SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problemy z kolanem czyli kto mo pomoże

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45
hej jak widze to jest sporo tematów o kolanie ale niestety nie znalazłam tam odpowiedzi na moje pytanie a właściwie na moje dolegliwości trenuję siatkówkę na którymś z treningów doznałam kontuzji kolana przez miesiąć nie chodziłam na treningi bo praktycznie chodzić nie mogłam ale później nauczyłam sie juz z tym życ i ból wydawał sie być mniejszy albo możę faktycznie był mniejszy wieć już nie wybierałam się do lekarza jakoś nie mam do nich przekonania może dlatego
kontuzja ta miała miejsce chyba w maju 2004 roku w marcu 2005 roku podczas treningu strasznie zabolało mnie kolano gdy na nie naskoczyłam przez chwile nie mogłam nawet na nie stanąć spostrzegłam że w kolanie mam jakąś górke własciwie to to coś pojawiło sie już po tej kontuzji z 2004 roku ale to wcale nie wydawało sie być groźne i dl;atego to zbagatelizowałam w końcu po namowie koleżanek z zespołu i rodziców wybrałam sie najpierw do lekarza rodzinnego który dał mi skierowanie na RTG i do ortopedy gdy maiłam juz zrobione RTG poszłam ze zdjećiem do ortopedy obejrzał przypisał piascledine 300(z tego co czytałam to lek ten przypisują ludziom którzy mają coś w spólnego z chondromalacją)a mi nic takiego nie powiedział tylko że ta " górka" jak ja to nazywam to jest oddzielający fragment rzepkii dał skierowanie do dziecięcego szpitala klinicznego w lublinie leków nie wybrałam bo wsztscy znajomi mojej mamy (lekarze)srwierdzili że nie potrzebnie mnie trują tymi lekami i zgłosiłąm sie do lekarza w DSK którego dignoza była nijaka wogóle to wysłał mnie jeszcze na USG kolana które wykazało żę w kolanie jest "ciało półwolne lub są to zwapnienia pourazowe czyli zwapnienia po zetknieciu z parkietem (siatkówka jest takim sportem ż emamy dużo doczynienia właśnie z nim)i to jest ta górKA nadeszły wakacje lekarz wspomniał coś o operacji ale dorzucił że wcale nie daje to gwarancji że w kolano nie bbedzie już bolało ani nie bedzie innych objawów które występują także u mnie np. przeskakiwanie w kolanie,lateralizacja rzepki-nadal nie wiem co to dokładnie znaczy, ból podczas schodzenia lub wchodzenia po schodach i ogólmi opierania sie na tej nodze(obciążania)
mam prośbe jeśli znacie takie objawy albo z tego co juz czytaliscie w necie albo z własnych doświadczen to byłabym wdzieczna gdybyscie odpowiedzieli bartdzo mi na tym zależy bo następny rok szkolny jest dla mnie badzo ważny ważne zawody i wogóle i nie chce niepotrzebnie wpakować sie w operację i bez sensuu zmarnować treningi

coraz dalej przed siebie aż dojdziesz do celu

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to udaj sie do jakiegos profesora on ci napewno pomoze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cóż można powiedzieć
nikt z nas nie jest ordopedą czy choć chirurgiem


ale cóz można doradzić - po pierwsze dobry lekarz
możliwe że artroskopia wskazana + ewentualne wycięcie tego co niepotrzebne
ja bym się jeszcze łąkotkom przyjrzał

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4409 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
najważniejsza jest diagnoza, czyli ---> lekarz (ortopeda,chirurg), który powinien zlecić badania (kolejne RTG, USG, RM, ew. TK).

z artoskopią bym się wstrzymał do czasu wykonania powyższych badań.

Zmieniony przez - jakryc w dniu 2005-07-31 11:31:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale w sumie nic nie daje pelnego obrazu stawu jak wlasnie artroskopia i bardzo czesto ja robia jako diagnostyke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4409 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ale atroskopia jest już zabiegiem inwazyjnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
zgadza sie - ale nie ma to jak bezpośrednio obejrzeć !
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no wlasnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45
dzieki za te wszystkie odpowiedzi mozę ktoś z was zna jakiegoś dobrego ortopedę w lublinie lub okolichaCH
CO DO ARTROSKOPII TO WOLAŁABYM SIĘ WSTRZYMAĆ nie chcę tracić treningów ale w sumie kolano narazie nie bardzo pozwala mi normalnie trenować więc sama już nie wiem sporo czytałam o artroskopii i jest to medota mało inwazyjna ale jednak
sama już nie wiem byłam w sumie z tym mkooanem u trzech lekarzy dwaj z nioch powiedzieli że operacja jest konieczna a ten mój ortopeda kazał czekać tylko powiedzcie mi na co od ostatniej wizyty jeżeli dobrze mi sie wydaje to jest tylko gorzej chociaz stosuje sie do zalecen lekarza (pływam i jeżdze na rowerze)a od tamtej pory (maj 2005)w kolanie nie doiść że coś przeskakuje to na dodatek kości jakby sie wymijały podczas prostowania kolana

coraz dalej przed siebie aż dojdziesz do celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiec zabieg jest wskazany lepiej wczesnij niz pozniej po co asmz sie emczyc moj ziomek mial problem rozwalil noge pozadnie na bjj zoperowali go i jzu wpile gra hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45
włąśnie wróciłam z gór i nie jestem zadowolona efektem chodzenia po nich po całym dniu kolanop ledwo sie zgina i jakby cos to chamowałao i nie da sie bo bartdzo boli jakby ktoś wsadził mi miedzu kości w kolanie i to stawiało opór może macie jekieś sensowne wytłumaczenia tego

coraz dalej przed siebie aż dojdziesz do celu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dermatologia

Następny temat

Wędzidełko

WHEY premium