SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wątroba, masa jakość

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116


Witam,
okazało się, że jest problem z wątrobą i żołądkiem. Bóle w nadbrzuszu, kroplówka, wynik badań: Amylaza i MCH do dupy.
Problem z żołądkiem (prawdopodobnie nadżerka, przynajmniej objawy i wyniki badań na to wskazują). Prawdopodobne powody-dieta z dużą ilością białka i odżywki..
Chciałbym mimo to porobić plan knife'a hted w wakacje i pobiegać/pobić się. Jeszcze chwilkę redukcji i pojechałbym masę jakość. Muszę odstawić wszystkie odżywki (pierwszy raz od ponad 1.5-2 lat). Moja propozycja na zrzucie.


Ważę ponad 90kg, lubię zjeść dużo mięsa przed i po treningu, ale jeżeli kategorycznie odradzacie to wytłumaczcie czemu. No i kolacja to ma być sałatka z fetą, zamiast 4-5 białek z jaj. Staram się nie prowokować zakwaszania żołądka (jadę teraz na polprazolu).





Zmieniony przez - q34q34 w dniu 2011-06-29 14:03:11

Zmieniony przez - q34q34 w dniu 2011-06-29 16:26:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Nikt nie pomoże?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
.
Radziłbym również zmienić ilość posiłków z czterech do sześciu, wtedy jadłbyś mniej białka na raz. Może te ponad 70g to za duża dawka jak na jeden posiłek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
A do ilu gram białka się ładnie trawi w jednym posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Nie ma konkretnej ilośći zależy od sposobu odzywiania. Bedzie można powiedzieć jak długo może zalegać.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Ale to w jaki sposób dobierać ilość białka w poszczególnych posiłkach? Przed/potreningowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
powiedzmy 20-50g do posiłku jednak granioce są RUCHOME!

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Myślisz, że to że jadałem do posiłku przedtreningowego w sumie ok 90g białka może być przyczyną problemów z wątrobą? W takim razie teraz do przedtreningowego włożyłem 250g schabu;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Mi się wydaje, że to może być przyczyna, ale nie musi. Długo zalegało Ci chyba te białko. A amylaza do dupy? Czyli musisz ograniczać wegle, racja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 158 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1116
Na razie muszę iść do lekarza, bo był tylko ostry dyżur do tej pory. Z tego co czytam w necie to tak. Może to być pare rzeczy. Mało warzyw (alkalizujących), dużo białka (zakwaszającego i ogólnie obciążającego żołąd) i węgli pochodzących od ryżu itd. (zakwaszające). Pewnie stąd nadżerka żołądka. A amylaza właśnie się pogarsza nieznacznie przy tego typu sprawach. No ale większość wyników do dołu (chociaż enzymy dot. tłuszczu spoko). Po prostu psychicznie chcę jak najlepiej i jadałem ostatnio opór (ok 3g b/kg masy ciała). Trudno mi sobie wyobrazić treningi po 200g mięsa, ale będę próbował, bo jak widze wszyscy tak jedzą. To śmieszna ilość, te dietki, facet 80kg pisze, że przed treningiem zje 150g kury i 50g ryżu i "warzywa".. Co my tam kwiatki sadzimy? Przysiad czy MC po 5 powt. przy 150-200g mięsa na moją wagę (9x kg)..?

Zmieniony przez - q34q34 w dniu 2011-06-30 15:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Warzywa między innymi działają zasado twórczo w organizmie i dzięki temu nie zakwaszamy organizmu. Widocznie olałeś warzywka. Przy takiej ilości białka 800g warzyw, jak s.m.p.a mi polecił kiedyś. Też walę 3g od 1 lipca.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase do oceny,pomocy

Następny temat

Prośba o ćwiczenia oraz dietę aby się odchudzić.

WHEY premium