SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

interwaly>biegi dlugo dystansowe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 304 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14747
Witam od 4 lat ćwiczę na siłowni i rok biegam. Wcześniej biegałem wolnym truchtem żeby najdłużej biegać(dochodziło do 2-2,5h) i pewien trener powiedział że lepszym rozwiązaniem będą interwały. Moje interwały wyglądają tak: kawałek od domu idę szybkim marsze, potem trucht, dobiegam do polanki rozciągam się i biegnę. Zaczynam takim szybszym truchtem, potem przyspieszam/zwalniam czasem 20 sekund przejdę marszem. Po 25-30 min jestem w domu. I mam do was takie pytanie. Czy te interwały rzeczywiście są lepsze od biegów długodystansowych? Interwały powinny być krótsze i intensywniejsze czy dłuższe i mniej intensywne? A może w rożne dni rożnie? Biegam 3x w tygodniu i na siłowni ćwiczę też 3 razy.

Cel mego biegania? Poprawa kondycji, samopoczucia i nie pogardzę utratą tkanki tłuszczowej.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 100

Wzrost: 183

Obwód klatki: 125

Obwód ramienia: 44

Obwód talii: 90

Obwód uda: 68

Obwód łydki: 46

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20%

Aktywność w ciągu dnia: szkoła 3x bieganie,3x siłownia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: opis wyrzej

Odżywianie: dieta 150-200g białka, 500-600ww, 100g tłuszczy

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: jw

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: kawa

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: zastanawiam się nad venomem

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bieg 2,5 godziny to pomyłka. Tak nawet maratończycy nie trenują, bo to utrata wody i mięśnia. Jeżeli już chcesz podnieść wydolność, to zrób interwały wysoko intensywne (HIIT), a jeśli wolisz aero, to myślę że do 1 godziny biegania wystarczy, dłuższy trening przynosi więcej strat niż korzyści.
Po co Ci Venom?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 304 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14747
wiele osób chwali że daje 'kopa'. To lepsze będą te interwały intensywne, czy biegi do godziny? I co rozumiesz przet te intensywne? sprint z truchtem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sprint z truchtem. Ale ten sprint to ma być na maxa, taki wypruwający flaki. Na początek możesz spróbować 10 sek sprintu i 30 truchtu. Zrobisz takie 3-4 interwały i płuca Ci wypadną na ziemie . Z czasem zwiększaj intensywność tego treningu, dodawaj interwały, wydłużaj czas sprintu. Po takim treningu nigdy nie powinieneś się dobrze czuć. Jak nie czujesz się zmasakrowany, to znaczy, że trening był zbyt lekki.
Stosuj te zasady, a będziesz miał z głowy zastoje na 2-3 miesiące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 304 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14747
ale takie sesje to zaledwie 5 min biegu, to dłużej będę sie przygotowywał i rozgrzewał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A myślisz, że więcej wytrzymasz? Optymista Najpierw zrób, a potem narzekaj. Jak nie puścisz pawia po pierwszym HIITcie to możesz się uważać za twardziela
Taki trening nie powinien długo trwać, górna granica to 25 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 304 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14747
zobaczymy we wtorek. A ten trucht to ma być jaki? wolny, szybki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wolny. Twoje wątpliwości znikną jak zobaczysz na co Cię będzie stać po drugim interwale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 304 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14747
a jak powinienem ćwiczyć nogi na siłowni, tak żeby trening pomagał, a nie przeszkadzał? Bo jak zrobię 6 serii(w środę), to czuję zmęczone nogi jeszcze w sobotę.
Nogi ćwiczę aktualnie na maszynie(wrzucam jakiś ciężar i robię maksymalną ilość potworzeń w szybkim tempie 40-20powtórzeń)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A z jakiego powodu w taki sposób trenujesz nogi? Dlaczego nie robisz siadów z małą liczbą powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 304 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14747
bo na 2 dzień mam takie zakwasy że ledwo chodzę i w sobotę bym nie mógł jeszcze bardziej biegać, a po 2 mam już przyduże uda i mam problemy z zakupem spodni :D


czyli ma to wyglądać tak: kawałek marszem, potem truchcik, rozciąganie 4x 30s truchtu i 4x sprint? może w tym 4 sprincie to do oporu?


Mam takie pytania które pojawiły sie podczas wykonywania:
-jak odliczać czas sprintu/truchtu?
-najpierw zwiększać czas sprintu, skracać czas truchtu, czy zwiększać ilość interwalów?



zrobiłem tak: rozgrzewka, 10s sprintu 30 s truchtu po 6 sprincie nie miałem siły na trucht, miałem dziwny posmak w ustach, kaszlałem i myślałem że zwymiotuje, chwile przykucnąłem chwile odsapłem i spacerkiem zacząłem kroczyć do domu, po chwili znowu 10s sprintu, minuta truchtu, 12 s sprintu i chwilka spacerku.
Już godz po skończeniu, a jeszcze oddech mi się nie uspokoił i jakoś tak ogólnie mi źle. Wszystko dobrze robiłem?
Zmieniony przez - Hejchaczi w dniu 2009-03-03 14:27:38

Zmieniony przez - Hejchaczi w dniu 2009-03-03 16:04:14

Zmieniony przez - hejchaczi w dniu 2009-03-10 22:05:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Soki

Następny temat

Dieta na mase do oceny

Wiecej