SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

190cm 60kg- ocena diety na mase

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
Witam, mam 190cm wzrostu i waże 60kg, chciałbym wam przedstawić moją diete, którą ułożyłem z dostepnych mi produktów.

7:30
200ml mleka+musli z rodzynkami
twaróg chudy+warzywo(ogórek/pomidor)

11:35
Chleb zytni pelnoziarnisty około 5 kromek +szynka+sałata+ogórek


15:00
zupa
ziemniaki
Piers z kurczaka
Oliwa z oliwek 15ml
warzywa
owoc

17:30 po treningu
owoce(1-2banany, jabłko)
200ml mleka


20:00
chleb pełnoziarnisty około
ser
warzywa
szynka/schab

22:00
3-4 jaja
oliwa z oliwek 15g

w międzyczasie jescze brałbym jakieś witaminy w postaci tabletek, zakupionych w aptece. czy dieta jest ok czy coś zmienić ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 556
w sumie nie jest nagorszy. a co do tego o 22 to na noc njalepszym wyborem byłby twaróg ale jajka tez są sobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie
Wrzuć to tutaj żeby można było ocenić makro. Aczkolwiek posiłek nr. 2, 4, 5 są dosyć mierne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
no tak, 2posiłek jest w szkole, wątpie że coś lepiej dam rade wziąć, i tak samo nie dam rady po treningu mieć ryżu czy ziemniakow, bo mam go 1,5godziny wcześniej, a odgrzewane w mikrofali nie ma mowy że zjem :/ makro nie mam zamiaru liczyć, po prostu jadłbym na tyle na ile miałbym miejsce. no i co nie tak z posiłkiem o 20? jakiś zamiennik może ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
proszę o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 556
Najpierw to przelicz sobie ile kalorii potrzebujesz. Z tego co widze to jestes ektomorfikiem a kalorii w tej diecie jest zbyt mało. Pamietaj ze jak chcesz przytac to musisz zrobic nadwyzke kaloryczna a w przypadku ektomorfika to jest sporo kalorii i jedzenia.Ważne jest to zeby w twoim przypadku spowolnic ten metabolizm który jest napewno bardzo syzbki i oliwa z oliwek orzeszk iziemne migdały bedą w tym przypadku bardzo dobrym rozwiazaniu> tłuszcze w twojej diecie powinny odgrywac istotna role ale te <zdrowe tłuszcze>. Tak ogólnie to ta dieta zle nie wyglada jak na jakosc jedzenia ale Powienienes dowalic jescze wiecej kalorycznej zywnosci. Te ziemniaki to mogłbys na ryz zamienic albo makaron a juz kalorie polecą w góre. Oliwe z oliwek nawet podbij do 50-70 g dzienie wiem ze nie jest zbyt smaczna ale to niemal koneiczne u ektomorfa.I wklep sobie te posiłki do kalkulatora i przelicz wszystko bedziesz wiedział na czym stoisz.Linki wszedzie znajdziesz. tak na oko powiniesnes zjesc od 3500 kcal do 4000 kcal <ok 120 g tłuszczy 120 białka i 500 g węgli> Mam nadzieje ze cos pmogłem sam byłem w podobnej sytuaccji. Duzo czytaj na ten temat a bedzie dobrze i wkoncu zrozumiesz ze to dieta odgrywa kluczową role a w przypadku ektomorfika to nawet ilosc połknietych kalorii. POWODZENIA w buduwani masy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
dzięki za tą wypowiedź, po prostu mam plan jeść jak najwięcej, i posiłek zawsze kończyć z pełnym brzuchem... a czy orzeszki zimne dałoby rade wcinać po treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 556
w okolicach około treningowych tłuszcze nie są za dobrze trolerowane przez organizm. Po treningu to najlepiej jakis Shake weglowodanowo-bialkowy. Te orzeszki to na noc moze albo w szkole sobie wcinaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
okej, po treningu jednak będę wcinał ryż+ coś tam :F a co w dzień gdy nie mam treningu ? odpuścić posiłek po treningowy czy zastąpić czymś innym ? oraz czy mogę wcinać chleb razowy skład- 38,95% mąka żytnia, mąka pszenna nie podane ile %, drożdże, sól i coś tam jescze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 556
Tak zastąp czymś najlepiej jedz to co wdzien treningowy. to prawda ze w dzien nietrenignowy tych kalori potrzebujesz mniej ale jak zjesz wiecej to wyjdzie Ci to na plus.Liczy się deficyt kaloryczny z całego tygodnia wiec wcinaj jakby nie było jutra.Np. <Ryż + jogurt 400g dobre rozwiazanie weglowodanowe po treningu> Możesz jesc ten chleb ale lepiej by yło jakbys go ciemnym zastąpił.Pamietaj ze jak zjesz jakiegos fastfooda typu kebab to napewno odrazu nie zalejesz sie tłuszczem a tlyko podbijesz kalorie niezbedne Ci to budowania masy. Co innego gdy bys miał tendencje do łapania tłuszczu jak endomorficy ale to Ci nie grozi. Także smiało wcinaj. Wprowadz poprawki do tej diety dobij kalori i powinno byc ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
mam nadzieje że ta dieta+trening coś da... od dłuuugiego czasu stoje z waga w miejscu czy jem 10x więcej czy jem 10x mniej to ani nie schudne ani nie przytyje :v
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 407
a co z posiłkiem potreningowym w stylu ryż+kiełbasa+oliwa z oliwek ? czy kiełbasa jest okej ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shake (carbo + wpc) przed i po treningu- pytanie o proporcje

Następny temat

street workout

WHEY premium