SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Opaska magnetyczna działa ??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 304 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10612
od jakiegoś czasu dokucza mi ból stawów ..
szczególnie uciążliwy jest ból prawego kolana ..
i tu moje pytanie ,słyszeliście pewnie o OPASKACH MAGNETYCZNYCH ? ale czy są one warte wydawania pieniędzy czy po prostu to jakiś kicz ??
i czy można je stosować co dzień ?? czy są jakieś przeciwwskazania ?
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Opaska magnetyczna została wymyślona w celu wsparcia pracującego stawu, zwłaszcza podczas jego dysfunkcji. Jej główne działanie polega na stabilizacji struktury stawu, poprzez ucisk i podtrzymanie elementów budujących aparat ruchu. Jednak dzięki temu, że wykorzystuje elementy namagnesowane, w celach tzw. magnetoterapii ma za zadanie wpływać na chory staw, poprzez oddziaływania pola magnetycznego.

Opaski wykonane są z 2-warstwowego materiału, który umieszczony ma w wewnętrznej strukturze magnesy. Zapięcie zrobione jest z silnych rzepów, które uniemożliwiają odpięcie i są wygodne w zastosowaniu.


Jak działa magnetoterapia?
Magnetoterapia znalazła swoje miejsce w fizjoterapii, jako element terapii fizykalnej, osób głównie cierpiących na problemy natury ortopedycznej. Oznacza to, że jej działanie wykorzystywane jest w stanach po złamaniu, chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych stawów i innych.

Osoba dotknięta chorobą ma za zadanie umieścić chory obszar ciała w cewce urządzenia, gdzie poddaje się go działaniu pola magnetycznego. Rodzaj schorzenia uzależniony będzie od doboru częstotliwości i mocy pola emitowanego przez urządzenie.


Jak działa opaska?
Jak zostało wspomniane we wstępie, opaska ma dwojakie zadanie. Przede wszystkim stabilizuje staw, uniemożliwiając wykonywanie ruchów części składowych, które będą wpływały na patologię pracy aparatu stawowego. Dodatkowo poprzez wpływ oddziaływania pola magnetycznego, ma za zadanie przywrócić naturalny system bioenergetyczny ciała, co powiązane jest z przyspieszona regeneracją, lepszym przepływem krwi i limfy, stymulowaniem efektu odnowy komórkowej.


Czy opaska magnetyczna faktycznie działa?
Pomimo że pole magnetyczne wykazuje pewne wsparcie dla tempa zrostu kostnego, to nadal brakuje przekonujących dowodów, na znaczny wpływ tego typu zabiegu na proces rehabilitacyjny.

W internecie jednak spotkać możemy się ze sporym odzewem pozytywnych opinii co do działania opasek, co może sugerować ich pewne wsparcie w procesie leczenia. Opinie zazwyczaj są głoszone przez osoby w starszym wieku, których naturalny proces stabilizacji stawu za pomocą funkcji mięśni zaopatrujących dany aparat ruchu może nie wykazywać już znacznej aktywności.

Jednak nie wiadomo, czy po prostu klasyczne wzmocnienie mięśni, za pomocą ruchu, nie przyniosłoby takiego samego efektu, jak zastosowanie opaski. Osoby młode natomiast powinny na początek włączyć ćwiczenia funkcjonalne, stabilizacyjne, czy przyjrzeć się odpowiedniej mobilność tkanek, zanim sięgną po tego typu rozwiązania.


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Sam jestem ciekaw

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja osobiście jakoś w to nie wierzę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 304 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10612
heh no właśnie opinie są mocno podzielone .. inni mówią że działają inni że kicz ,,,
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
A co mają do tego opinie? To się bada a nie opiniuje.
Można też podejść do tego logicznie. Gdyby działało, to mnóstwo ludzi by z nimi śmigało, a jakoś tego nie widać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 304 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10612
hmm ja widziałem parę osób które w tym śmiga ...
nawet ostatnio Novak Djokovic miał taką opaskę podczas finału ..
skoro tak wysokiej klasy zawodnik nosi takie cudo to musi mieć jakieś działanie ...

a opinie maja dużo do tego =]]
badania mogą być z dupy wzięte (tylko dla reklamy) a opinie od ludzi którzy to testowali =]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Djokovic i wielu innych tenisistów/ek mają naklejany taping. Przydaje się przy sporych obciążeniach i nieidealnych stawach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2401
taping to swoja droga. Ale Djokovic na finale wimbledonu gral w tej opasce. I napewno to nie byly tapy na kolano. Jak nie wierzysz to zobacz highlights na youtube:

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Gratuluję dociekliwości. Ale skąd wiesz, ze to "magnetyczna" opaska?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2401
tak naprawde nie wiem czy to akurat ta opaska. Moge tylko podejrzewac ze to opaska magnetyczna bo tak wyglada. Ale tam gdzie jest gruba kasa to nigdy nie wiadomo z jakich cudow techniki oni korzystaja :). Zaciekawil mnie ten watek bo sam mialem rekonstrukcje ACL i po 2 latach artroskopie i dzisiaj wlasnie dostalem te opaski magnetyczne od znajomej w prezencie i jestem ciekaw czy cos pomoze. Dam znac za jakis czas jak zaczne biegac.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odcisk na palcu

Następny temat

Tłuszczak

WHEY premium