SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 126
Witam.
Przez okres wakacji planuję zwiększyć siłę i wygląd górnych partii mięśniowych, więc w domowej siłowni (nieużywanej od kilkunastu lat) zacząłem trening. Poniedziałek, środa, piątek - siłownia, wtorek, czwartek, sobota - bieg 10km (bo lubię). Wszystkie ćwiczenia robię 3 serie po 10 powtórzeń. 1,5min do 2min przerwy między seriami.
1. Rozgrzewka 5-10min
2. Martwy ciąg
3. Wyciskanie sztangi na ławce
4. Wiosłowanie sztangą
5. Przyciąganie drążka wyciągu do klatki
6. Wyciskanie sztangi stojąc
7. Uginanie przedramion stojąc sztanga łamana
8. Francuskie wyciskanie
9. Rozciąganie
10. Zestaw ćwiczeń na brzuch (różne brzuszki, wznosy nóg, scyzoryki itp.) do zajechania
11. Rozciąganie

Wiek: 42 lata
Wzrost 172cm
Waga 80kg
Od 5 lat trenuję karate.
Od 2 lat moje treningi w czasie roku szkolnego to 3xtyg karate, 2xtyg crossfit, 1xtyg bieganie. W wakacje trenuję we własnym zakresie.

Liczę na opinie forumowiczów na temat tego treningu. Zależy mi głównie na wzroście siły i ew. poprawie wyglądu sylwetki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2197 Napisanych postów 6179 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311208
Wszystkie wyżej wymienione ćwiczenia 3 x w tygodniu? To jest tak...3 x 10 działą, pewnie i na wzrost siły działa, ale raczej u nowicjuszy...z tego co piszą autorytety, to siłę ogólną buduję się większymi ciężarami w zakresie 4-6 powtórzeń (5 x 5, 4 x 6, 6 x 4) I podzielił bym jakoś jednak..pn ławka,siady, wiosło, środa martwy/wycisk. stojac, piątek ławka/siady wiosło, ławka w pn.4 x 6, w piątek 3 x 10, siady na odwrót., w następnym tygodniu może być mc/stojac, , ławka siady, martwy stojąc, czyli ABABAB ...większego sensu chyba to nabiera, ale mogę nie mieć racji. Izolowane to jak tam chcesz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12144 Napisanych postów 30554 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131111
Wygląd się może zmienić a i siła może wzrosnąć.
Wszystko zależy od diety oraz sposobu wykonywania powtórzeń i ciężarów użytych.
Wagę masz "ładną" mimo tych poprzednich treningów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zastój na redukcji

Następny temat

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

WHEY premium