SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zamieszki

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 20266

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no że niektórych Polaków wstyd to też fakt

co mnie dziwi to w robocie mimo tych zamieszek nikt złego słowa na czarnego nie powiedział, nie wiem czy cię boją, czy już tacy oswojeni, ale jeszcze nadejdzie czas że będą asfalt na biało malować bo się czarnym źle kojarzy.
mam nadieję że nasze tipsiary nie wrócą nigdy do PL ze swoimi bojfrjendami, mamy dość własnej chamoty żeby jakieś niedokształconie nieroby nam robiły zamieszki (chodź dziś czytałem że sklepy okradali nawet nauczyciele )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 400 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7209
No ale to nie Polacy teraz wszczynaja burdy i podpalaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czarny polak, co to za roznica? polak biały murzyn
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 400 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7209
Na Polakow Szkoci podobno mowia "black bastards", wiec w sumie racja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 480
leyus - zgadzam się z Tobą w zupełności. Z całym szacunkiem dla forumowiczów, ale z tego co tu czytam większość się tu wypowiadających, będących "domorosłymi analitykami zagadnień polityczno-etnicznych" nie ma bladego pojęcia o tym co mówi. Sam jestem mulatem i cytując wypowiedź jednego z "klasyków" tego przewodu, moja matka będąc polką i zapoznając mego ojca, który jest afrykańczykiem brytyjskiego pochodzenia sprowadziła sobie "egzotycznego kochanka"? Ukończyłem studia prawnicze w polsce, dostając się na aplikacje w uk, w której rodzia od strony mego ojca mieszka od czasów kolonialnych i każdy skończył studia wyższe/uniwersyteckie. Mówicie moi frodzy o kraju składającym się z wielu kultur i mozajek etnicznych, nie zaś o (jak w przypadku polski-cudzoziemcach/głownie studentach), dla których polska jest "przystankiem edukacyjnym, mowa tu o ludziach, którzy bez względu, czy są czarni, biali, żółci czy zieloni-są u siebie, więc patrzenie z punky widzenia polski jest nader nie odpawiadającym rzeczywistości brytyjskiej. Powołując się na leyusa raz jeszcze, ludzie huligani, zawadiacy, bandyci, czy jak by ich nie nazwać-Ci, którzy plądrują brytyjskie ulice pochodzą z nizin społecznych-bez względu na kolor skóry są obywatelami brytyjskimi, więc kiedy polak zawiera głos typu-nalezy ich wysłać, wydaje mi się, że albo śmie żartować, albo ma powazny problem z aparatem pojęciowym. Mieszkając na Hackney, gdzie pierwsza fala wandalizmu miała miejsce (zaraz po Totenham'ie), głównymi zawadiakami, byli biali anglicy, którzy podobnie jak populacja w Manchesterze irytuje się faktem przybywania do ich ktraju m.in. polaków, turków, afrykańczyków (z afryki-nie mylić z afrobyt.) i wielu wielu innych, których postrzegają jako "złodzei miejsc pracy", więc tym bardziej kiedy słysze (a raczej czytam) Wasze wypowiedzi, śmieszy mnie ich zamysł i tak bardzo (niestety) nacechowane ujemnym polskim sposobem myślenia tonie, który by kompensować "defekty" wyżywa się głownie na żydach i czarnych (teraz jeszcze dodajmy społeczność muzułmańską) zupełnie bez powodu. To niesamowite jak Ci, których w żaden sposób owe zjawiska nie dotykają potrafią emanować taką niechęcią i zacofaniem, operując "faktami" zawieszonymi w próżni oraz niczym niepopartymi. To oddziały "vigilantis"-straży obywatelskich w postaci, muzułmańskich części społeczeństwa, tureckiej, afrykańskiej oraz polskiej wraz z normalnymi brytyjczykami (białymi i czarnymi) wraz z policją przeciw rodowitym bandytom, więc kogo chcecie do jasnej cholery i gdzie wysyłać? Że walczą, żebyście mogli mieć firmy budowlane, sklepy (zosia gosia)etc etc, bo jedynym argumentem min. przeciwko Wam jak i innym społecznościom napływowym wykonuje prace sumiennie, szybciej, a przed wszystkim taniej niż rodowite firmy? Jesli już chcecie być takimi "wiejskimi poetami" w kwestiach politycznych NIESWOJEGO kraju i dawać rady jego obywatelom, co więcej wysyłać ich "na madagaskar-wraz z pingwinami", to bądźcie konsekwentni i jak się Wam nie podoba, wróćcie do kraju i tam w jednolitym społeczeństwie wypowiadajcie swoje zacofane, ksenofobiczne tezy wraz z ludzmi Waszego pokroju. Zaznaczam, że są ludzie w Polsce, którzy mają otwarty sposób myślenia i oceniając osobę za miarę jego człowieczeńśtwa przyjmują jego czyny, a nie niezależne od nas samych (rzeczy, na które nie mamy wpływu)desygnaty, typu kolor skóry, język, stan społeczny i inne tego typu klasyfikatory. Pamiętajcie zawsze będziecie przyjezdnymi, więc uporajcie się jak już macie takie zapędy polityczne z sytułacją w kraju rodzimym, nim zaczinecie "ustawiać po kątach" obywateli kraju, z którego nie pochodzicie. Raz jeszcze podkreślam, że mówie o ludziach pokroju Panów z pierwszych stron wpisów, którzy chcą się przepychać słownie na swe pseudo sukcesy zawodowe, wykazujących zapędy Gobineau'wskie, więc nie zapominajcie jak już powołujecie się na ojca chrzestnego rasizmu o tym, że słowian sklasyfikował niżej niż zwierzęta, a tych, których z niewiadomych przyczyn nienawidzicie z racji koloru skóry nazywajac murzynami, nie zapominajcie, że przed 89' sami byliście "murzynami" w gułagach Radzieckiego Wielkiego Brata, od co.

