SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

masa pod okiem specjalistów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1461
jestem już po dwóch treningach na nowym cyklu i tak
-skrócił się czas treningu A1 chociaż doszedł biceps i przedramie-zasługa super serii, poza tym biceps i triceps dobrze czuje w ss
-skrócił się czas treningu B2 (robiłem po 4 właściwe serie w głownych ćwiczeniach)
oba treningi zajmują mi wraz z rozgrzewka ok 1.15 każdy i to mi sie podoba
zwiększyłem troche intensywność skróciłem przerwy pomiedzy seriami do ok minuty (nie mierzyłem stoperem ale będe mierzył)
wykonywałem ćwiczenia na ok 65 proent maksimum

mam pytanie czy dobrze że zwiększyłem intensywność jeśli celem jest masa
-zacząłem od 65 ciężaru maks ponieważ w zeszłym tygodniu miałem już 2 treningi wprowadzające na 60%
-ile ciągnąc ten cykl 6-8 tygodni
jeśli zwiększyłem intensywność to progres będzie mniejszy -pociągnąć ten cykl na takim tempie przez 6 tygodni potem tydzień roztrenowania i następny cykl mniejsza intensywnośc większy progres
-ten cykl chce pociągnąc bez wspomagaczy typu kreatyna , tylko białko i gainer -jak będzie wolna kabona

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ciągnij dopóki będzie przynosł zadawalające efekty- nie jest rzecza obligatorytjna owe 6, czy 8 tygodni

wraz ze zwiększaniem obciążeń będziesz misiał wydłużać troszeczkę przerwy- szczególnie w ćwiczeniach najcięższych- więc stoper średni się przyda; jednak staraj sie robić jAK najkrótsze pilnując oczywiście aby nie tracić przez to na wielkości obciążeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1461
Mam mały problem
prawa ręka jest silniejsza ale za to mniejsza tak samo z mięśniem piersiowym, lewa jest słaba ale za to wieksza i lepiej zarzeżbiona i cycek lewy też większy.
wczesniej proporcje były równe, pewnie za to te dysproporcje że lewa strona miała zawsze ciężej
teraz się zastanawiam czy na prawą strone zakładać więcej ciezaru np kilo dwa zależy od ćwiczenia ?

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1461
witam forumowiczów.
Odświeżam temat po dość długiej przerwie, jednak przerwa od ostatniego wpisu jest na szczęście dłuższa niż przerwa od ostatniego cyklu treningowego :)
miałem wrzucić zdjęcia po ostatnim cyklu ale jakoś się nie udało mam gdzieś nagrany filmik ukazujący formę po ostatnim cyklu więc może go zamieszcze, jak mi się uda przestawić obraz bo jest do góry nogami :D

No cóż, czas na fakty!!!
kumulacja niepowodzeń w życiu prywatnym, zmiana pracy i oczywiście główny powód niechodzenia na siłownie czyli "przeciągnięcie" kolan podczas ostatniej zabawy pt: podnoszenie ciężarów -rwanie i podrzut.
Masa spadła do starego poziomu ok 90 kg(tak niedawno było) wymiary też spadły a zwłaszcza nogi które tak pięknie rosły.

Ale nie ma się co łamać bo cel jest nadal ten sam MASA!!! SIŁA!!! a i zapału też nie brakuje.
OD 20 lutego powrót na siłownie i powolutku zaczynam realizacje celu.

oczywiście pierwszy miesiąc polece na fbw 3 razy w tygodniu
i ten miesiąc jeszcze bez przysiadów niestety


poniedziałek

wyciskanie skos góra 4X12
fracuskie do czoła gryf łamany 12 10 10 10
uginanie ramion ze sztangą gryf prosty 4x 15
uginanie nadgarstków nachwytem i podchwytem ss 3x15
unoszenie sztangielek w staniu na boki 3x12
dzien dobry 3x10
wiosłownie sztangą podchwytem 2x12
wspięcia na palce 3xmax
unoszenie tłowia na skosie w dół 3x15
spinanie brzucha skos w dół 3xmax
unoszenie nóg w zwisie na drążku 3xmax
Sroda

wyciskanie hantli/sztangi skos w dół 4x12
fracuskie w siadzie gryf łamany 4x 12
uginanie ramion w staniu sztangą gryf łamany 4x 15
uginanie nadgarstków nachwytem i podchwytem ss 3x15-12
wyciskanie sztangi w siadzie z przed głowy 3x12
mc 3x10
podciąganie na drązku chwyt neutralny 3xmax
wspięcia na palce w siadzie 3x 20
brzuch

piątek
wyciskanie sztangielek/sztangi na płaskiej
prostowanie ramion w opadzie 4x 12
uginanie sztangielek młotkowo 4x12
uginanie ramion ze sztangą podchwytem 2x15
wyciskanie z za karku 3 x 12
rdl lub mc sumo 12 10 10
wiosło półsztangą obórącz 3x 12
brzuch tak jak w poniedziałek


zobacze jak wyjdzie w praniu, najwyżej będą lekkie modyfikacje

co panowie powiecie na to ?

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
Muhammad Ali
http://www.sfd.pl/masa_pod_okiem_specjalistów-t695627.html aktualny plan i forma

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

górna wew. część klatki

Następny temat

Łaczenie parti mięśniowych

WHEY premium