SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nierównomierny układ barków oraz przyrost mięśni klatki piersiowej /pomocy...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 4684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Witam. Mam 17 lat, ważę 67 kg, ćwiczę na siłowni już trzeci miesiąc co dwa/trzy dni. Mam skoliozę, jakieś pół roku temu robiłem badania i wyszło 17 stopni zakrzywienia, więc nie jest tragicznie-praktycznie niezauważalne na pierwsze rzut oka. Do niedawna często się garbiłem, ale odkąd chodzę na siłownię to problem ten znacznie ustał. Pojawił się jednak inny - kiedy stoję luźno, to lewy bark jest wyżej od prawego..;/ jestem pewien, że kilka miesięcy temu różnica była o wiele mniej zauważalna. Również prawy mięsień klatki piersiowej jest znacznie większy od lewego.. Czytałem, że niesymetralność to częsta dolegliwość początkujących osób i nie należy się tym przejmować, ale wydaje mi się, że może to mieć związek z pozostałymi problemami..;/ Po siłowni często boli mnie kręgosłup, staram się nie podnosić ciężarów na stojąco, ale np po modlitewniku odczuwam ból.. Co mam robić? Proszę o fachowe porady..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 493 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4853
A ta siłownia to jakas profesjonalna?? Z kim tam chodzisz??
Sorry ze takie bezsensowne pytania zadaje ale interesuje mnie to czy technika jest w miare dobra. Bo popatrz, masz jakas wade kregosłupa to powinienies własnie bardzo uwaznie patrzec na technike wykonywanych ćwiczen...

Jestem jak gwiazda z getta, gorący jak Etna
Wybuchowy jak etta i jej bomby, rakietta
Szybki jak kometa, szalony jak Charlie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Nie wiem co masz na myśli mówiąc profesjonalna. Nie ma tam trenera, chodzę z kolegami. Do tej pory robiłem ogólnorozwojówkę. Ćwiczenia, które w tej chwili przychodzą mi do głowy (z góry srry za niektóre komiczne, nie specjalnie się w nich orientuję, mam nadzieję, że zrozumiecie ocb:p):
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej (klatka), modlitewnik(biceps), wyciskanie sztangietek do góry na ławce poziomej, wyprosty ramion ze sztangą łamaną na ławce poziomej (triceps), podciąganie na drążku, wymachy ramion z hantlami od tułowia do kąta prostego (barki), brzuszki, brama(klatka), pompki na poręczach oraz ćwiczenie na plecy, biceps i przedramię polegające na przyciąganiu do siebie gryfu(?) w pozycji siedzącej.

Oczywiście zaczynam od większych partii mięśni np ławeczka, a z techniką raczej nie mam problemów, jak coś robię źle to zawsze jakiś bywalec podejdzie i pokaże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 493 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4853
Przez słowo "profesjonalna" miałem na mysli czy własnie jest tam ktos kto podejdzie i Ci pokaze jak cos źle robisz... Bo co innego teoria a praktyka. Po trzech miesiacach raczej nie bedziesz miał dobrej techniki. Ja Ci tu nie napisze co masz jak robic bo to juz było a co do teszty to...

dzisiaj własnie tez pisałem o tym z pewnym kolega:

https://www.sfd.pl/Nierówno_rosnące_mięśnie_klatki_piersiowej._POMOCY!-t435568.html#post4


Przeczytaj. To co do klatki...

Jestem jak gwiazda z getta, gorący jak Etna
Wybuchowy jak etta i jej bomby, rakietta
Szybki jak kometa, szalony jak Charlie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 493 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4853
Co do wyrównania itd to na to wszystko potrzeba czasu... Wiem to ze swojego doświadczenia. Też miałem nierówna klatke ale powoli sie wyrównuje i juz jest prawie dobra.

Jestem jak gwiazda z getta, gorący jak Etna
Wybuchowy jak etta i jej bomby, rakietta
Szybki jak kometa, szalony jak Charlie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
klatką się nie martwię, po prostu jak napisałem, podejrzewam, że może to mieć związek ze skoliozą.. Może powinienem przestać ćwiczyć na siłowni? Odkąd zacząłem to robić, różnica wysokości barków znacznie się powiększyła i widać to gołym okiem.. Proszę o pomoc, niech wypowie się ktoś, kto już się z czymś takim spotkał..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nierówno rosnące mięśnie klatki piersiowej. POMOCY!

Następny temat

Co to jest?

WHEY premium