerschaert **
185 lbs.: Trevin Giles vs. Kevin Holland *

Karta wstępna
140,5 lbs.: Jonathan Martinez pokonał Frankie Saenza przez TKO (kolano i ciosy) 0:57, runda 3
145 lbs.: Nate Maness pokonał Johnny’ego Munoza przez jednogłośną decyzję
145 lbs.: Jamall Emmers pokonał Vincenta Cocherę przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: Chris Gutierrez vs. Cody Durden – jednogłośny remis

*Giles zemdlał tuż przed wyjściem do walki

**walka odwołana z powodu pozytywnego wyniku Meerschaerta na obecność COVID-19




Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-08-02 10:40:44

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-08-02 15:33:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Ano i typ na walkę wieczoru - Shahbazyan dobrze kontroluje na dystans, pracuje na nogach, ma zarówno bardzo dobry boks jak i kopnięcia, uderza mocno, ma dobre zapasy w ofensywie, dosyć dobre TDD. Brunson może przeważać kondycyjnie i jeśli przetrwa początek to może zamęczyć Edmena zapaśniczo, a może mu się to udać bo walczy dosyć ostrożnie, nie podpalał się w ostatnich walkach. Sądzę jednak, że Shahbazyanowi uda się ustrzelić już w 1 rundzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
No druga młodość Brunsona, chociaż ten palec w oko mu sporo pomógł. Pewnie przeskoczy Gasteluma i Tilla, z czołówką go nie widzę, pewnie się znowu odbije i poleci w dół.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

13 czerwca - UFC Fight Night: Eye vs. Calvillo

Następny temat

FEN 29 w sierpniu w ostródzkim Amfiteatrze

WHEY premium