SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17
Witam. Jako, że to mój pierwszy post na forum, chcialbym sie z wszystkimi przywitać.

Korciło mnie już od dłuższego czasu, żeby napisać na tym forum do osób które się znają.
Mam 16 lat, 175 wzrostu i 62 Kg wagi.. czyli nie duzo.. Mój cel to wyrobienie sobie widocznego kaloryfera oraz rozbudowanej klatki piersiowej.. Nie jestem jakiś płaski czy chucherko. Kolega ( ma też tutaj konto ) powiedział, że mam dobrą genetykę. Jak na swoją masę jestem dosyć silny. Dodam, że na "rękę" kładę spokojnie rówieśników oraz większych od siebie ( bez przesady ) bez żadnych zaangażowań w trening. Moja grupa krwi to "zero RH minus" ( chciałbym żebyście wzięli to pod uwagę, wyznaczając mi dietę ). Dodam, że od dłuższego czasu jestem aktywny fizycznie ( pompki, brzuszki etc ) od wakacji postanowilem sobie zakupić dosyć tanio, średniej jakości ławeczkę ( taki zestaw, o tym później ) Kiedyś postanowiłem sam sobie zrobić sztangę i zrobiłem ważyła ok. 25 kg .. kiedyś mi to starczyło. Niestety nie stosując się do żadnych technik i w ogole, wyrobiłem sobie dosyć łapy. Stojąc przed lustrem łapy mam ładnie rozwinięte, trochę brakuję dobrze rozwiniętej klatki piersiowej. przez co teraz na obecnej ławeczce nie mogę zaangazować zbytnio klatki piersiowej wszystko idzie tricepsami. od nie dawna staram się łapać jak najszerzej
Chciałbym się zapytać jak ćwiczyć ( technika, konkretny plan oraz dieta ), Doszedłem, że dalsze cwiczenia nie maja sensu jestem szczupły, dlatego doszedlem do wniosku, żeby nabrać masę mięśniową ( klatka piersiowa i k"kaloryfer" Robilem kiedys a6W ale chcialbym ( mieć te mięśnie i dopiero je rzezbic ( a widać ja calkiem wyraznie )

Do tej pory cwicze sobie, ale chcialbym to wziać juz na powaznie jestem w stanie sie zmobilizowac i podjąc treningu. Cwiczylem wszystko po troche( brzuch, łapy, klatka, plecy, barki )

Mam dostęp do średniej jakośći ławeczki ( wzialem ją dlatego, ze miala duzo urozmaicen co do cwiczeń )

>> rozpiętki
>> ławka płaską, oraz skośna ( trzy poziomy )
>> wyciąg górny
>> modlitewnik
>> do ćwiczenia nóg
>> do pompek francuskich

w skład wchodzi 80 kg obciążenia oraz dwa gryfy ( łamany, oraz prosty ) dwa hantle.

ławkę kupiłem okazyjnie, dokładnie tą


podnoszę 15 razy ( z determinacją 20 ) 38kg. 3-4 razy podniose 55 kg.



Jeszcze raz cel: nabranię masy mięsniowej oraz wyrobienie kaloryfera oraz rozbudowanej klatki piersiowej. Czy można już cwiczyć czy warto czekać Co zrobić krok po kroku. Proszę o pokierowanie, ( plan dobnre rady ) bo nie chce zrobić czegoś żle...


Przepraszam z góry za chaos w mojej wypowiedzi. Jeśli o czymś nie wspomniałem proszę mnie napisać a ja szybko odpowiem na wasze pytania. Proszę mnie nigdzie nie odsyłać ani nie zbywać. Bardzo sobie cenie kompetentnych ludzi. Z góry dziękuje !



Zmieniony przez - Pabloxo w dniu 2012-12-28 03:54:09

Zmieniony przez - Pabloxo w dniu 2012-12-28 03:59:46

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-12-28 07:49:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Proszę się zapoznać z regulaminem na forum i nie wklejać linków do innych stron .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 902
Nikt nie ma zamiaru Cie zbywac, to jest strona w ktorej ludzie sobie nawzajem pomagaja. A jezeli chodzi o odsylanie to nalezy Cie odeslac do zapoznania sie z dzialem odzywiania i treningami dla poczatkujacyh i to bedzie wlasnie kompetentne z naszej strony gdyz niekompetencja byloby podanie Ci wszsytkiego na ''talerzu'' tzn gotowej diety i treningu. A wiesz dlaczego ? dlatego ze zeby za cos sie porzadnie zabrac musisz wiedziec za co sie zabierasz, dlaczego tak jest a nie inaczej. Bo co ci z gotowej diety jak sie nawet nie zapoznasz dlaczego lepiej jesc ryz.... niz ...... . Nawet jak ktos Cie spyta dlaczego jesz to..... to zebys umial odp. bez wstydu. Dlatego zeby Tobie pomoc kompetentnie odsylam Cie do zapoznania z róznymi dzialami ktore Ci sa potrzebne. Wstaw diete trening a starzy ''wyjadacze'' pomoga Tobie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - sprawdzenie i ewentualna poprawka.

Następny temat

Proszę o pomoc w planie, diecie i ćwiczeniach.

WHEY premium