SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 3x Tyg. do oceny,dopieszczenia - Masa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Siemano.
Aktualnie po dłuuuugiej redukcji (-30kg) przechodzę na masę. W międzyczasie kontuzja barku która ciągle daje o sobie znać...
Z siłą u mnie bardzo słabo ale mam nadzieje że jakoś powoli będę dokładał kilogramów :P
Wiek: 21 lat
Wzrost: 198 cm
Waga: ok 86 kg (po świątecznych szaleństwach jeszcze nie doszedłem do siebie :P )

W sumie najbardziej mi zależy na zbudowaniu siły bo z tym na prawdę średnio... A że przy tym nabiorę masy to supcio bo klatka i plecy trochę odstają...

Plan który sobie ułożyłem wygląda tak:
Zestaw A

Nogi: Przysiady ze sztangą 10,8,6
Plecy: Wiosłowanie sztangą 10,8,6
Klatka: Wyciskanie Sztangi płasko 10,8,6
Barki: Wyciskanie hantlami siedząc 12,10,8
Triceps: Prostowanie ramion wyciąg 10,8,6
Biceps: Uginanie ramion z sztangą prostą stojąc 8,6,4

Zestaw B

Plecy: Martwy ciąg 10,8,6 (Tutaj pytanko, czy przy moim wzroście mogę sobie coś podkładać żeby sztanga stała troszkę wyżej bo mam wrażenie że robię zbyt duży przysiad )
Klatka: Wyciskanie sztangielek skos+ 10,8,6
Barki: Wyciskanie żołnierskie 8,6,4
Triceps: pompki na poręczach 3x6 (to muszę zmienić bo nie czuję tricka tylko pobolewający bark...)
Biceps: Brama 3x8
Łydki: wspięcia 3x15

Zestaw C

Nogi: wypychanie leżąc 10,8,6
Klatka: Wyciskanie sztangi płasko 10,8,6
Plecy: Podciąganie 3x8
Barki: wznosy hantlami 3x12
Triceps: Wyciskanie francuskie 10,8,6
Biceps: chwytem młotkowym 3x8

Co powiecie o tym planie ??
Czy powtórzenia i serie są ok ?? tam gdzie zmniejszają się powtórzenia, progresuje ciężarem co serie ;)
Czy może zupełnie korzystać z innego planu ?? W grę wchodzą tylko 3 dni w tygodniu ;)

Z góry dzięki za pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Może ktoś coś podpowie jeszcze... ? Czekaja mnie 2 tyg przerwy od treningów i po tej przerwie chciał bym już zacząć trenować nowym planem.
Czy wgl da sie ułożyć kompletny trening na 3 dni ?
Czy w przypadku kiedy bez względu na ćwiczenie robiąc 10,8,6,4 powt. ciężko dobić mi do tych 10 powtorzeń w pierwszej serii lepszym rozwiązaniem będzie 5x5 ❓
Mam wrażenie że po pierwszych 2 seriach z największą ilością powtorzeń mięśnie sa już zmęczone i ostatnie serie wychodzą średnio... a dokładanie z treningu na trening to masakra bo przy zwiekszeniu obciążenia pierwsza seria to katorga.
Zastanawiam sie nad fbw 5x5 + hipertrofia ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Plan wygląda ok.

W martwym jak najbardziej możesz coś podkładać ale pracuj równiez nad mobilnością. Ja mam 192cm wzrostu i robie z samej ziemi .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Dobra ;)
A co byś polecił zamiast dipsów ?? Bardzo mi nie pasuje to ćwiczenie... Myślałem nad odwrotnymi pompkami ??


Zmieniony przez - marcinek3211 w dniu 2017-01-21 14:27:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Wyciskanie sztangi wąskim uchwytem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Probowalem i niestety bark nie daje rady... :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Pompki odwrotne przecież wcale nie mniej obciążają kompleks barkowy.

Próbowałeś francuza z hantlami ? Albo california press?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Nie probowałem ;) przetestuje na treningu.
Zastanawiałem się też czy piątkowego wyciskania leżąc nie zrobić siłowo jakoś 3x5-3 czy lepiej zostawić tak jak jest ?


Zmieniony przez - marcinek3211 w dniu 2017-01-21 15:42:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Zrób po 8-10p żeby tego barku już nie eksploatować.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Mówisz o tricepsie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Mówię o wyciskaniu na klatkę.

Jednego dnia zrób 10/8/6 a kolejnego 4 x 8-10p -może być stałym ciężarem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 93
Aaaa no dobra kumam.
Dzieki wielkie za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Góra-dół do oceny

Następny temat

Kamilo 09

WHEY premium