SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Włosy - poprawa jakości

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez domer z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 725
Witajcie. Mam male pytanko, nadal dotyczce moich wlosów Kiepawo sprawa wyglada jednym slowem. Slyszalam kiedys o metodach zageszczania wlosów. Czy moglibyscie powiedziec mi cos wiecej na ten temat? Chodzi mi o cene takiego zabiegu oraz miejscach w których mozna go przeprowadzic. Czy jest jakies niebezpieczeDstwo zwiazane z taka metoda zageszczenia wlosow? jakies przeciwwskazania np.wiekowe? I ostatnie, chyba najwazniejsze pytanie: czy te wlosy zostana mi "na stale", czy bede musiala co jakis czas powtarzac ten zabieg? Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi i jak zawsze serdecznie pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
Przeszczep włosów, gdy je masz po bokach, tak maprawdę kosztuje ok 50.000 tys zł. Zrobił to patostreamer, bodajże podróże wojownika na yt. Teraz czeka na efekty, nagrał film. Zabieg trwa ok 12 godzin, głowa cała we krwi, potem przez chhba miesiąc nie wolno ćwiczyć, a przez tydzień czy dwa myć głowy. Nie ma żadnej gwarancji czy ten przeszczep się przyjmie. Może być i tak, że część się przyjmie,a część bo nie. Trzeba poprawiać, kolejna kasa, itd. Finalnie sporo osób przeklina, że zdeydowali się na przeszczepy, bo rosna im jakiejś dziwne kępki i muszą się potem golić codziennie na łyso.

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44823
zageszczanie -koszt ok 3000-4000zl, i te wlosy juz niewypadna, poszukaj tez w necie- sa chyba dwie takie kliniki w Polsce zajmujace ssie tego typu problemami.

ale na poczatek radze sie skontaktowac z dermatologiem

pozdrawiam

radek

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj fly. Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumialam, o jaka metode zageszczania Ci chodzi? Chcesz to zrobic w salonie fryzjerskim za pomoca syntetycznych pasemek? Jesli tak, to Andriej troche przesadzil z cena. Zabieg taki wykonalam 5 lat temu, chociaz bylo to wlasciwie przedluzenie wlosow, niezbedne do roli. Kosztowalo to wtedy 800zl (pasma syntetyczne)Zageszczenie/przedluzenie polega na doplataniu do naturalnych wlosow cieniutenkich pasemek sztucznych, na ogol firmy Dome. Mozesz uzyc tez wlosow naturalnych, ale ma to pewne ograniczenia: a) cena, b) ciezar wlosow, a wiec twoje wlasne musza byc mocne i zdrowe. Sztuczne pasemka wizualnie nie roznia sie od tych prawdziwych, kolor mozna dobrac niemal idealnie poprzez mieszanie odcieni. Wlosy z tylu glowy i po bokach dzieli sie na ok. centymetrowe kwadraty, za pomoca "warkoczyka" doplatajac pasmo, ktore pozniej zgrzewa sie specjalnym przyrzadem. Fryzurka taka jest generalnie bezpieczna dla zdrowia, wlosy mozna myc i dowolnie ukladac, jedynym ograniczeniem jest to ze sztuczne partie nie przyjmuja farby. Uhhh ale sie rozpisalam... To chyba wszystko?

.::Wampir dotąd kąsa, póki próchnicy nie dostanie::.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha, moge jeszcze dodac, ze tak "wzbogacona" fryzure nosi sie nawet do pol roku, pozniej ten sam fryzjer wykrusza ci wezelki i zsuwa sztuczne pasma z twoich naturalnych, nie niszczac przy tym struktury wlosa.

.::Wampir dotąd kąsa, póki próchnicy nie dostanie::.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 725
Dokładnie chodziło mi o to, czy jest jakaś metoda zagęszczania włosów na stałe... Żeby nie wydawać co 2 miechy 800zł., bo na taki luksus sobie niestety pozwolić nie moge.... Są moze jakieś punkty kosmetyczne, czy coś podobnego, w których przeprowadzane są przeszczepy włosów na stałe?
P.S. Co do dermatologa - byłam i stwierdził, że ogólnie włosy są "okej"... Nie mam pytan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1263 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44823
flygirl masz linka

http://www.handsome.com.pl/przyklady.htm

ta jest tansza, a le ta klinkia o ktorej wczesniej pisalem- niepamietam linka

radek

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uhh, Fly, dobrze sie zastanow przed podjeciem tak powaznej decyzji...

Przeciwwskazaniami do transplantacji są m.in. ciężkie choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia w krzepnięciu krwi, choroby skóry głowy, cukrzyca, zawał serca i, naturalnie, całkowita łysina.

Jak to się odbywa?

Metoda stosowana przy przeszczepianiu włosów jest podobna do... flancowania roślin. Zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, trwa ok. 2 godzin. Z tyłu głowy pobiera się pasek owłosionej skóry (szerokości 0,5 cm, długości 5 cm). Przecięcie zszywa się tak, by pozostawiona po nim blizna była pod włosami niemal niewidoczna.

Pasek skóry z meszkami i cebulkami włosów preparuje się na tzw. grafty, następnie minigrafty. W grafcie jest 20-25 meszków włosowych z cebulkami, w minigrafcie zaś 5-15. Potem dzieli się je dalej na mikrografty z 3-5 mieszkami lub mniejsze - z 1-3 meszkami. Mikrograft to powierzchnia 1 mm2.

