SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ewolucja JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17337

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez w0jt z działu Style tradycyjne.
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 915 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4726
Dla wszystkich zainteresowanych tematem Jeet Kune Do oraz jego dalszym rozwojem - przedstawiam wam jedną z esencji dotyczącej przeszłości oraz przyszłości tej sztuki walki. Martwi mnie tylko to iż tak wielu ludzi wypowiada się gdzieś w innych postach albo organizują obozy z elementami JKD lub mówią iż Znają JKD wyrażając na ten temat pochlebne lub nie pochlebne opinie. Przykre jest to iż nie biorą udziału w dyskusji czy też wogóle w żadnej wypowiedzi na artykuły czy też moje opinie lub innych na temat JKD. Trudno.....

Wielu kłóci się iż JKD jest zlepkiem poszczególnych technik lub też kompendium filozoficznym wyciągniętym z różnego rodzaju religii oraz sztuk walki. Inni natomiast spierają się iż JKD jest momentem, chwilą w czasie, urywkiem reżimu treningowego Bruce'a w latach 1966, 67, 68. Są też inni, którzy uważają iż stworzyli JKD lepsze niż to stworzone przez Bruce'a, gdyż oni stworzyli je dla mas. Osobiście uważam iż JKD jest niekończącym się procesem odkrywania, eksperymentowania, analizowania, poszukiwania oświecenia. A w procesie tym jest zawarta olbrzymia cena jaką każdy z praktykujących musi zapłacić aby osiągnąć swój cel. Ceną są łzy, krew, ból, pot oraz poniżenie. Zatrzymanie JKD w czasie to pozbawienie JKD esencji. Dodawanie technik tylko po to aby je dodać jest bezczeszczeniem całej filozofii. To jest to nad czym pracował Bruce Lee

Ewolucja JKD

Tao of Chinese Gung Fu - 1959 - 1962 San Francisco - California oraz Seattle - Washington.

Lee Jun Fan Gung Fu - 1962 - 1965 Seattle oraz Oakland - California

Jeet Kune Do Concepts - 1965 - ??? Los Angeles, California

Tao of Chinese Gung Fu - składa się głównie z Wing Chun Gung Fu oraz szermierki. Jest trzech instruktorów jacy wyszli spod ręki Bruce'a - Dan Inosanto, Taky Kimura oraz James Lee.

Lee Jun Fan Gung Fu - składa się z wyraźnej metodologii oraz z progresywnego treningu.

Zawiera w sobie rozumienie iż nie ma czegoś takiego jak "najlepszy styl".

Zwycięstwo poprzez przewagę w zakresie umiejętność walki lub poprzez zmianę zasad walki aby pokonać przewagę przeciwnika w trakcie walki.

Zawiera w sobie wpływy 26 różnych stylów od Wing Chun po Muay Thai.

Bruce Lee wprowadził do treningów tarcze oraz łapy trenerskie.

Zaleca zgłębianie innych styli aby ulepszyć własny styl.

Trening Jun Fan składa się z:

- technik zadawania ciosów
- technik kopania
- Chin na - obezwładniania stawów
- Technik duszenia
- Technik grapplingu, rzucania, sprowadzania do parteru, technik zmiatających
- Praktycznych broni i ich użycia

Podsystemy Jun Fan

Jun Fan - walka uliczna
Jun Fan Boxing (zachodni)

Jun Fan Kickboxing
Jun Fan Wing Chun Gung Fu

Jun Fan Grappling
Jun Fan Weaponery (broń Jun Fan)

Pojedynczy kij,

Dwa kije

Kij krótki oraz długi

Bat

Nunchaku

Pałka

Włócznia

Nóż

Broń palna

Jeet Kune Do oraz Koncepcje Jeet Kune Do

"Badanie oraz rozwój" - aspekty Lee Jun Fan Gung Fu używane jako narzędzie aby ocenić oraz posiąść inne metody oraz techniki treningowe.

