SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

*** !!! Konkurs !!! Konkurs !!! Konkurs !!! ***

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64241
Dziękuję za możliwość udziału w zabawie i za wyróżnienie Gratuluję pozostałym

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Proszę wygranych również o wysłanie na maila numer telefonu (jeśli tego nie zrobiliście jeszcze)

Edit: Ok wszystko gra

-----------------------------------------------------------

Tomasz1405, praca ogólnie jest ok.
Wyraźny błąd, który pamiętam, to wymienienie tylko ALA i n-3 jako "niezbędnych dla zdrowia rodzajów tłuszczy".

Wszystkie kwasy tłuszczowe są równie ważne. Liczy się proporcja między kw. tł. nasyconymi, jednonienasyconymi i wielonienasyconymi. Za poprawną przyjmuje się 1:2:1 bądź 1:1:1.

Inna sprawa, że w polska kuchnia tradycyjna wygląda w ten sposób, że na stole z reguły bywały (bywają) produkty bogate w kw tł. nasycone (mówiąc kolokwialnie "zwierzęce"), a podaż jedno- i wielonienasyconych spada tym samym na drugi plan (o ile w ogóle występuje).

Dlatego często się demonizuje masło, smalec, wieprzowinę itp. mówiąc, ze to są "złe" tłuszcze, a źródła omegi 3, 6 i 9 stawia na piedestał nazywając prozdrowotnymi. Grunt, to zachowanie "złotego środka", bo zwiększona podaż kw. tł. wielonienasyconych kosztem nasyconych również może nieść za sobą konsekwencje, które odbiją się na zdrowiu.

Tomku, tak jak napisałeś - możesz czuć się wygranym właśnie dlatego, że nauczyłeś się czegoś nowego, co zostanie Ci na całe życie. Myślę też, że zaraziłeś się w ten sposób tematem zdrowego odżywiania, co będzie procentować Tobie i twoim bliskim

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2011-07-29 12:55:11

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2011-07-29 12:57:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Rafał_B

Dzieki za odpowiedz, dlatego wybrałem ten temat żeby nawet jak nie znajde sie na podium i tak cos wygram, błedy raczej wyszły z chaosu , bo praca była dosc długa i na szybkosci biegałem po niej i usuwałem hehehe niektóre zdania.

PS: szczerze nie mogłem znaleść informacji na temat diety w która by sie skupiała w kierunku zawodników SW np, jedynie ten poradnik GRAPPLERA - angielsku wiec siedziałem i tłumaczyłem. POZDRAWIAM

ciesze sie że mogłem wspólnie sie z wami zabawić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niezasłużona porażka Rafała Simonidesa z Konkeanlekiem w Leverkusen!

Następny temat

Kolejne ośrodki Yiquan - Bułgaria

WHEY premium