SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CKD do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postanowiłem przestawić swoją redukcję na CKD, wszystko ok zrobiłem?

Zapotrzebowanie:
80kg*24h=1920
1920*1,3=2496

B: 160g/640 kcal
T: 160g/1440 kcal
W: 30g/120 kcal

Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 80
Wzrost : 188
Obwód klatki : -
Obwód ramienia : -
Obwód talii : 90
Obwód uda : -
Obwód łydki : -
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 19%
Aktywność w ciągu dnia : praca przy komputerze i studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu HIIT, 2x bieganie o niskiej intensywności, 1x bieganie po trudnym terenie, 3x trening z obciążeniem własnego ciała
Odżywianie : od miesiąca dosyć zdrowo, 5-6 posiłków dziennie, wywaliłem słodycze, fastfoody, białe pieczywo/ryż/makaron etc., dałem zdrowe tłuszcze. W okresie styczeń-październik 2008 byłem na diecie na masę (z 59,6kg na 84 przy wzroście 170)
Cel : redukcja do jednocyfrowego poziomu bf%
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Nie
Stosowane wcześniej diety : masówka w 2008r., do lipca 2013 brak

Błonnik i warzywa nieujęte w diecie, ale będą w każdym posiłku
Trening:
Pon: HIIT
Wt: Aeroby, potem trening z obciążeniem własnego ciała
śr: HIIT
Czw: Aeroby, potem trening zowc
pt: HIIT
Sobota: Aeroby, potem trening zowc
Niedziela: Regeneracja






Zmieniony przez - Preisio w dniu 2013-08-04 22:34:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
100g oliwy dziennie, drastycznie niskie spożycie połowy niezbednych skłądników pokarmowych (potasu, wapnia, magnezu, wit C, A, E, kwasu foliowego, wit B1...), źle policzone zapotrzebowanie - nie jest to na pewno optymalny spsób fobienia formy

poczytaj: http://potreningu.pl/diety/artykuly/1745/dieta-odchudzajaca--od-czego-zaczac

ułożdietę (nie koniecznie CKD) i daj do psrawdzenia jeszcze raz

rozpisz teżswoje treningi dokładniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taka będzie lepsza?
Składniki o których wspominasz będę starał się uzyskać z warzyw

dietę będę urozmaicał - orzechy,migdały, ryż brązowy,ryby, etc. zgodnie z bilansem




Zmieniony przez - Preisio w dniu 2013-08-04 23:18:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
za dużo wielonienasyconych kwasó tłuszczowych. O słonieczniku zapomnij, pestki dyni od czasu do czasu jedynie. Wypis z diety dawaj z realnym spożyciem warzyw - masz okazję dostać tutaj opinie od dietetyka, szkoda kryć coś przed nim niepotrzebnie

Węgle staraj się dawać w posiłkach potreningowych i wieczornych, najlepiej ciągniej je z produktó uboigich w problematyczne składniki, a wiec nie z pszenicy Lepsze będą: ziemniaki, ryż, bataty, ewentualnei owsiane i kasza gryczana (najlepiej niepalona).

w nietreningowe węgli możesz dać trochę mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za odp
Węglowodany wieczorem? Spotykałem się z wręcz odwrotnymi tezami - najlepiej rano. Jeśli będę jadl wieczorem nie odłożą mi się w fat?
Ziemniaki też są dla mnie nowością - nie mają za wysokiego ig po ugotowaniu?
Chleb póki co zostaje, nie wiem z czym mógłbym wsunąć śledzia zamiast niego

Pytałeś też o trening, na chwilę obecną wygląda to następująco: HIIT to 6 interwałów 25/10, aeroby to ok. 45 min truchtu 6km/h. Do tego ćwiczenia zowc do października, wtedy bede miał dostep do silowni.

A

Nogi: Przysiady (z plecakiem) 3s
Plecy: Wiosłowanie (z plecakiem) 3s
Klata: Pompki w szerokim rozstawieniu rąk 3s
Barki: Podciąganie plecaka wzdłuż tułowia 3s
Triceps: Odwrócone pompki 3s
Biceps: Uginanie ramion z plecakiem w podporze o kolano 3s
Łydki: Wspięcia na palcach stojac 3s
Brzuch: ABS czy brzuszki itp. 3s

B

Nogi: Wykroki (z plecakiem) 3s
Plecy: Martwy ciąg (na lekko ugiętych nogach) 3s
Klata: Pompki z rękoma wyżej niż nogi 3s
Nogi: Wykroki (z plecakiem) 3s
Barki: Unoszenie ramion w przód z plecakiem 3s
Triceps: Uginanie ramion za głową z plecakiem oburącz. 3s
Biceps: Uginanie ramion z plecakiem na stojąco 3s
Łydki: Wspięcia na palcach siedząc 3s
Brzuch: Tak samo brzuszki ABS 3s

Trening z: http://www.K**.pl/trening-fbw-z-obciazeniem-wlasnego-ciala-203668.html/#ixzz2b60kBT4w


A nietreningowa jest w sumie tylko niedziela, także tam będę trochę przycinał ww.
Załączam screen, proszę o komentarz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podbijam i proszę o komentarz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
up, prosze o luknięcie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uzyskam jakąś pomoc/informacje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
fajnie, ze uwzgledniasz treningi interwałowe, zwłaszcza przy braku treningó siłowych sprawdzą się one o wiele lepiej niżsame aeroby

co do obowiązujących teorii: spożywanie wegli przed snem niesie za sobąwiecej korzyści niż wad. W badaniach naukowych zaobserwowano, ze osoby, któe jedzą więskzość dziennej puli weglowodanó w drugiej połowie dnia / wieczorem ,mają lepsze efekty redukcji (link do badań mogę modesłać). Autorzy sądzą, że zwiazane jest to z wpływem takiego zabiegu na dobowy rytm wydzielania leptyny - hormonu biorącego udział w regulacji gospodarki energetycznej.

Co do IG - specjalnie bym sięnim nie przejmował

W diecie nadal jest trochędużo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. nie wiem dlaczego upierasz się przy chydych twarogach i chudym miesie, skoro potem musisz podbijać tłuszcze podatnymi na oksydację olejami.

jedzenie 6 posiłków przy tak niskiej kaloiryczności też jest niepotrzbnym komplikowaniem sobie życia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za link do badań podziękuje wierzę na słowo
Twaróg to koszt 7-8zł/kg, nie ukrywam, że dla mnie to dość korzystna opcja, a wchodzi lepiej niż np. podroby. Ale mogę je zmienić na półtłuste.
Jakie mięso polecasz?

Można powiedzieć, że jestem "starej daty" - gdy ostatni raz byłem na diecie, kilka lat temu, w bilansie uznawany był tylko tłuszcz roślinny, białko zwierzęce, itd (a może to mnie źle nauczono i tylko ja tak robilem?).Jednak zdaje sobie sprawę, że to dynamiczna dziedzina nauki i wszystko się zmienia. Tak więc - jak mięso polecisz? Bo do olejów żadną miłością nie pałam, chętnie je czymś zamienię! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
up
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, bieganie, odchudzanie i L-karnityna treca. Pytanie

Następny temat

Dieta fightera do oceny

WHEY premium