SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolący staw barkowy, schładzać czy ogrzewać ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 530
Witam

Doznałem miesiąc temu kontuzji stawu barkowe cholerny ból przy unoszeniu ręki jak do wznosów, ból troche przeszedł lecz coś przeskakuje i boli ale da się wytrzymać, moje pytanie to czy taki bark należy schładzać czy ogrzewać ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 530
Odświeże troche, do lekarza niestety się nie dostałem za dużo pracy, na własną rekę wsadziłem łape w temblak i o dziwo troche pomogło tzn pstryka o wiele mniej, ale ból jest, nie jest jakiś mega duży ale jednak jest niepokojący, zastanawiam się powoli nad rehabilitacja małym ciężarem i tutaj pytania. Czy to dobry pomysł ? Ile razy w tyg ? Czy gdy już nie bd czuł bólu od razu po kontuzji mogę wrócić na siłownie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
zawsze bezpieczniej jest schladzac, ale powinienes to robic jak pojawil sie uraz, teraz juz troche po grzybkach.

stawiam, ze nadgrzebieniowy naderwales/zerwales. przydala by sie szersza diagnostyka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 530
schładzać schładzałem od razu po urazie, najdziwniejsze jest to że to tak przyszło z czasem nie nagle, w sensie że pobolewało coraz bardziej aż musiałem przerwać treningi, miesiąc już nie ćwiczę ból nadal występuje tylko w jednym zakresie ruchu. Do zwykłego ortopedy warto iść ? czy konkretnie do sportowego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
do zwyklego, tylko by byl ogarniety%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 530
Tak definitywnie kończąc temat, ogólnie na ból stawów lepszą alternatywą jest schładzanie niż ogrzewanie tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
to zalezy czy jest stan zapalny czy tez nie.
oba zabiegi fizykalne sa dobre, tylko w przypadku ogrzewania trzeba miec pewnosc ze nie ma stanu zapalnego lub jest on bardzo delikatny

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 530
Takie pytanko ile max czasu trzymać lód na bolący staw ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
wrzucam z osobistych notatek

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Po prostu przykłada się coldpack i trzyma tyle aż się rozmrozi. Potem do zamrażarki, czekamy na zamrożenie i z powrotem. Powyższy schemat nie da się zrealizować jednym coldpackiem. Zresztą nie sądzę, aby te liczby miały jakiekolwiek podstawy naukowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
schamat podany przez lekarza sportowego, ortopede kadry polskich wioślarzy na zajeciach z ortopedii i traumatologii.
zapraszam rowniez do zapoznania sie z literatura
MacAuley D. (2002), „What is the role of ice in soft tissue injury management?” Evidence-based Sports Medicine
tam jest wyjasniony mechanizm chocby chlodzenia do 10min lodem, w porownaniu do czasu od 5 do 85 min chlodzenia, i optymalne warunki uzykuje sie wlasnie w zakresie do 10-20min

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Ta tabelka jest bardzo dziwna. Ja już wyrosłem, z czasów kiedy wierzyłem bezkrytycznie we wszystko co podają "autorytety". Nie bardzo wiem jaki jest sens przykładania niezbyt zamrożonego coldpacka na 30 minut. Z moich obserwacji wynika, że średni coldpack po wyjęciu z zamrażarki rozmraża się jakiś kwadrans, po 20-25 minutach już właściwie nie czuć zimna. Taka tabelka miałaby zastosowanie tylko na oddziale szpitalnym, ale jakoś się nigdy nie spotkałem, żeby fizjoterapeuta biegał ze schładzaniem co pół godziny :). Do książki niestety nie mam dostępu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziura w klatce piersiowej

Następny temat

Skolioza - koniec siłowni ?

WHEY premium