SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek/Roaccutane itp. - długookresowe skutki uboczne

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 229385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 777
No wlasnie jest w gornych granicach a erekcji i libido to nie pomaga. Za tydzien mam wizyte u lekarza seksuologa psychologa wiec moze cos poradzi. Na zagranicznych forach doszukalem sie informacji ze izotek uszkodzil komus jadra Chociaz ja mialem robione usg i jest ok plus seminogram wypadl rownie dobrze i hormony androgenne sa w porzadku wiec z mojej dedukcji zostaje psychika ta podswiadoma bo osobiscie nie uwazam zeby cos szczegolnego dolegalo mi na tle psychicznym.. Chociaz roznie to bywa. Najlepiej byloby sie skonsultowac z kims kto mial taki problem i sie go pozbyl ale jeszcze takiej osoby nie znalazlem


Zmieniony przez - krstk w dniu 2018-02-05 17:44:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
izotretynoina w badaniach mocno ogranicza aktywność płata czołowego mózgu + podobno trochę miesza w gospodarce hormonalnej, której testosteron całkowity nie jest jedynym wyznacznikiem.
Wykonać poszerzone badania z podstawami + całą gospodarkę hormonalną z uwzględnieniem kortyzolu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 630
RPS1990
Jak seksuolog z testosteronem? Chyba raczej endokrynolog. Seksuolog jest bardziej od sfer psychicznych seksu.


Jeśli seksuolog wykluczy przyczynę psychiczną, to bierze się za testosteron, prolaktynę i czasami estrogeny. Zleci wykonania badania na testosteron, prolaktynę , LH itp. Tych informacji nie wyczytałem na jakimś forum czy generalnie w internecie :) Nie ma obecnie skutecznego leku na skutki uboczne izotretynoiny, a szukają jej ludzie, a w zasadzie ofiary tego świństwa na całym świecie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie specjalistyczne badania oni wykonywali i stosowali różne zioła, suplementy, leki, diety itp.
Na obecną chwilę są na etapie testowania finasterydu oraz padają propozycje wypróbowania mifepristonu.
Zainteresowani mogą śledzić ich rezultaty na forum acne w temacie repairing the long-term damage from accutane. Ostrzegam, że powinniście mieć sporo czasu wolnego, gdyż wątek cięgnie się kilka lat i uzbierało się już ponad 600 stron odpowiedzi.


Zmieniony przez - Lezz w dniu 2018-02-05 20:48:16
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 777
WnMPapa
izotretynoina w badaniach mocno ogranicza aktywność płata czołowego mózgu + podobno trochę miesza w gospodarce hormonalnej, której testosteron całkowity nie jest jedynym wyznacznikiem.
Wykonać poszerzone badania z podstawami + całą gospodarkę hormonalną z uwzględnieniem kortyzolu


I umnie hormony androgenne wporzadku, lekko podwyższony estro przez wysokiego naturalnie teścia. Jedyne hormony jakie sa tu nie ok to leciutko wybity progesteron niskie fsh 1.51 gdzie dolna granica to 1.41 a gorna ok 17.5
Poza tym ostatnio w badaniach tsh wyszło troche wysoko a mianowicie ok. 3.5 gdzie na moj wiek powinno wynodic 1.5-1.7
Czyli wedle tego co mowisz moge miec zblokowany przedni plat przysadki ? W sumie wyjasnislo by to podwyzszons tsh i niskie fsh.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 777
Zakupiłem dziś yohimbine zobaczymy czy bd jakis chocby minimalny efekt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
płat czołowy to nie przysadka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 777
WnMPapa
płat czołowy to nie przysadka


Okej a pow mi w takim razie jaki on ma wplyw faktycznie na brak erekcji i libido bo z tego co tam wyczytałem steruje tym przysadka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Może nie tyle wpływa bezpośrednio na libido, ale dysfunkcja w obrębie płata czołowego może przekładać się na problemy z koncentracją, zaburzenia nastroju, co pośrednio może też negatywnie oddziaływać na libido.
Wrzuć może wszystkie wyniki jakie posiadasz, będzie można zerknąć całościowo, ale faktycznie po tym co piszesz można też przypuszczać, że w obrębie przysadki coś się dzieje.

Jeśli chodzi o środki, które mogłyby wspomóc regenerację, to wszelkie substancje promujące neurogenezę, na pewno większe dawki omega 3, uzupełnienie ewentualnych niedoborów d3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 777
Mialem isc na rezonans przysadki prywatnie ale zrezygnowalem bo guza nie ma na pewno bo bylo by to widac chociazby po prolaktynie. Wyniki mam sprzed miesiaca, jutro albo po jutrze jak sie wylecze z przeziebienia to skocze fo alabu i zrobie pelny pakiet i wstawie. Chociaz mi sie wydaje ze to moze byc zblokowana psychika, przynajmniej takie mam odczucia bo czasami mam takie dziwne stany lekowe np jade samochodem i nagle mi skacze puls i jestem zestresowany jakby sie cos stało a sie nic nie dzieje plus bylem ostatnio na ekg i lekarz pow ze mam małą arytmie prawdopodobnie na tle nerwowym tylko jedno mnie zastanawia bo ja sie niczym nie denerwuje, nic mnie nie martwi poza zdrowiem, zyje mi sie dobrze i jedyne do przychodzi mi na myśl w takiej sytuacji to podswiadomosc, moze to wszystko dziac sie gdzies w mojej glowie mimo ze wzglednie jest ok. Bo serio badania robie regularnie od co ok 2-3 mies i wszystko praktycznie z reguly jest ok. Z takich innych rzeczy to faktycznie brak skupienia i koncentracji


Zmieniony przez - krstk w dniu 2018-02-06 10:35:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 120 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 777
Co do witamin to przyjmuje regularnie
-wit d3 10000iu
-magne b6
-cynk
-witamine c w proszku

Co do tego wyzszego ciśnienia i jakby stresu to mialem dopiero tak 2 razy sle wydaje mi sie ze to o 2 razy za duzo



Zmieniony przez - krstk w dniu 2018-02-06 10:44:06

Zmieniony przez - krstk w dniu 2018-02-06 10:44:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zlamana reka- Pomocy

Następny temat

Ból nadgarstka

WHEY premium