SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki styl szybciej/łatwiej opanować?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Marcin_VB z działu Baza klubów Sztuk Walki.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
Jaki styl szybciej/łatwiej opanować? Chwytany(BJJ) czy uderzany(BOKS lub KB lub MT) trenując 3x w tygodniu?

Przyjmijmy wszystkie warunki(trener itd.) na tym samym poziomie, chodzi o sam styl.

A może któryś styl lepiej trenować jako pierwszy, dopiero potem drugi?

Wszystko pod kątem MMA, które w W-wie na studiach jest w dalekich planach.

Pozdro.

Zmieniony przez - Big_Louie w dniu 2008-12-06 00:01:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 663
mistrzowie w KK mieli wysokie stopnie w judo:)
wiec z zalozenia parter byl opanowany
ja sam trenowalem ju-jitsu i cos tam sie umie:):)

trzeba byc przygotowanym, ze walka w parterze moze sie przydazyc
dobrze wyszkolony zawodnik KK ma taka swiadomosc
jednak rzadko zdarza sie to w ulicznej bojce - nie oszukujmy sie!
Jezeli ktos trafi na ziemie to zazwyczaj koniec walki!
Wynika to tego ze nikt nie bawi sie w przechwyt jezeli cos umie tylko wali z reki lub nogi! Aby na to sobie pozwolic trzeba byc naprawde dobrym!

"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej.....wtedy zaczyna się Kyokushin"

www.kyokushin.rzeszow.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1435 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26171
Moim zdaniem parter(bjj)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 373
ja zaczynałem od boksu póxniej muai tai a teraz przygoda z mma i parterm co na poczatku było czarną magia a teraz przynosi radosć z kazdej udanej akcji czy to w parterze czy juz jak obalamy i uderzamy.
a co do Twojego pytania łatwiej nauczyć sie bić i "machać rekoma" niż zakładać techniki w parterze o jednym tzreba pamietac wszystko wymaga treningu i jeszcze raz treningu i trenerów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Mi się wydaje że najszybciej efekty widać w boksie

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11585
najszybciej opanujesz to do czego masz smykałke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 224 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7140
A moim zdaniem efekty najszybciej zobaczysz w bjj.
Sam zacząłem treningi od września i już widze znaczną poprawę! Co prawda jestem uderzaczem (sprawdź w profilu) i na jiu jitsu mogę wpaść jedynie 1-2 razy w tygodniu (traktuję je zupełnie rekreacyjnie gdyż swoją przyszłość poniekąd wiążę właśnie z uderzanymi) ale i tak nie jest źle. Aż się boję jakie efekty i jak szybko można mieć przy np 4-5 treningach w tygodniu he he!
Nie jestem ekspertem w tym względzie, ale myślę że jest to zasługa metodyki stylu oraz jego specyficznego charakteru, który pozwala na wprowadzenie sparingów już od pierwszego treningu. A jak wiadomo to w czasie sparingu (czy to normalnego czy zadaniowego) mamy możliwość sprawdzenia i wykorzystania danej techniki i najwięcej się uczymy. W uderzanych na sparingi poczekasz sobie spokojnie dobrych kilka miesięcy!
Jeśli chodzi z kolei o wymienione przez ciebie style uderzane to z pewnością najszybciej da się opanować boks gdyż obejmuje on najmniejszy zakres technik i po prostu jest mniej rzeczy do nauczenia. Na KB musisz poświęcić więcej czasu bo dochodzą techniki nożne a na MT jeszcze więcej bo są też łokcie i kolana.

A tak na zakończenie to jeśli masz zamiar trenować pod MMA to najlepiej zaraz poszukać jakiejś sekcji trenującej przekrojowa! MMA to nie jest po prostu boks czy KB + BJJ! Sportowe Bjj ma np mnóstwo technik, które raczej średnio przydają się w MMA natomiast uderzenia w MMA to też nie jest typowy boks czy MT.
Jeśli od samego początku zaczniesz trenować pod MMA to nauczysz się jedynie tych technik, które są potrzebne w tej dyscyplinie.
Może nie pokonasz boksera w walce na ringu czy zawodnika bjj na macie ale w klatce będziesz dużo lepszy!
Pozdro

Si vis pacem, para bellum!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
Nie ma sekcji pod MMA i boksu w moim mieście. Są dobre BJJ, KB i MT(to ostatnie chyba). Sprawa wygląda tak że mam ok. 1.5 roku do wyjazdu na studia(zapewne W-wa i tam zapisze się do MMA W-wa)i nie wiem na co lepiej poświęcić ten czas. Mówi się że w MMA większość treningów jest nastawie na parter, a znowu inni mówią że lepsi zawodnicy MMA doszkalają się w BJJ.

Wybór jest raczej między KB(chyba że znajdę dobry klub MT) i BJJ.

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Półtora roku to dużo czasu, wg mnie zapisz się na to w czym się lepiej czujesz... a na treningach MMA złapiesz podstawy tej drugiej płaszczyzny, nie wiem jak u Ciebie jest ale chyba łatwiej trafić na dobrą sekcję bjj jak kb

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
Jest sekcja KB prowadzona przez byłego(chyba już nie obecnego) trenera kadry polskiej KB, a z drugiej strony na BJJ bym miał 2 kroki i mam dylemat właśnie

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 61 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 480
Zacznij od boksu (chyba najmniej technik) później KickBoxing, Muay Thai :)m bjj na końcu z tego co mi wiadomo na opanowanie technik w bjj trzeba poświęcic wiecej sil i czasu niż np. Muay thai , boks , KB
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 186
sluchaj skoro masz 1,5 roku to wyszkol sie w mt albo kb zebys nabyl obycia sie z blokami unikami i z dostawaniem po papie a reszte nadgonisz na mma, poprzykladasz sie do parteru i nadgonisz stojke i bedzie miodzio-lodzio. ;pp

Never Give Up

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

walka diablo dziś??

Następny temat

Praca w nocy i muay thai

WHEY premium