SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1 PSK Lubliniec

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 96601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 73
Widzę że temat trochę ostygł. Rozumiem że temat 1. Pułku Specjalnego umiera. Szkoda.
Może dam propozycje co do tematu GDS Zandarmerii, ten temat jeszcze nie był przez nikogo poruszany ( w szerszym rozumieniu mych słów ), myślę że jest to temat na czasie, przynajmniej z racji obecnych misji w jakich Wojsko Polskie uczestniczy.

Cichaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11
Witam, jestem tu nowy, zalogowalem sie bo zauwazylem błąd:
Zdjęcie podpisane:
"Operator 1-PSK i koledzy z EOD w Iraku"
nie przedstawia bynajmniej żołnierza 1pspec lecz oficera (wtedy jeszcze podporucznika:) 25DKPow.
Proszę również o kontakt Pana Cichaja, jeśli można.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11
To forum chyba już dawno umarło...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 353
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
sory ze odkopuje stary temat ale
rozwazam kariere zawodowego zolnierza, z tym ze nie interesuje mnie nic innego jak jakas dobra jednostka jak np 1 psk. mam w zwiazku z tym pare pytan:
1. lepiej licencjat i 2 lata stazu w wojsku, czy magisterka i 0 stazu? (niby jest wymog 2 lata, ale jak sie ma wyzsze to zawsze wieksze szanse na przyjecie)
2. czy sa jakies wymagania co do wzrostu?
pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
Na początek to radze odwiedzić strone 1PSK a następnie strone MON aby się dowiedzieć co dane wykształcenie Ci daje, to nie boli a ja mam już dość co tydzień odpowiadania na te same pytania.


po pierwsze aby ubiegać się o udział w kursie weryfikacyjnym musisz mieć praktykę z jednostki liniowej i pozytywną opinie z misji operacyjnej.
Struktura jednostki jest nieregularna i odbiega od typowych 3kowych struktur taktycznych do czasu pojawienia się GROM stanowili precedens w WP
Zanim zaczniesz snuć plany proponuje zapoznać się z zadaniami i specyfiką tej jednostki

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
No przyznam bez bicia ze tego watku od poczatku do konca nie czytalem, ale wszystko ze stron oficjalnych, i watki na innych forach przeczytalem.
Na oficera sie nie wybieram, ale myslalem ze zawsze bede mial wieksze szanse z wyzszym. Skoro nie, to chyba zrobie licencjat i pojde na 2 lata do wojska a potem na selekcje. Z tym ze na stronie nic nie pisze ze trzeba byc w jednostce liniowej, ale pisze ze przyjmuja ze wszystkich jednostek ...
Ostatniego zdania niestety nie zrozumialem.

Dzieki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
W ostatnim zdaniu chodziło mi o to że:
-pułk jest przeznaczony do specyficznych zadań i warto wiedzieć jakie to
-jeśli myślisz o służbie w JW 4101 to powinieneś wiedzieć jakie funkcje w sekcji specjalnej pełnią poszczególni operatorzy
-i abyś potem nie miał pretensji do całego świata że jesteś przykładowo za***istym działonowym w Leopardzie a nikt z Lublińca z tobą nawet gadać nie chce

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
Aha, o to chodzi. No to bede celowal w jakies jednostki desantowe.
Tylko problem w tym, ze bylem na 6 tyg przeszkoleniu dla studentow, moja specjalnosc to regulacja ruchu Juz pomijam to, ze niewiele umiem, ale czy to decyduje juz o mojej przyszlej karierze w wojsku? czy mozna sie jakos przekwalifikowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
Na obecną chwile zadania najbardziej zbliżone do 1psk wykonuje batalion rozpoznania dalekośężnego z 2proz w Hrubieszowie

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strach

Następny temat

Boldujemy Jurasa

WHEY premium