"Czas ucieka, wieczność czeka".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22354 Napisanych postów 32826 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 402937
No to się pięknie rozpisałeś, można się z tobą zgodzić ale nie do końca. Stanąłeś w obronie ludzi których nie trzeba bronić (czyli nie patrząc na kolor skóry - pracujących na siebie i rodziny, pomijam tu twoje zachłyśnięcie się wyższym wykształceniem), atakując tych którzy byli łatwi do wypunktowania - angielskich BIAŁYCH chavów i polskich "ksenofobów naszego pokroju". Sam widzisz jak łatwo być rasistą :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 400 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7209
Przeciez nikt nie napisal w tym temacie, ze Polacy sa lepsi, albo ze powinni tu byc bardziej welcome niz kolorowi. Pan prawnik nauczy sie czytac ze zrozumieniem, bo marniutko widze kariere. Polowa tego co splodziles nie odnosi sie w ogole do tematu zamieszek. Co niby chcesz udowodnic tym, ze sie wyksztalciles, bo nie rozumiem?

I co to jest "afrobyt"? Afrykanski odbyt, czy jak?


Zmieniony przez - vit82 w dniu 2011-08-12 13:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 480
Co do zachłyśnięcia, to być może poziomem głupoty co poniektórych osób się wypowiadających-to i owszem, jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to owo łączy się z wielopłaszczynowymi analizmai możliwości drug rozwinięcia danego tematu, no ale ponoć osoby myślące posiadając zdolnośc abstrakcyjnego myślenia, co do wykształcenia, faktycznie, chyba lepiej jest się chełpić swoim "urzędniczym" statusem. I już zupełnie abstra***ąc od wątłej linii obrony szanownych orędowników to, drogi vit82-jeszcze raz prześledź wątek, przeczytaj go ze zrozumienim, naucz się czytać między wierszami i zrozumiesz, że to co piszesz wykazuje tylko to, że być może umiesz czytać po polsku, ale tzw. "drugie dno" jest Ci dobrze znane ale, chyba wówczas kiedy trunku brak w butelce. P.S Jest to forum dyskusyjne, i jak przystało na obywateli jakby nie patrzec demokratycznego kraju jakim jest polska i pewnie przebywając na terenie uk, pogodzić się trzeba, że swoboda wyrażania myśli, opinii etc etc nie musi się ograniczać do opinii takich jakie my sami reprezentujemy. Sposób myślenia niektórych z panów i aparat pojęciowy-nader dekadencki, no ale cóż postkomunizm nadar zbiera "intelektualne" żniwo. Pozdrawiam i jak już któryś z Panów ochłonie, przyjży się przebiegowi tematu, to wtedy bez "dumy i uprzedzenia", podejmie "rękamwice dysputy" :)

"Czas ucieka, wieczność czeka".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 480
P.S afrobryt-wybacz jak już mamy się lapać za słówka ;p afroanus-afrykański odbyt :DD

"Czas ucieka, wieczność czeka".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22354 Napisanych postów 32826 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 402937
to owo łączy się z wielopłaszczynowymi analizmai możliwości drug rozwinięcia danego tematu
Jak by to było po Polsku?

Coś tam piszesz o braku tolerancji, ubierasz wszystko w piękne słówka i cudzysłów, jakieś drugie dna, twierdzisz że pogodzić się trzeba ze swobodą wyrażania myśli... A tymczasem mówiąc kolokwialnie jedziesz nas od głupków i urzędasów. Ja wiem jeszcze nie dorosłem żeby pojąć oświecone teksty szanownego Pana, ale może mi napiszesz jak prostemu facetowi, o co ci chodzi?
Może Europa nie ma problemu z napływem emigrantów z Afryki i Azji? Każdy z nich przyjeżdża po pracę i chleb, szanuje kraj który go przyjął i nie próbuje zmieniać tego co zastał na g.wno z którego dopiero co uciekł? Jak masz jakiś problem z własnym pochodzeniem i nie potrafisz czytać prostych tekstów bez szukania podtekstów, to musisz się sam z tym uporać.
Wracając do zamieszek - wszystkich obywateli brytyjskich ukarać wg brytyjskiego prawa, resztę hołoty bez paszportu UK wykopać skąd przyszli z zakazem wjazdu na wyspy. Nie ważne czy to białe żule z Polski czy muslimy z Afryki, tudzież inne narodowości - bez patrzenia na kolor skóry i to co Discipulus zapłacze na forum.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Anglia a Holandia

Następny temat

CO ZROBIC JAK JESTES W CIEZKIEJ SYTUACJI W UK TIPS AND TRICKS =]

WHEY premium