SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek przygody z siłownią

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 735

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

17

Wzrost

63

Staż treningowy

180

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

zerowy

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Stan zdrowia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Wrażliwość na stymulanty

piłka nożna

Możliwosci finansowe

brak

Cel/problem/opis

bardzo dobry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 29
Cześć!
Jestem Dawid i piszę tu pierwszy raz. Już kilka razy zastanawiałem się nad tym żeby zacząć na poważnie ćwiczyć, ale nigdy nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Teraz, kolega który już trochę na siłownie chodzi postanowił mnie troche wprowadzić i zaczynam w tym tygodniu.
Wiem, że jako osoba kompletnie zielona mogę momentami brzmieć głupio, wybaczcie, ale wiecie jak to jest jak sie zaczyna ;p
Ogólnie mam 17 lat, wzrost 180cm i 63kg wagi i jestem raczej aktywny fizycznie, więc głównie chodziło by mi o nabranie troche masy i wyrobienie zarysu sylwetki. Mam do was kilka pytań, pewnie częstych jak na początkujących.

1. Dieta. Do tej pory jem dosyć losowo. Mieszkam sam, więc czasami nie chcę mi się nic gotować i jem jakiś thrash food. Teraz chciałbym przestawić się na inną diete. Kolega mówił, że mój przykładowy dzień powinien wyglądać mniej więcej tak:
śniadanie: dużo mleka, musli, banan, orzechy itd.
drugie śniadanie: kanapki
obiad: mięso, najlepiej kurczak, ziemniaki/ryż, warzywa
kolacja: jaja, twaróg, sery itd
W przerwach owoce albo zdrowe przekąski i tak na zmiane.
Czy ta "dieta" jest okej? Czy będą mi potrzebne jakieś dodatki do diety jak np. białko, żeby efekty były lepsze?

2. Regularność. Czy załóżmy siłownia w poniedziałek, srodę i piątek, do tego basen w sobotę będą wystarczające?

3. Co robić w dni w które nie będę chodził na siłownie? Sama regeneracja czy jednak jakieś domowe ćwiczenia.

4. Czy w załóżmy pół roku, utrzymując plan ćwiczenia będą jakieś efekty?

5.Jeśli chodzi o ćwiczenia, to poprosić trenera na siłowni o rozpisanie czegoś czy jak to dokładnie wygląda?


Wiem, że trochę się rozpisałem, ale jeżeli zechcielibyście odpowiedzieć na moje pytania byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.
Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
1. na start 10 wskazowek zywieniowych sobie zastosuj, w miare nabierania doswiadczenia bedziesz sobie miche dopracowywał
2.tak
3.regeneruj sie
4. nie wiadomo
5.lepiej z forum wez sobie prosty FBW na start

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
j/w już pisałem i.. ;((
Co do treningu, możesz zrobić jak tomq powiedział, raczej za darmo nikt Ci planu nie ułoży. Zawsze kasy zaoszczędzisz. ćwiczenia możesz zobaczyć w atlasie, są filmiki i robić wg nich.
Efekty powinny przychodzić, jeśli wszystko będziesz dobrze robił ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 29
Wspomniane 10 wskazówek żywnościowych to to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 29
Wspomniane 10 wskazówek żywnościowych to to?

https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile przyjmowac bialka w prochu? 17 lat 70kg wagi

Następny temat

Zielony w ćwiczeniach

WHEY premium