SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1 PSK Lubliniec

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 96858

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 967 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9601


I jak to tam wyglądało ? Było pewnie co robić .
Nie chcialeś kontynuować służby ??

Na zdjeciu zolniez z 1PSK ( ten z przodu po prawej nie ten w srodku )
Niezle ma pomalowany karabin .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 320 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1387
Czyli teraz trzeba mieć wielkiego farta, żeby się dostać do 1PSK, albo poprostu pół rodziny w wojsku z wysokimi stopniami :D.

Napisz coś jeszcze ciekawego o 1PSK.

Pozdrawiam!!!

"TOBIE OJCZYZNO!"

Śmierć jest tylko następnym etapem życia,
więc nie bójmy się umrzeć za to w co wierzymy.

"TOBIE OJCZYZNO!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gdy wychodziłem z wojska nie było możliwości pozostania, był to okres w którym wchodziły "kontrakty" i nie było jeszcze uregulowań prawnych. Złożyłem papiery i po około pół roku dostałem zaproszenia na testy sprawnościowe i psychologiczne, oczywiście wszystko pozdawałem. Dostałem papier że zostałem zakwalifikowany do kontraktowej służby, "niestety" jednocześnie dostałem propozycję z innej "państwowej" firmy i zrezygnowałem z wojska, teraz trochę żałuję bo pewnie siedziałbym w Iraku ale cóż...
Całą służbę wspominam za***iście, wycisk fizyczny, nurkowanie, skoki (chociaż teraz skaczę w cywilu i skoki z 4000 tys metrów to zupełnie co innego niż skoki z Antka na linę). Najgorzej wspominam leśne "bytowania" zimą przy -25 stopniach (chodzi mi o sprzet, czyli*****owe wojskowe śpiwory) Porównując to czego nauczyłem się w "innej" państowej firmie to np. taktyka działań w 1PSK pozostawia wiele do życzenia, wierze że teraz dużo w tej jednostce się zmieniło ponieważ sam nie widziałem sensu pożądnego szkolenia ludzi z sasadniczej służby, ktorzy po roku opuszczali koszary.
Sztuki walki- był to okres wprowadzania do MON-u Krav Magi, niestety uczyli się tylko trepy, kilkukrotnie widziałem w jednostce p. Adamczyka...
Tak naprzwdę to w tej jednostce (nawet nie bo w Gdyni) nauczyłem się porządnie nurkować, szkolenie jest naprawdę konkretne, niestety na aparatach o obiegu otwartym ponieważ dopiero rok po moim wyściu jednostka dostała aparaty tlenowe...
Co do obecnych możliwości dostania sie do jednostki to jest ciężko, ostra selekcja, mam trochę kumpli w tej jednostce i wiem że nie jest łatwo, mniejwięcej na 50 dostaje się 1, jeśli ktoś nie ma pojęcia o busoli i nie wiej jak przygotować się do wielokilometrowych marszów to niech sobie da spokój...

I najlepszy trafi na lepszego !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1087
A nie wiesz jak jest teraz czy prowadza selekcje wsrod rezerwistow (nie tej jednostki)

Terroryści zazwyczaj przychodzą z bronią i materiałami wybuchowymi, a nie w rękawicach bokserskich.

Bądź czujny, abyś nie zaprzepaścił okazji albo nie zaofiarował jej twojemu przeciwnikowi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Druga strona postu, druga wypowiedź od góry.



Rudy kot w Combat/Samoobrona
Жил я с матерью и батей
На Арбате — здесь бы так!
А теперь я в медсанбате —
На кровати, весь в бинтах.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1087
wszystko ladnie tylko nic niemozna zrozumniec bo oni sami pisza na stronie
""Nie jestem żołnierzem zawodowym, co powinienem zrobić aby zostać żołnierzem PSK?"" nastepnie wchodzac w ten link mamy napisane
Dlatego aby zostać żołnierzem PSK, powinieneś odbyć zasadniczą służbę wojskową lub wstąpić do szkoły wojskowej a później zostać żołnierzem nadterminowym lub zawodowym. Jeśli spełnisz nasze wymagania i złożysz wniosek do dowódcy swojej jednostki to zostaniesz skierowany na kurs weryfikacyjny. Jego ukończenie otworzy Ci drogę do naszych szeregów.
wiec gdzie tu opis dla rezerwistow osob cywilnych.


Terroryści zazwyczaj przychodzą z bronią i materiałami wybuchowymi, a nie w rękawicach bokserskich.

Bądź czujny, abyś nie zaprzepaścił okazji albo nie zaofiarował jej twojemu przeciwnikowi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
- Dowództwo PSK zastrzega sobie prawo odstąpienia od wymogu stażu służby wobec kandydatów posiadającego szczególne kwalifikacje.

To po pierwsze.

Po drugie sądząc po tym co piszą osoba nie będąca aktualnie "w szeregach WP" ubiegać się o przyjęcie do służby nie może.

Przynajmniej ja to tak rozumiem. Choc może zachodzić wątpliwość czy ma byc 2 lata w wojsku czy ma mieć 2 lata odsłużone.

Ot i cała filozofia. Najlepiej informacje czerpać ze źródła. Zadzwoń albo napisz.



Rudy kot w Combat/Samoobrona
Жил я с матерью и батей
На Арбате — здесь бы так!
А теперь я в медсанбате —
На кровати, весь в бинтах.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na selekcję może zgłosić się każdy... No, prawie każdy :)

I najlepszy trafi na lepszego !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 967 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9601
Czyli cywil też ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 320 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1387
Mit20 moim zdaniem z cywila niema szans. Mi się zdaje, że Pershing miał na myśli, że w selekcji może wziąć udział każdy po odbyciu służby zasadniczej (pod sam jej koniec, albo zaraz po niej). Z tego, co wiem i pamiętam musisz dostać zezwolenie od dowódcy swojej jednostki, a dopiero potem marzyć o dalszej drodze do 1PSK. Ale też obiło mi się gdzieś o uszy, że jest inny sposób (może chodzi tu o jakąś ostrą selekcje lub coś w tym stylu??? Sam niewiem).

Ale mogę się mylić i jeżeli tak jest to z chęcią posłucham propozycji Pershinga

Pozdrawiam!!!


"TOBIE OJCZYZNO!"


Zmieniony przez - Gadi_ w dniu 2004-01-21 23:45:35

Śmierć jest tylko następnym etapem życia,
więc nie bójmy się umrzeć za to w co wierzymy.

"TOBIE OJCZYZNO!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strach

Następny temat

Boldujemy Jurasa

WHEY premium