SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie buty do biegania

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 134 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22648
Witam, zastanawiam się jakie kupić buty do biegania, żeby nie wyrzucić kasy w błoto.
W zwykłych butach strasznie bolą mnie nogi muszę robić przerwy bo nie da się wytrzymać.
Mam dość spore płaskostopie, waże około 85-90 kg
Mam w tej chwili 200zł jakie dobre buty dla stopy pronującej mogę kupić?
Czy trzeba będzie dołożyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Witaj
Ja powiem tak, biegałem w zwykłych butach, potem Nike Dart VI, Nike Dart VIII i oba modele nie były złe. Ale nie dawno "przesiadłem" się na Nike Lunarglide + 2 i od pierwszego włożenia (:D) są fantastyczne. Wygodne, mięciutkie. Dodam, że ja również mam płaskostopie i to nie tak małe. I jak na razie jest jak najbardziej OK. Buty ogólnie w specyfikacji mają, że dla normalnych i pronujących. Cena Nike Lunarglide + 2 (bo są jeszcze modele 1, i + 3) to 250 zł. Ja miałem szczęście i trafiłem okazyjnie 150 zł na aukcji. Ale gdybym wiedział jakie są to dałbym nawet te 250zł. I jak te mi się kiedyś tam zużyją to kolejne buty na pewno będą z tej serii :)
Pozdrawiam

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Oczywiście nie mówię, że Darty są złe. Po prostu Lunarglide są świetne, no ale wiadomo, że często cena/jakość, ale gdybyś miał okazje, tak jak ja to kupuj. Bo ja tak samo jak ty chciałem buty za 150zł. I za tyle kupiłem, a że warte są 100zł więcej tym lepiej :). Natomiast serię Nike Dart również uważam za b.dobrą. I moim zdaniem z modelu na model jest nawet lepiej. Nike Dart VI to były moje pierwszy buty i miałem je przez rok, ale "karałem" niemiłosiernie. Codziennie i w każdą pogodę (śnieg, deszcz, błoto) i w sumie do biegania jeszcze się nadają. Ale kupiłem nowszy model Nike Dart VIII i mam go. Zaj**iste w lato. Super przewiewne. W zimę lipy nie ma, ale jak przy przymrozkach biegałem to trochę ciągnęło w nogi :D Ostatnio kumplowi poleciłem (który jednak w przeciwieństwie do mnie nie biega zawodowo że tak powiem), bo do tej pory biegał w zwykłych butach i także bardzo zadowolony. Aha, i mam ten kolor co w linku dałeś, mi się tam podoba :)

Pozostałych butów nie znam, więc trudno mi ocenić
Pozdrawiam

ps. Ale co do Reeboków, może miałem po prostu pecha, ale miałem dwa nietrafione modele. W jednych pobiegłam 2 razy i strasznie niewygodne i mam nadzieje sprzedać, jak nie to ponad 100zł w błoto. Były to modele za ok. 130-150zł. Ale oczywiście nie przekreślam butów Reeboka.

Zmieniony przez - PavloJ w dniu 2012-01-08 23:09:28

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
Mnie zależy w szczególności na dobrej amortyzacji by jak najmniej obciążać stawy w Dartach nic Cie nie bolało?:)

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
kupcie LUNARGLIDE!!!! albo skylon albo Lunaracer`a

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
BUDŻET: maks 200 zł Lunki za to nie kupisz bez mega okazji ani innych z wysokiej pólki

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Wiesz, z tym bólem to ciężko powiedzieć :) Trenowałem po 6 razy w tygodniu, na obozach i z 10 razy w tygodniu, dodatkowo jestem wątłej budowy i mam płaskostopie. Na dodatek był to 1-szy i 2-gi rok tak ostrego treningu, więc urazów, bólów było. Przy bieganiu nazwijmy to, zawodowym, trudno liczyć na to że nic Cię nie boli :) Ale generalnie nie wydaje mi się, aby moje bóle czy co kolwiek wynikały ze złych butów. Ogólnie było ok. Tak czy inaczej nie wydaje mi się, aby z tego pułapu cenowego (około tych 150zł) znalazł lepsze buty. Ale jeżeli zamierzasz trochę pobiegać, ale masz wybitne problemy z bólami itp. to warto by było zainwestować trochę więcej, choćby te 250zł (mam tu na myśli chociażby Lunarglide), bo amortyzacja i komfort niesamowite. Ale przyznam, że ja sam wcześniej nie dałbym na pewno za buty więcej niż 200zł. Po tych Lunarglide, widzę, że jednak trochę cena=jakość i na pewno będę sięgał po buty z tej półki bo jest efekt. Co oczywiście nie sprawia, że Darty są złe bo mówię współczynnik cena/jakość mają bardzo wysoki.

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
Chyba najrozsądniej przy mojej częstotliwości biegania(3 x w tyg po 40-50 min) kupić buty za nie więcej jak 150-160 zł i po prostu wybierać trasy biegowe przyjemniejsze dla nóg czyli omijać beton i asfalt a raczej biegać po polnych drogach(choc zimą jest twardo i tak) oraz po parkach,lasach itd....

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Nie no, tak ci tylko nadmieniłem te buty, gdybyś daj boże np. trafił okazje jak Ja. Bo ja wówczas również nie dałbym tyle kasy (i zresztą nie dałem) tylko właśnie tyle co ty. I oczywiście beton i asfalt staraj się omijać zawsze, bo nawet mega amortyzacja może nie pomóc jak będziemy tak tłuc po twardym :)
POZDRO!

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10832
A co powiesz kolego na bieganie po żużlu?Mam właśnie taką bieżnię u siebie przy uczelni i nie wiem czy sobie lepiej odpuścić i iść biegać w teren(las)?

Grajcie pięknie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tylne wahadło

Następny temat

Problem z łyżwami !?

WHEY premium