SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki styl bedzie najlepszy?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1512

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2007
Witam, szukam stylu walki, ktory sie sprawdzi w praktyce, na ulicy, szybkie unieruchomienie przeciwnika, zarowno obrona jak i dobry atak. Ostanio sie nieco u mnie pozmienialo i chcialbym oprocz silowni (staz 2 lata), zarzucic jakas sztuke. Jestem dosc wysoki 190 cm. Co proponujecie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Jeśli interesuję cie tylko skuteczność (nie kręci cię kultura wschodu itp) to dobrze wybrałeś dział combatów.
Główne combaty to
KravMaga - stosunkowo dostępna, jednak trochę kasy musi na to pójść (100zł miesięcznie)
Systema - Ruski wynalazek, opierający się na ruchach "fali" (że niby człowiek jak cos wykonuje płynnie to jest to silniejsze, szybsze i trudniejsze do obrony)
combat56 - zbudowany na KravMaga polski system (przeznaczenie militarne)
Wszystkie powyższe systemy charakteryzują się tym że i masz uderzenia i masz chwyty i parter (ale jak wiadomo nie da się złapać wszystkich srok za ogon)

Z drugiej strony masz boks, kickboxing, boks tajski (boks + kolana+łokcie)
Są one na pewno tańsze (boks ma dopłaty jako dyscyplina olimpijska), a jak wielu uważa i skuteczniejsze w pewnych przypadkach (solówki itp - combatowiec wie jak uderzać, ale poświeca czas też na inne rzeczy (wyjścia z duszeń i dźwignie, duszenia i dźwignie, zabawę w parterze, obrony przed nożem, pistoletem, wyrobienie odruchów obronnych, trening psychiczny, taktyka)).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
combat56 - zbudowany na KravMaga polski system (przeznaczenie militarne)

Co za herezje wypisujesz?


Xeroboy-przeczytaj to co wkleiłem w linku


https://www.sfd.pl/PRZECZYTAJ_ZANIM_ZAŁOŻYSZ_NOWY_TEMAT.-t406577.html

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2010-02-09 00:29:54

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
boks tajski (boks + kolana+łokcie)

Bo piszczele i rzuty to już nie?

boks ma dopłaty jako dyscyplina olimpijska

Tak bo na górze siedzą businessmani, którzy tylko patrzą kogo dofinansować... Rozminąłeś się dość mocno z realiami. A poza tym ćwicząc jako niezrzeszony koszty są o wiele większe, niż treningi stacjonarne Combatów. A żeby płacić niewiele albo nic trzeba być w sekcji zrzeszonej a tam już są wymagania.

Co do Twojej oceny Combatów się nie wypowiem bo dla mnie to co wypisujesz, to stek bzdur.

PS. W ogóle dziwię się, że udzielasz 'tak fachowych' porad mając pół roku stażu z przerwami i zadając w innych tematach pytania rzędu 'po co w Krav Maga jest tyle technik?' albo 'co daje zdobycie wyższego pasa?'...

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2010-02-09 00:40:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
boks tajski (boks + kolana+łokcie)

Bo piszczele i rzuty to już nie?


Kopnięcia i walka w klinczu a co do rzutów, to są obalenia ale na pewno nie są tak skuteczne jak w judo czy zapasach

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
"combat56 - zbudowany na KravMaga polski system (przeznaczenie militarne) "

Tak ciekawego stwierdzenia to jeszcze nie słyszałem ;)

"Systema - Ruski wynalazek, opierający się na ruchach "fali" (że niby człowiek jak cos wykonuje płynnie to jest to silniejsze, szybsze i trudniejsze do obrony) "

A uczą tego w Hogwarcie ;)

"Wszystkie powyższe systemy charakteryzują się tym że i masz uderzenia i masz chwyty i parter (ale jak wiadomo nie da się złapać wszystkich srok za ogon)"

Parter w C56, toś mnie rozbawił ;)

xeroboy

Napisz skąd jesteś, bo może się okazać że masz ograniczony wybór :/
Ja osobiście polecał bym boks, KB, MT. Sam dużo wyniosłem z KB.
Wejście w combaty bez praktyki może nie być za dobre.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Post do zsypu.

Pzdr

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Zamykam.

Mnie rzucił się w oczy ten Combat 56 i tylko na nim się skupiłem,z sentymentu.Twórca C 56 A.Kups by się zdziwił czytając te kilka słów historii systemu,który stworzył

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

MUAY BORAN

Następny temat

Boks?

WHEY premium