SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szymkowiak kończy kariere!

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11231
"Kończę karierę" - napisał w liście do Trabzonsporu Mirosław Szymkowiak. - To przemyślana decyzja, a nie żadna gra - mówi agent piłkarza Grzegorz Bednarz
- W najbliższych dniach nie będę tego komentował - powiedział "Gazecie" Szymkowiak. 30-letni pomocnik w ciągu dwóch tygodni ma zwołać konferencję prasową.

- Ta decyzja dojrzewała w Mirku już od mundialu. Według mnie jest ostateczna - mówi "Gazecie" agent piłkarza Grzegorz Bednarz. Jesienią były reprezentant Polski nie ukrywał, że źle czuje się w Trabzonie. Gdy dwa lata temu przenosił się do Turcji, klub walczył o mistrzostwo kraju. Teraz broni się przed spadkiem. - Zmieniło się kilku trenerów, a z podstawowych wtedy zawodników zostałem tylko ja, Gokdeniz Karadeniz [reprezentant Turcji] i Ibahima Yattara, który teraz jest kontuzjowany. Co pół roku odchodzi od nas pięciu piłkarzy i tyle samo jest sprowadzanych. Nic dziwnego, że gramy coraz gorzej - opowiada Szymkowiak. - Nasza gra polega na kopaniu piłki z obrony do ataku. Czasami muszę uchylać się, by nie dostać piłką w głowę. Zdarza się, że pół godziny nie dostaję piłki - mówi 33-krotny reprezentant Polski.
tureckiej prasie roiło się od plotek transferowych w sprawie Polaka. Galatasaray, 16-krotny mistrz Turcji, chciał ponoć zapłacić za Szymkowiaka 1 mln dol. W poprzednim tygodniu Trabzonspor odrzucił ofertę Korony Kielce. - Rozmawiałem z tureckimi działaczami i niczego nie wskórałem. Nie chcieli go puścić. Myślałem, że jeśli ich przekonam, Mirek nie skończy kariery - mówi Bednarz.

Może więc ogłoszona w liście decyzja to gra, by wymusić na działaczach pozwolenie na transfer? - W żadnym wypadku. Wiem, że można tak pomyśleć, ale Szymkowiakowi zupełnie nie o to chodzi. Jakie są przyczyny tej decyzji? Dowiedzą się państwo na konferencji prasowej - mówi Bednarz.

Turcy są skonsternowani. - Miał się dzisiaj stawić na zgrupowaniu i nie ma go. Nie możemy się do niego dodzwonić. Jesteśmy przerażeni. Nie wiemy, co zrobić. Zastanawiamy się, jak odpowiedzieć na ten list - mówi wiceprezes Trabzonsporu Hasim Sayitoglu. Umowa Polaka obowiązuje do czerwca 2008 r. Trabzonspor najprawdopodobniej skieruje sprawę do FIFA, o zerwanie kontraktu. - A wtedy Mirka czeka dwuletnia dyskwalifikacja. Ale on doskonale o tym wiedział - dodaje Bednarz.

Szymkowiak od kilkunastu dni jest w Polsce. Jednym z powodów są też kłopoty ze zdrowiem. - Wkrótce mam konsultację lekarską, po której zapadnie decyzja, czy konieczna będzie operacja. Ale na ten temat też nie chcę rozmawiać - ucina. Piłkarzowi dokucza też samotność, bo rodzina przyjeżdża do niego tylko na kilka czy kilkanaście dni. - Większość czasu spędzamy na zgrupowaniach. Gdy gramy u siebie w sobotę, już w piątek rano mamy zbiórkę w naszej bazie. Przez większość czasu nudzimy się w pokojach. A gdy lecimy na spotkanie wyjazdowe, to czasem spędzamy poza domem po półtora tygodnia.

- Gdyby to ode mnie zależało, kupiłbym go z powrotem do Wisły. Wolałbym "Szymka" niż pięć innych transferów - powiedział Paweł Brożek, reprezentacyjny napastnik Wisły.
Mirosław Szymkowiak

Ur. 12 listopada 1976

Kluby: Olimpia Poznań (1992-1995), Widzew Łódź (1995-2001), Wisła Kraków (2001-2005), Trabzonspor (2005-???)

W polskiej lidze: 242 mecze, 27 goli

Reprezentacja: 33 mecze, 3 gole

Sukcesy:

Mistrz Europy U-16 z 1993 r.

Mistrzostwo Polski - 6 (1996, 1997, 2001, 2003, 2004, 2005)

Puchar Polski - 2 (2002, 2003)

Puchar Ligi - 1 (2001)

Superpuchar - 1 (1997)

www.gazeta.pl 

>>Co ty se myślisz ,że ja se myśle to co se myślisz??<<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1457
Nie rozumiem tej decyzji. W tym wieku kończyć już karierę. Szymek za łatwo się poddaje, bo jak był na topie w całej Turcji to wszystko było ładnie i pięknie, a jak Trabzon dołuje to Szymek kończy karierę. Jeszcze kilka ładnych lat mógłby pograć jak nie na zachodzie to wrócić do Polski. Widocznie coś nie tak jest z jego psychiką.

"Dzień dzisiejszy jest Twoim zwycięstwem nad Tobą wczorajszym".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Myślał że jak przejdzie do Turcji to będzie na ustach wszystkich kibiców i odrazu zawojuje w LM, rzeczywistość okazała się jednak inna. Teraz to on po prostu chce wywrzeć presje na działaczach.

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
mam nadzieje, że w ten sposób chce tylko "nastraszyć" Trabzon, który rząda za Szymkowiaka dużych pieniędzy. Jeżeli Szymkowiak rozwiąże kontrakt czeka go 2 letnia banicja, jednak jak zakończy kariere, będzie mu to obojętne.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
hmmm kiedys czytałem w Pilce noznej ze chce zrobic roczna czy połroczna przerwe aby jakis uraz w nodze wyleczyc całkowicie. No wiec nie wiadomo czym to jest spowodowane, choc czuje ze wszystkim po trochu. Tez bym wolał aby nie konczyl w Polsce by mogł jeszcze sie pokazac

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
Ta decyzja Szymkowiaka mnie zaskoczyła
taki stary nie jest, w lidze polskiej jeszcze mógłby grać
ale to jego decyzja

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
chyba, że mu coś dolega i chce 2 lata odpocząć

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3537
może samotność

...:::UmIeSz LiCzYć ?! LiCz Na SiEbIe !! TwOjE SzCzEsCiE InNyCh j**iE !!!:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 534 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8381
chcialoby sie powiedziec
" W koncu"

Mogliśmy być najwięksi ze wszystkich!

A teraz każdy z nas wpie***la BCAA!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
a dlaczego chciałoby się tak powiedzieć

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
Ostatnie dwa lata nie były dla Niego najlepsze i chyba to posrednio przesądziło o zakończeniu kariery.

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sto lat -Baca-

Następny temat

Piłkarze od wszystkiego.

WHEY premium