Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 7158 razy
  • Autor

kregozmyk

• aden
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 17

Wysłano 16 września 2006 11:50

Przeniesiony przez everr z działu 'Dla zupełnie "zielonych"'.zgłoś naruszenie

Wczesniej juz pisalem na temat mojego problemu z kregoslupem, neurochirurg dal mi skierowanie na rezonans magnetyczny ale nic nie rozumiem z wynikow:
    Kregozmyk ku tyłowi na poziomie L5-S1 o 0.7 cm. Zmiany degeneracyjne krążka L5-S1 (obniżenie wysokości i dehydrautacja) i uwypuklenie do kanału kręgowego - nieznacznie centralnie uciska worek oponowy. Poza tym procesu uciskowego wewnatrz kanałowego nie wykazano.
    Od jakiegos czasu biegam wyczynowo i nie wiem czy to przypadkiem nie pogorszy mojej sytuacji:/ Czy ktos moze zinterpretowac moje wyniki??
    --------------------------------
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 16 września 2006 11:53

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Zawodny
    • Na forum: 10 lat
    • Trenuje: Kilka bedzie
    • LPA: 52662

Wysłano 16 września 2006 11:53

zgłoś naruszenie
    A lekarz nie mogl wytlumaczyc o co chodzi?? Jesli nie to tego posta do zdrowia trzeba przeniesc
    Czy jest forma Czy nie!
    Ja i tak KOKSUJE!
    --==GAINER TEAM==--
    [http://alliancebjj.pl/]
  • aden

Wysłano 16 września 2006 11:56

zgłoś naruszenie
    ni wytlumaczyl bo dopiero wyniki odebralem a wizyte u neurochirurga mam dopiero na 15 grudnia :/
  • everr
    • LPA: 79983

Wysłano 16 września 2006 12:08

zgłoś naruszenie
    ja tez mam kregozmyk tyle ze przedni, zobacz moj link w podpisie

do rzeczy: masz zniesienie lordozy lędzwiowej ? inaczej kifotyzacja lordozy ledziowej. idz do zwyklego ortopedy pokaz wynik rezonnasu i popros o rtg boczne tej okolicy i zdjecia czynnosciowe zeby sprawdzic czy kregozmyk jest staly czy ruchomy. te zmiany degeneracyjne ze tak powiem to "pikus", dehydrytacja jest naturalnym procesem ktory zachodzi z wiekiem, a oznacza on dokladnie utrate wody przez "dysk" (krazek miedzykregowy).

czyli w skrocie: ortopeda (rtg boczne i czynnosciowe) i do dobrego (a taki najczesciej przyjmuje prywatnie) fizjoterapeuty (inaczej terapeuty, zadnych wizyt u kregarzy, zadnych masazy yumeiho i innych "rewelacyjnych" metod bo moze to sie zle skonczyc.

z kregozmykiem mozna spokojnie zyc, na swiecie ma to około 5-7 ogólnej populacji ludzi, i bardzo rzadko daje objawy neurologiczne (typu ucisk na nerwy i podobne). i nie czytaj co pisza o kregozmyku lekarze bo sie mozna autentycznie przerazic, ja przez tydzien chodizlem jak cien czlowieka i sie zastanawialem kiedy usiade na wozku a teraz jak jestem pod opieka dobrego fizjo, gram w pilke, kosza, biegam i niedlugo zaczynam ponownie cwiczyc na silowni. zreszta kregozmyk mozna operacyjne "naprawic" (operacja jest stosunkowo prosta i sa bardzo małe szanse zeby lekarz uszkodzil nerw poniewaz operacja odbywa sie praktycznie tylko na wyrostkach oscistych (te wyrostki ktore mozna dotknac na kregoslupie, prosciej nie potrafie wytlumaczyc)

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-09-16 12:09:10
    [http://wicek-lampy.cba.pl/]

"profesjonalna" naprawa
  • aden

Wysłano 16 września 2006 12:16

zgłoś naruszenie
    looz ;] z wiekiem?? ja mam 19 lat i boli mnie kregoslup od 3 lat ale zbytnio nie zwracalem na to uwagi, do czasu kiedy cos mi tak mocno "strzelilo" w plecach ze nie moglem nogami ruszac przez kilka minut:/ zreszta leczylem sie u ortopedy ale na kolana ktorych bol okazal sie promieniowaniem(?) od kregoslupa(mam RTG kregoslupa i feralnych kolan ktore okazaly sie zdrowe;])
  • everr

Wysłano 16 września 2006 12:23

zgłoś naruszenie
    mowie tylko ze dehydrytacja to naturalny proces ktory zachodzi ciagle ze starzeniem sie. sorry ze bede wredny ale jak mozna nie zwracac uwagi na bol kregoslupa od 3 lat ? przeciez to qrwa jakas paranoja

to "strzelenie" to moglo byc prawdopodobnie peknienie wyrostkow poprzecznych, trzon kregu sie przesunal uciskajac przy tym nerw (prawdopodobnie kulszowy). u ortopedy tego nie wyleczysz, bo to sie da jedynie operacyjne wyleczyc. masz opisy rtg ? to pisz tutaj

jesli chcesz sie nauczyc z tym zyc (pokochac a propo pewnego ciekawego postu na inso ) to bierz zdjecia rtg, opisy i wszystko co masz i szybko do fizjo. musisz wytworzyc stabilizacje dynamiczna (miesnie musza tworzyc "gorset ochronny" zeby nie dochodzilo do wiekszych przesuniec)

"profesjonalna" naprawa
  • aden

Wysłano 16 września 2006 12:28

zgłoś naruszenie
    ogolnie to ja nie zwracam uwagi na bol wiem porabane;] jak znajde wyniki to je zaraz napisze bo troche tej makulatury mam .. tak jak pisalem u ortopedy leczylem sie na moje (zdrowe ) kolana
  • aden

Wysłano 16 września 2006 13:07

zgłoś naruszenie
    metoda prob i bledow(bardziej to drugie )znalazlem wyniki RTG mojego kregoslupa z dnia 23.02.06 tylko ze nie moge sie doczytac(?) ale bede improwizowal

Skrzywienie kregu < w lewo
    krag(?) przejsciowy < 5

Moze to jest bez sensu napisane ale lekarskiego pisma nigdy nie moglem sie doczytac
  • ZASŁUŻONY
    x-ray
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: 34
    • LPA: 31998

Wysłano 16 września 2006 15:27

zgłoś naruszenie
    To zrob scan.
    Koksy to nie wszystko [http://www.sfd.pl/temat148281/]
    Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj [http://www.sfd.pl/temat255388/]
    Patrz co jesz [http://www.sfd.pl/temat280738/]
    Train smarter, not just harder!
  • everr
    • Nagany: 0

Wysłano 16 września 2006 16:04

zgłoś naruszenie
    nie masz opisu zdjecia wydrukowanego na kartce ? qrwa recznie to pisali czy co ? cyrk jak za komuny

a z tego opisu co podales to ni cholery nie rozumie. ale i tak trzeba powtorzyc rtg: zrobic zdjecie boczne i czynnosciowe (odchylenie w przod i w tył). i wtedy idziesz do fizjo a nie do zadnego neurochirurga ktory na 99% bedzie chcial Cie juz teraz kroic

"profesjonalna" naprawa
  • aden

Wysłano 16 września 2006 18:03

zgłoś naruszenie
    skanowac?? nie chce mi sie skanera podlaczac ale jesli bede mial to podlacze, tak pisane recznie bida na kujawach i pomorzu znowu sie promieniowaci skakac po lekarzach hehehe

mam nadzieje ze biegac to chociaz moge