Te maleńkie mikrografty przenosi się na przygotowaną do przeszczepu skórę i implantuje. Zabieg przeprowadza się albo za pomocą skalpela, albo nakłuć specjalną igłą lub wiercenia maleńkich dziurek specjalną wiertarką. Bardzo ważne jest ustawienie wiertełka, gdyż od jego kąta nachylenia zależy później kierunek wzrostu włosa. Wkłuwa się 500-1000 takich mikrograftów, a następnie otula głowę na jedną dobę specjalnym czepkiem - opatrunkiem. Po 3 miesiącach z przeszczepionych meszków wypada stary włos i w każdym wyrasta nowy.

Przeszczepione włosy już w kilka godzin po zabiegu zakotwiczają się solidnie w otaczającej tkance, dzięki obecnej we krwi fibrynie, która działa jak klej. W ciągu 2-3 tygodni transplant ma już własne naczynia krwionośne. Po roku od operacji przeszczepione włosy powinny osiągnąć długość 9-12 cm, gdyż średni przyrost włosa to 1 cm miesięcznie.

Ilość przeszczepianych włosów na 1 cm2 powierzchni głowy zależy od powierzchni, jaką trzeba owłosić. Im większa powierzchnia, tym trzeba to zrobić rzadziej; im mniejsza - gęściej. Znaczenie ma też gęstość, grubość, kolor włosów. Najlepiej byłoby przeszczepić jak najwięcej i jak najgęściej. W niektórych sytuacjach tylko zagęszcza się włosy. Wszystko zależy od tego, jak dużo cebulek włosowych jest możliwych do pobrania z tyłu głowy. Im większa powierzchnia do wypełnienia, tym mniejsze są możliwości, bo włosów z tyłu głowy może być zbyt mało.

Pozwolilam sobie wkleic opis zabiegu, bo moze nie jestes w pelni swiadoma, na czym on polega. Czy rzeczywiscie w Twoim przypadku istnieje taka koniecznosc? Jesli tak i jestes juz zdecydowana, moge jedynie podac Ci adres kliniki zajmujacej tym problemem, niestety, znajduje sie ona w moim miescie, a Ty mieszkasz dosc daleko... Firma, oprocz Lublina, ma takze oddzialy w Warszawie, Krakowie, Wroclawiu, Poznaniu, Szczecinie i Sopocie
http://medicalhair.com.pl/

.::Wampir dotąd kąsa, póki próchnicy nie dostanie::.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 725
jejku, bardzo przepraszam wszystkich - nie bardzo miałam dostep do kompa ostatnio Bardzo wszystkim dziękuję za porady - sog dla kazdego z Was! Opisy tych zabiegów troszkę mnie przeraziły - długo się zastanowie zanim sie zdecyduję... W każdym razie bardzo dziękuję za pomoc ! Pzdr <cmok> for @ll
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6829
Andriej- o co chodzi w tej metodzie z Twojego linka? Tam pisze, że nie jest
to transplantacja więc co to jest?

_Na każdym możesz się zawieść...Słuchaj tylko Boga i głosu serca_

YeeeeaHHaaaaaaaa!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 441 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6325
Jesli chcecie poprawic stan wlosw, zagescic je, sprawic aby szybciej rosly - ale nie drogimi, inwazyjnymi metodami to polecam kosmetyki - tak, wiem ze wiele jest roznych cudow w sklepach - ale niektore naprawde dzialaja i sprawdzilam to sama na sobie.... A wiec - Henna TReatment Wax - do nabycia w aptece, wosk leczniczy - jest w dwoch wersjach - zielone opakoewanie do wlosow jasnych i brazowe do ciemnych - ale zaden z nich nie farbuje wlosow... Stosuje sie go jak maseczke na wlosy, najlepeij w cieplej kapieli.... PO jego zastosowaniu mozna zobaczyc jak rosna wlosy - niemal doslownie, wlosy rosna dwa razy szybciej - co ja akurat obserwuje po dlugosci odrostow....
Drugie cudo to seria Petrole - takze w dwoch wersjach - do wlosow jasnych z Azulanem i do ciemnych z chlorofilem - w skald seri wchoozi szampon, balsam i lotion - bardzo poprawiaja ogolny stan wlosow, po dluzszym stosowaniu mozna dostrzec wyrastanie "jezyka" - nowych wlosow miedzy starymi, dlugimi - wlosy po prostu gescieja......... Te kosmetyki takze do nabycia w aptekach i niektorych dobrych drogeriach...

------------------------------------------------------------
**Edimus et vivamus, non vivimus ut edamus!! **

leniwa Nikoosia
Doradca w dziale Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moja ciocia smarowała sobie skórę głowy połówka cebuli, a raz na tydzień myła głowe żółtkiem jajka. Barzdo jej to pomogło, bo ma teraz gestą czuprynkę , nie wiem jaki jest powód twojego problemu ale może lepiej idź do innego lekarza...

ALE FAJNIE,ZE JESTEM TAKA A NIE INNA
ps. komu pomóc, komu? bo ja idę do domu....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

strzelajace kosci

Następny temat

Ból brzucha

WHEY premium