Dexter Jackson jest jednym z najstarszych kulturystów, którego możemy oglądać na scenie profesjonalnej kulturystyki od wielu lat. Pomimo faktu, że Jackson ma 50 lat, wciąż prezentuje bardzo wysoki poziom. Na Instagramie NPC możemy przeczytać, że zwyciężył 29 razy w IFBB PRO, 9 razy triumfował na Arnold Classic i 20 razy wystąpił na zawodach Mr. Olympia. Największą wygraną w jego karierze było zdobycie tytułu Mr. Olympia w 2008 roku. Już w marcu ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że Dexter rozważał przejście na sportową emeryturę.

ZOBACZ: Czy Dexter Jackson przejdzie niebawem na emeryturę?

 

Teraz jednak oficjalnie potwierdził, że kończy karierę. Po raz ostatni będziemy mieli przyjemność zobaczyć go jesienią na Mr. Olympia 2020. 

 

To nie jedyne zawody w tym roku, na których go zobaczymy. Dexter chce zakończyć karierę w wielkim stylu i zapowiedział, że wcześniej weźmie także udział w zawodach Arnold Classic w USA, Australii oraz Brazylii. Tym samym chce zostać jedną z niewielu osób, które zwyciężą na każdych z tych zawodów w tym samym roku. Dla nowego właściciela zawodów Mr. Olympia z pewnością jest to dobra wiadomość, bo możliwość zobaczenia Dextera Jacksona po raz ostatni na scenie na żywo, przyciągnie z pewnością spore grono osób. Dan Solomon, dyrektor generalny Olympia już zapowiedział, że uczyni ten wieczór wyjątkowym. No cóż… Szkoda, że tak wspaniała postać w branży fitness kończy karierę, ale na każdego przyjdzie kiedyś pora. Jesteśmy pewni, że podczas swojego ostatniego startu zaprezentuje się wyśmienicie.

Komentarze (7)
lodzianin1

5 dyszek na karku a forma sztos.

2
nightingal

Mój ulubiony zawodnik PRO. Są filmiki w necie z jakimi wspomagaczami trenuje w tym roku - i nie chodzi oczywiście o suplementację. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało na scenie.

0
FighterX

Też widziałem z tą elektrostymulacją. Ciekaw jestem efektów.

0
lordknaga

imo jeszcze u rocka sprobuje sil, bo jak mial mega kariere, to kokosow nigdy nie zarobil a tam siana do zgarniecia nie malo.

0
Bull

oby dobrze to zakończył bo ( jak sam przyznał ) przed Mr. O. 2019 prawie się zabił poziomem przygotowań

0
domosos

Siwa broda mu dodaje pare lat, jak się ogoli to jeszcze na młodzieniaszka wygląda.

0
skorupski

Swoje już zrobił, pewnie jeszcze się kiedyś pojawi jako weteran.

0