SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potliwość po słodkim i ostrym

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Czym spowodowane są takie reakcje organizmu jak bardzo duża potliwość tylko twarzy ( głównie czoło i policzki) po zjedzeniu czegoś bardzo słodkiego ( np biała czekolada) lub po zjedzeniu ostrych potraw ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68522
Niestety to właśnie nie zawsze jest tak, że nawet małe dawki wywołują zauważalne i zmuszające do refleksji objawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Możliwe, że to reakcja alergiczna. Zawsze tak było ?
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zwiększona potliwość po ostrych przyprawach to naturalna reakcja organizmu, gdyż zostaje nasilony proces termogenezy.
Z drugiej strony insulina także może stymulować termogeneze.

Oczywiście są to jedynie moje domysły.
Jak się czujesz w trakcie tej akcji?

Może i reakcja alergiczna - nie wiem.
Ciężko na odległość to stwierdzić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
@blue & @dude
- tak zawsze , odkąd pamiętam ( już jako nastolatek) , dziewczyna ( żona obecnie) zawsze się smiała bo jak jedliśmy coś ostrego to po 5-10 minutach całe czoło i policzki głównie pod oczami były zroszone kropelkami wody + uczucie ciepła , jak szybko się pojawiało tak szybko mijało , Samopoczucie wtedy normalne choc pamiętam ze zawsze jak jadłem byle jak to miałem odbijania , bekania , gazy i kluske w przełyku ( wszystkie te objawy minęły całkowicie jak wprowadziłęm dietę zdrowa io zaczałem cwiczyc ponad 2 lata temu ).Zawsze mnie to dziwiło , po słodkich to nie typu placki cukierki itp a większa ilość marsa np czekolad , a po ostrym to po pizzach , kebsach na ostro , sosach ostrych itp. Ogólnie nigdy nie lubiałem ostrego zarcia ale czasem wpadało.
Dodam że ostatnio po tym spalaczu domowej roboty co anubis dał przepis w jednym temacie miałem taka rewolucje ze mało nie umarłem hehe , 2 x wypiłem mieszanke ( kawa , cayene ,pieprz ,imbir, curcuma,cynamon) i równo 5 dni z kibla nie schodziłem bo taka biegunka i okrutne boleści . Mozliwe ze jednak jakas nietolerancja , ale dziwne objawy z tym potem bo były go takie ilości ze chusteczka mokra po przetarciu :)



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-05-05 14:12:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Miałeś kiedyś gastroskopie ? Po takim badaniu można na prawdę wiele się dowiedzieć, szczególnie jak dolegliwości są takie, jakie opisujesz.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
blue_hope
Miałeś kiedyś gastroskopie ? Po takim badaniu można na prawdę wiele się dowiedzieć, szczególnie jak dolegliwości są takie, jakie opisujesz.
Nie bo mnie jakoś psychika blokuje :) przed tym paskudnym badaniem :) ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
11 razy miałam Do przeżycia

Ale "polecam" celem zdiagnozowania. Czesto występują jakieś wrzody, polipy, niedomykanie się odźwiernika, refluks itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Po ostrym to normalka, kiedys zjadłem ostrego kebaba to cała głowa była mokra.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
anubis84
Po ostrym to normalka, kiedys zjadłem ostrego kebaba to cała głowa była mokra.
dzięki wielki człowieku :) czyli nie jestem jedyny nienormalny hehe :) podniosłeś mnie na duchu , wiec gastroskopia odpada narazie hehehehe ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
anubis84
Po ostrym to normalka, kiedys zjadłem ostrego kebaba to cała głowa była mokra.


2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Kapsaicyna ma działanie termogeniczne. Jeden organizm może być bardziej wrażliwy, niż inny. Być może jesteś również dość mocno wrażliwy na teobrominę. Jednak wtedy reakcja taka byłaby po zjedzeniu czekolady a nie np dowolnego słodkiego produktu.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny, 81kg

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 77kg

WHEY premium