SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przykurcze miesni (?)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 239 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1634
Witajcie

tym razem ja potrzebuje Waszej rady - cwicze 2-3 x w tygodniu kb i od dluzszego czasu mam problem z miesniami nog ....
problem polega na tym, ze w dniach pomiedzy treningami, szczegolnie jak sie zasiedze albo jak rano wstaje, to ledwo chodze, bo mam wrazenie "zbyt krotkich" miesni w nogach ..... i bynajmniej nie sa to zakwasy;
najgorsze jest pierwszych kilka krokow, pozniej jakos sie "rozciagaja", nie zmienia to faktu, ze caly czas chodze troche jak kaleka ....

za bardzo nie widze sensu smarowania calych nog fastum-em, moze to kwestia braku jakis witamin (?), a moze to kwestia rozcwiczenia sie i za pol roku samo przejdzie (?)
ktokolwiek cos wie sensownego - z gory dziekuje !

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją... /M. Piotrowski/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
skurcz to dlugotrwaly skurcz miesnia przykurcz to ograniczenie ruchomosci miesnia w stawie (w duzym skrocie)

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4065
No odpowiedzcie kolezance Sam jestem ciekaw bo mam podobny problem, bez rozgrzewki i rozciagania mam spiete, sztywne miesnie i sciegna, nie ma mowy o kopnieciu na korpus. Poranne rozciaganie, tylko dynamiczne, podobno pomaga, ale gdy probuje bola mnie sciegna. Problem ten dotyczy tylko szpagatu meskiego, bo np. mae geri w srodku nocy bez zadnych cwiczen moge kopac na kazda wysokosc. Czy moze to oznaczac, ze miesnie sa przemeczone, z racji tego traca swoja elastycznosc? Zamowilem kolagen, czy to moze rozwiazac problem z bólem sciegien? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 916 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7266
moze nikt nie wie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
mi sie zdaje ze ma to powiazanie z niedoborem jakiejs waznej substancji w organizmie.

sam mialem podobnie tj. na tzw bialej szkole niestety sklepu dobrze zap[atrzonego tam nie bylo a 5 km dymac do najblizszego w mrozie -10 mi sie nie chcialo :D skutek byl z tego taki ze bardzo niewiele pilem a punktem uzupelniajacym byly wieczorne gry w kosza i siatke na hali. male spozywanie wody powodowalo podobne odczucie jak wasze z tym ze mi jeszcze dochodzily bardzo mocne skurcze szczegolnie przy wyskoku z jednej nogi przy dwutakcie

tak wiec reasumujac jest to niedobor czegos w organizmie a to o skurczach to byla taka mala dygresja

Zmieniony przez - MKD w dniu 2005-11-03 17:01:51

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 239 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1634
3 dni pozniej od wyslania pierwszego posta madrzejsza nie jestem, za to bogatsza o nowa kontuzje w postaci naderwanego miesnia dwuglowego

to co dostalam od ortopedy i co pewnie przyda sie innym w przyszlosci to:
Venoruton w tab. i Reparil gel do smarowania ....

no i tyle ....

zastanawiam sie tylko jak ja w sobote pojde na trening - to po pierwsze

a po drugie, moze ktos wie co mozna robic na treningu jak ma sie praktycznie unieruchomiona prawa noge ?
jak zrobic rozgrzewke ?
trenowac tylko rece ?

ktokolwiek wie, znowu proszony jest o pilna odpowiedz ...

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją... /M. Piotrowski/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4065
Odpusc sobie trening, wylecz kontuzje, bo jeszcze ja pogorszysz. Te nazwy, które podałas lekarz podał Tobie tylko na to naderwanie, czy maja jakis zwiazek z poprzednia dolegliwoscia?? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4180
Dotycza kontuzji tylko. Co do przykurczów może to być zwiazane z nadmiarem rozciągania. Każdy jest inny ale jeśli nie pomoże wam np przerwa od rozciągania przez powiedzmy tydzień to mogą być to poważniejsze problemy. Ja mam tak że np po tygodniu przerwy po okresie wzmożonego rozciągania osiagam lepsze efekty niż w czasie cyklu rozciągania. Nie można poprostu doprowadzac do nadmiernego przemęczenia "materiału".

Zmieniony przez - Chinaman w dniu 2005-11-03 21:22:28

>>gameness<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 239 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1634
tak, podane leki sa na naderwany miesien ...

co do "przykrotkich" miesni - udalo mi sie dowiedziec, ze prawdopodobnie brak jest potasu w organizmie - czyli czas na sok pomidorowy i banany

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją... /M. Piotrowski/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5649
hi
te bole i skurcze nog moga byc spowodowane niedoborem magnezu w organizmie - proponuje ci zakup tabletek o nazwie Aspargin.. 3tabsy na dzien- mi pomoglo.

ps. gdzie trenujesz?

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 239 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1634
jak brak magnezu - to sok pomidorowy nadal aktualny

a trenuje w Warszawie na Elektoralnej.

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją... /M. Piotrowski/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Ludzie, nie macie trenera? Albo jest jakiś niekomunikatywny, że nie możecie go zapytać? W końcu powinien być to koleś, który siedzi w tym sporcie pół życia, więc na pewno i takie rzeczy ma za sobą... Na przyszłość polecam.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tonfa

Następny temat

Co na mocny uchwyt ?

WHEY premium