SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zatrzymanie przy wstawania z siadu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Witam macie jakiś pomysł co może być problemem? Podczas robienia siadów na dużym ciężarze mam taki problem ze wstając i będąc w pozycji rąk mniej więcej polsiadu zwalnia ruch niemal do 0? Może powinienem jakieś ćwiczenia wspomagające wprowadzić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Jak ciężary są juz zbyt wysrubowane to się będzie zwalnialo ruch. Na tym poziomie sily, ktory prezentujesz mozesz sprobowac dodac tzw dociski tak jak robia wyciskacze tylko ze w przysiadzie. Dorzuc do tych 220kg jakies 30kg i zacznij robic bardzo plytkie przysiady. Jak to juz bedzie lekkie to nie dokladaj obciazenia tylko staraj sie schodzic coraz nizej a jak z tym ciezarem zejdziesz do tego momentu co masz problem i wstaniesz to calym przysiadzie na 220kg nie powinienes miec problemu ze zwalnianiem do zera ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Siema. Jak dobrze rozumiem w połowie przysiadu brakuje ci sił i spowalniasz? Rób przysiady do ławki z dynamicznym wyjściem w górę, przysiady z łańcuchami by pomogły.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Ławkę mam wysoka,łańcuchów prak. Co myślisz o tym żeby początkowe serię robić np z pauzą i potem ostro w górę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Borykam się z identycznym problemem. Nie dość że w połowie ruchu ( u mnie to będzie moment gdy uda są ułożone równolegle do podłoża) brakuje siły i prędkości, to ruch rozpoczynam z nóg zamiast z miednicy.
Wydaje mi się że problemem może być aktywacja mięśni pośladkowych tzw. gluteal amnesia.
Skąd takie wnioski?
Po typowym treningu lower body
back squat 5x5
front squat 5x10
dead lift sumo 5x5
stiff led dead lift 5x10
... odczuwam domsy w czwórkach, dwójkach, przywodzicielach i prostownikach kręgosłupa, ale pośladki szczególnie w górnej części tak jakby były na wakacjach. Podobno hip thrusty potrafią dobrze aktywować pośladki i chyba będę szedł tym tropem.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Ciężko mi się odnieść. Powiem szczerze tez ze u mnie aktywacja to zawsze równa się rozgrzewka i to w postaci serii rozgrzewkowych i nigdy takich problemów nie dostrzegłem. Oczywiście sprawdzę kwestie aktywacji mięśni posladkowych ale bardziej może to kwestia braku ich siły? Tak cy siak wprowadzenie na pośladki jakieś ćwiczenie. Np podnoszenie bioder leżąc ze szranga na brzuchu ale te siady z pauzą co o nich sadzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Siady z pauza są świetnym sposobem na przełamanie zastoju i nadanie dynamiki. Tak myślę.
Siad do skrzyni, tak by tylko musnąć, pauza 2 sekundy i eksplozja do góry.
Niemniej jeśli walczymy z jakimś problemem, najpierw trzeba poznać przyczyny by dobrać odpowiednią drogę rozwiązania problemu.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17709 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
To nie jest jakiś błąd ze siły brakuje większość osób tak ma aby przekroczyć tą granice.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Anubis ja nie twierdzę że to błąd chociaż pewności nie mam jednak gdyby udało się wyeliminować spowolnienie w tym miejscu ciężar zapewne zdecydowanie poszedł by do gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17709 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
To bardziej z mechaniką ruchu ma związek i z siłami, własnie przy 90 stopniach jest najgorzej bo w tym momencie występują największe przeciążenia po przekroczeniu tej granicy kąt się zmienia a razem z nim działające siły.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Czyli jeśli mechanika jest w miarę ok a siły takie jak piszesz to najsensowniej na logikę było by dynamikę poprawić co by przeleciał przez ten kat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17709 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Jak nawet na zawodach się patrzy to każdy ma taki problem przy maksach


1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dylemat treningowy

Następny temat

Trening i dieta dla kobiet (udoskonalenie)

WHEY premium