SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysokie CPK, ból mięśni a sterydy

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Witam. Od około 11 miesięcy zmagam się z bólem pleców, mięśnie na plecach cały czas mnie pieką i bolą. Robiłem rezonans, usg, tomograf, rtg i inne cuda. Chodziłem do fizjo na rehabilitacje itd. Pomaga na krótko a wszystko i tak wraca Odwiedziłem z 6 czy 7 lekarzy a nikt nie wie co mi jest. Ostatnio byłem u dwóch neurologów. Kazali zrobić badanie CPK. Przy normie do 300 ja mam 1300. Jeden powiedział mi w ciemno, że to przez to się odchudzałem i czymś wspomagałem a drugi powiedział przez telefon tylko to, że będzie trzeba znaleźć przyczynę tego.

Fakt, schudłem ponad 20 kg ale trwało to rok. Wspomagałem się yohą, testem i po wejściu na masę też metą i deką ale tak jak mówię trwało to rok. Wysokie CPK świadczy o uszkodzonym/rozpadzie mięśni. Czy slyszał ktoś z Wam o czymś takim? Nie mam kogo zapytać, każdy u nas niby na sucho ćwiczy :) a lekarzowi jak powiem, że ładowałem towar to wiadomo jakie będzie podejście.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Miej na uwadze, że kumulowanie leków/supli na jakąś tam poprawe może nie dać nic a nawet pogorszyć stan, skoro nie wiadomo co Ci do końca jest.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9061 Napisanych postów 82754 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699865
Ile miałeś przerwy od treningu jak robiłeś to badanie ? Żeby to badanie było wiarygodne to z 3-5 dni powinno się zrobić przerwę od treningu siłowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Od treningu silowego kilka miesięcy ale na drugi dzień po meczu. Gralem połówkę meczu w piłkę nożną. W srode ide powtórzyć badanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
U mnie ostatnio było 500 czy 600, ale znam dużo wyższe niż Ty masz wynik i nic z tego nie wynika. Prawda, ciężko znaleźć przyczyne, a jeśli jesteś aktywny fizycznie to na to się zwala przyczynę. A jeśli chcesz diagnozować dalej to od razu Ci powiem że to bardzo duga droga i masa badań prawie z każdej górki med - począwszy od interny (od tego się zaczyna), cardio, neuro, nefro itd... Widzę, że się nastawiłeś już na dystrofie, to jest ich trochę dlatego sporo badań włącznie z biopsją mięśnia. Powtarzać nie masz co co chwila, nie panikuj chłopie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Ja nie panikuje tylko szukam przyczyny. Plecy mnie tak j**ią ze żyć sie nie da. Córki wezme na ręce a na drugi dzień juz mnie palą mięśnie. Chciałbym wrócić do siłowni ale nie ma opcji tak mnie boli. Na rezonanie wyszlo ze mam delikatną dyskopatia c4 c5 ale każdy lekarz mowi ze nie ma opcji żeby to bylo przyczyną bóli ktore trwaja tak długo. U mnie zaczelo sie od kontuzji nadgarstka. Przez nia nie moglem cwiczyc 4 miesiące i po tym 4 miesiacach zaczęły mnie rypac plecy. Raz ledzwie raz gora szyja łopatka i tak w kółko. Dopóki cwiczylem wszystko było zaj**iscie, mozliwe ze miesnie spadły i juz kregoslupa nie trzymają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
W internecie przyczyny nie znajdziesz, to raz. Dwa, doraźnie powinieneś dostać coś na bóle, najprawdopodobniej neuropatyczne. Trzy, chcesz szukać przyczyn - zacznij od lek med POZ i niemlaże wszystkich podst bad diag na które pewnie lek i tak Ci nie wypisze bo powie że nie ma to uzasadnienia, a od tego powinno się zacząć bo wysokie CPK może być zależne od tych sprawch właśnie, ale o tym pewnie już się naczytałeś w necie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Z leków jadłem juz wszystko chyba. Olfen uno, ibuprofen, tramal, baklofen, sirdalud, mydocalm, zastrzyki z b12, migamme i inne zastrzyki na udroznienie układu nerwowego. Oprócz tego byłem ze u kreglarzy, fizjo itd. W necie ogólnie jest mało o tym cpk. Myslalem ze to jakis stan zapalny, ze wezmę jakis antybiotyk i cpk spadnie ale widzę ze tak nie będzie. Podpowiedz mi jakie badania mam sobie zrobić to je zrobię bo jak mam isc na następną wizyte zaplacic 150 zl i dowiedzieć sir wróć pan za tydzien z kompletem badań to wole to wyniki zrobic prywatnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
siwydym89
tramal mydocalm migamme



Te leki nic dały żadnego rezultatu - brałeś je łącznie czy po kolei zmieniane były? Podaj dawki + okres tych leków?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Zmieniane. Sirdalud 2 tabletki 15 dni, Mydocalm nie pamietam dawki 15 dni, Olfen uno 150 kilka razy po 14 dni seria, Sibutramina jedna tabletka na noc 7 dni (bardzo zle ją tolerowalem), Baklofen leci aktualnie w dawce 60 od 3 tygodni. Bralem tez aglan 1ml zastrzyki dwa razy po 10 strzałów w odstępie miesiace, b12 5 strzałów, aktualnie leci tez nigamil 2.5 1ml 10 strzal dzisiaj. Tramal 2 tabletki doraznie bralem na jakies wesele jak szedlem zeby móc potańczyć ale srednio pomagal. Naklejane mialem tez tejpy, terapie suchej igly, akupunktura itd. Pomaga mi to ale gdy przestaje po 2 tyg wraca. Leki średnio pomagaja. Olfen przeciwbólowo ale troche tylko łagodzi, baklofen troche poprawia. Nie pamietam kiedy oststnio mialem tak ze nie boli mnie nic. Codziennir cos nir zaleznie od tego jakie leki biore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Już od takiej ilości leków wynik pewnie będzie wysoki. Niektóre leki nie powinny w ogóle być ruszane.

Rozumiem, że nie masz postawionej diagnozy żadnej? Po prostu idziesz do lek mówisz że boli a lek daje leki na pałe? Od jakich lekarzy miałeś recepty?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Tak. Od internisty większość tych przeciwbólowych i rozkurczowych. Od neurologa mam nivalin a od ortopedy sibutramina. Diagnoza? Proszę isc do fizjo. Fizjo mówi napięte miesnie i prosze zapisac sie na terapie manualna. Po terapii jest w miare okej chociaz nigdy super. Po 2 tygodniach boli dalej. Ostatnio robilem triceps sztagielkami za szyja oburacz. Ciężar 3 kg. Rano nie moglem wstac z lozka tak mnie bolaly plecy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlugi cykl test+tren

Następny temat

odblok po cyklu

WHEY premium