Cztery grupy JKD współzawodniczące o zdobycie uwagi w społeczności sztuk walki

Koncepcje JKD - Sifu Dan Inosanto, Burton Richardson, Pola Vunak, Larry Hartsell

JKD Nucleus - Ted Wong, Dan Lee, Chris Kent, Richard Bustillo

Oryginalne JKD - Lamar Davis, Gary Dill

Strategie Walki JKD - Joe Lewis, Jerry Beasley






Wojciech Adamusik

Wojciech Adamusik

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
No i chyba koncepcje JKD sa najblizsze temu o co chodzilo Bruce'owi. Tak mi sie wydaje. Nie skupiaja sie na technikach jako takich ale na celu.
Co do zmiany podejscia. Zastanawia mnie jedno. W TAO bardzo maly nacisk jest polozony na lowkicki - takie z thaia. Za to wiekszy nacisk na sidekicka. To jest chyba wlasnie przyklad na to iz koncepcja jest nadrzedna sprawa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 106 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4670
Wojtku a może post o twojej ewolucji w sztukach walki, myślę że wielu ludzi jest ciekawych jaką drogę przebyłeś by dojść do mistrzostwa.

Pozdrawiam
Maciek Waliszek

.....'' prawda jest drogą bez wyznaczonej ścieżki''
-B. Lee.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
No i chyba koncepcje JKD sa najblizsze temu o co chodzilo Bruce'owi. Tak mi sie wydaje. Nie skupiaja sie na technikach jako takich ale na celu.
Co do zmiany podejscia. Zastanawia mnie jedno. W TAO bardzo maly nacisk jest polozony na lowkicki - takie z thaia. Za to wiekszy nacisk na sidekicka. To jest chyba wlasnie przyklad na to iz koncepcja jest nadrzedna sprawa?

"dopisek wyjasniajacy"
No bo teraz raczej sidekick jest malo uzywany dzisiaj w porownaniu z lokiem...Wnioski wyciagniete z walk typu UFC?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W.A. sog, i zgadzam sie z przedmowcą o jeden wyżej że również jestem zainteresowany Twoją ewolucją. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 5734 Wiek 20 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 98631
W.A.- takie fajne rzeczy u was na stronce a pan się nie pochwali !
http://www.jeetkunedo.win.pl/Films/repor.wmv
to jest film o valetudo

A świstak siedzi ... bo sreberka były kradzione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5681
Jeśli mogłabym prośić: W.A. byłabym wdzięczna gdybyś przeczytał to, co swego czasu napisałam na temat JKD, (informacje co prawda czerpałam, ze źródeł pisanych, ale sama tego nie praktykuję, więc moglam napisać coś głupiego ) i skomentować, zwrócić uwagę na błędy rzeczowe itd. Z góry dziękuję.
Tutaj link: http://strony.wp.pl/wp/wumpus/jeetinfo.htm

"klienci walili tego, kto stał najbliżej. Dla zasady. Tak nakazuje etykieta bójki w tawernie."

"My, silni i młodzi, kochamy pokój lecz to nic nie szkodzi,
temu co zza płotu grozi nam skopiemy mordy, mówię wam"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A pan jakiego JKD naucza??

Mam jescze pytanie jak pan natrafił na guru D.Inosanto?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 915 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4726
Stick man - nauczam oryginalnego JKD wg przekazu Guru Dana Inosanto, Sifu Larry Hartsell'a - to chyba tłumaczy wszystko.
Z Guru Danem Inosanto po raz pierwszy spotkałem się na seminarium na które czekałem blisko 10 lat! Teraz spotykam się z Nim oraz Erikiem Paulsonem raz w roku, dwa razy do roku trenuję z Sifu Larry Hartsellem i dwa razy z moim przyjacielem Frankiem Burczyńskim. Oprócz tego pojawiam się (staram się jeśli stać mnie finansowo) wyjeżdżać na seminaria krajowe i zagraniczne z udziałem wszystkich wartościowycjh osób ze świata sztuk walk - nie koniecznie ćwiczących JKD.
Pozdrawiam

Wojciech Adamusik

Wojciech Adamusik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 915 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4726
Anduina - świetnie artykuł. Naprawdę super!
Pozdrawiam serdecznie.

Wojciech Adamusik

Wojciech Adamusik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5681
Aż mi ulżyło Dziękuję.

"klienci walili tego, kto stał najbliżej. Dla zasady. Tak nakazuje etykieta bójki w tawernie."

"My, silni i młodzi, kochamy pokój lecz to nic nie szkodzi,
temu co zza płotu grozi nam skopiemy mordy, mówię wam"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Biuro Ochrony Rzadu

Następny temat

Filipno Martial Arts - Modern Arnis

WHEY premium