SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bóle Reomatyczne??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1693

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Witam. Mam 17 lat 71kg i 179cm.Od długiego czasu nie moge sobie poradzić z bólami jakie mi dokuczają. Byłem u ortopedy 2 razy. Najpierw stwierdził ze mam niedobór czegoś tam i polecił mi suplement na stawy. Niestety nie pomógł. Zmagałem się wtedy z bólami barków troche bolały mnie też kolana. Od ponad dwóch miesięcy odłożyłem siłownię i inne wysiłki fizyczne takie jak w/f itp. Niestety zamiast polepszyć się odczuwam pogorszenie. Teraz bóle odczuwam najmocniej w barkach i biodrach. Boli mnie też dolny odcinek pleców kolana i jakby ścięgna od pośladków do kolan boli mnie też często kark. WAŻNA UWAGA: BÓL OBJAWIA SIE TYLKO PRZY WYKONYWANIU RUCHÓW. JAK SIEDZE I SIĘ NIE RUSZAM NIC MNIE NIE BOLI. DOPIERO JAK WSTANE I CHCE SIĘ PORUSZAĆ ODCZUWAM BÓL. Najbardziel boli mnie po spoczynku po dłóższym siedzeniu, rano po spaniu, często chodze troche pokracznie bo bolą mnie biodra. Dodam jeszcze że niektóre partie bolą mnie też w dotyku, ucisku np. jak uciskam dolny odcinek pleców (tylną czesć miednicy w krzyżu). Cieżko jest mi sie schylać, kucać. Dodam jeszcze że jest to ból który odczuwam jakby bardziej w ścięgnach niż w stawach ale nie jestem pewiem. Nie są to żadne bóle wzrostowe bo to nasila się już od pół roku. Miałem robione badania krwi i wyszło mi podwyższone białko CRP. 11go czerwca idę po raz kolejny do ortopedy. Może ktoś miał podobne problemy lub wie co mi może dolegać. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 855
Niestety przy różnych skrzywieniach, chorobach ćwiczenia siłowe nawet przy zachowaniu prawidłowej techniki nie są bezpieczne. Niektóre ćwiczenia mogą po prostu pogłębiać twoje problemy, tym bardziej jeśli po wykonaniu niektórych z nich czujesz ból, dyskomfort. Mi kiedyś rehabilitant powiedział że jeśli masz coś robić źle to lepiej nie rób nic. I to jest święta prawda bo w twoim przypadku przy braku diagnozy tak naprawdę nie wiadomo co możesz, czego nie możesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Przede wszystkim nie przestawiaj uprawiać sportu, gdyż to tylko pogorszy sprawę.Kolejna sprawa to zwróć uwagę na swoją dietę, jeśli jest dużo ,,śmieciowych produktów" to również może nasilać bóle reumatyczne.Rano rób zawsze jakąś gimnastykę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Dieta nie jest zła, staram się nie jeść dziadostwa. Nie da się tego wyleczyć jakoś?? Czy to normalne w tym wieku??Bo te bóle mnie bardzo ograniczają np w barkach nie dam rady unieść czegoś ciężkiego nad głowę bo boli, boli nawet przy ubieraniu się :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Reumatyzmu to na pewno nie masz, mimo że coś tam pobolewa. Zmniejsz ciężary i rób większą ilość powtórzeń. Dorzuć do diety zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3 i powinno się poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Nie doczytałeś. Nie ćwiczę od 2 miesiecy a zamiast poprawy jest pogorszenie. To jest coś poważniejszego niż tylko zła dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
W twoim wieku bóle o niewielkim nasileniu mogą występować,nie mniej nie zaszkodzi też udać się do reumatologa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Miałem badania krwi:
Fosfataza alkaliczna: w normie
Żelazo: w normie
Wapń całkowity: w normie
CRP: 10,80 mg/l przy czym norma to <5,00 mg/l

Zmieniony przez - Esenuzet w dniu 2013-06-07 19:33:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2310 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13566
IMO niedobór wapnia może być przyczyną lub jedną z przyczyn.
Wapń we krwi a w tkankach to co innego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Możesz mieć "Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa" czego ci nie życze bo to przerąbana choroba ;/ ale to może stwierdzić tylko reumatolog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 197
Też o tym myślałem. Ale to troche dziwne by było bo ta choroba zazwyczaj występuje u osób po 70 roku życia :o. Orientuje się ktoś ile może kosztować prywatna wizyta u reumatologa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Ta choroba zaczyna sie w wieku około 20 lat ;/ i trwa do końca życia :) a wizyta u reumatologa zaleznie od miasta od 50 do 100 a nawet i wiecej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta bezglutenowa + niski ig

Następny temat

Ćwiczenia a ból

WHEY premium