SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niezasłużona porażka Rafała Simonidesa z Konkeanlekiem w Leverkusen!

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
WorldClass Full Muaythai Super Series: niezasłużona porażka Rafała Simonidesa z Konkeanlekiem w Leverkusen!






Niestety nie udała się wyprawa do Niemiec polskiemu zawodnikowi Rafałowi Simonidesowi z Krakowa, który w Leverkusen w dniu 2-go lipca stoczył walkę z tajskim mistrzem Konkeanlekiem ze słynnego gymu Sitpholek i przegrał ją na punkty. Galę Sitpholek WorldClass die Full Muaythai Super Series organizowała grupa Mowla Promotion i organizacja WBC Muay Thai Germany.

Pojedynek był walką wieczoru i zarazem starciem o pas mistrza świata WKL w kategorii 58,5 kg, który posiada Taj obok pasa WBC Intercontinental. Warto też podkreślić, iż Konkeanlek jest liczącym się zawodnikiem w klasyfikacji stadionu Rajadamnern w Bangkoku.

Wracając do samej walki Polak przegrał pojedynek ale śmiało można powiedzieć, że wiele w tym jego winy nie ma i powinien zejść jako zwycięzca lub co najwyżej powinien być ogłoszony remis. Simonides wygrał pierwsze, czwarte i finałowe piąte starcie. W czwartej rundzie był bliski znokautowania Taja po uderzeniu sierpowym. W piątej rundzie pojedynek był już bardzo jednostronny na korzyść Polaka i wiele uderzeń pozostawało bez odpowiedzi a Konkeanlek cofał się unikając uderzeń. Po samej walce ogłoszenie werdyktu zajęło ..15 minut, bowiem zebrali się sędziowie i trwała burzliwa dyskusja! Gdy publiczność już niemal opuściła salę ogłoszono wygraną Taja. Dość powiedzieć, że szef gymu Sitpholek a więc jednego z organizatorów gali po walce zaproponował współpracę Simonidesowi i promowanie go na swoich galach.

Po walce Polak mocno wzburzony powiedział nam: "czuję się skrzywdzony. Na pewno ten werdykt nie oddaje tego co się działo w ringu. Nawet krytycznie oceniając swoją postawę mogę powiedzieć, że gdyby dano remis to łatwiej byłoby mi się pogodzić z moją postawą, ja jednak uważam że ten pojedynek wygrałem. Zacząłem walkę ostro w pierwszej rundzie wiedząc jak oni walczą. Potem pracowałem solidnie. W czwartej rundzie trafiłem go mocno i czułem, że jestem bliski znokautowania go. Uratowało go doświadczenie, że przetrwał. W piątej uderzałem po trzy lowkicki na nogi i nie był nawet w stanie odpowiedzieć. Każdy kto walczy w Tajlandii wie co to oznacza. Same ogłoszenie wyniku walki to już parodia, ale co mogłem zrobić?"

Co ciekawe Taj za dwa tygodnie walczy z innym polskim zawodnikiem Tomaszem Makowskim i także w Leverkusen. Polski mistrz świata WKN będzie faworytem i Simonides wierzy, że Makowski znokautuje Taja. "Po walce ze mną Konkeanlek, ma bardzo skopane nogi i nie wierzę, że dojdzie do siebie tak szybko" - mówi Rafał i dodaje - "Makowski go pojedzie a może nawet znokautuje. Wiem, że Tomek jest bardzo silnym zawodnikiem i jeśli zawalczy na swoim normalnym poziomie, nie da się trafić łokciem czy nie da się klinczować to wierzę w jego zwycięstwo i życzę mu by wygrał w Leverkusen. Mnie przekręcono, ale tak to już jest" - dodał smutno Simonides, który wygrywał walki z Tajami na ich terenie a teraz przyszło mu zaznać goryczy niezasłużonej porażki w Europie.

Źródło: fight sport.pl

Zmieniony przez - 4rScorpion w dniu 2011-07-07 10:04:50

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Prawie słychać ten szloch.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chris Arreola vs Friday Ahunanya- 9 Lipca

Następny temat

*** !!! Konkurs !!! Konkurs !!! Konkurs !!! ***

WHEY premium