SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trudne poczatki z bjj

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91
Witam :) ja takze zaczolem niedawno trenowac JJ. Bylem juz na 6 treningach (czestotliwosc 2 treningi na tydzien). Ostatnio powalczylismy ,ponoc po rozciaganiu , kolejnym krokiem do rozgrzania sie jest jakis taki mini sparing.

Calkiem niedawno wyczytalem na internecie , na jakichs starych forach (niestety for jest bardzo malo z takimi taktykami itp) wyczytalem ze mozna powoli podejsc do przeciwnika na kolanach (caly czas mowimy tu o walce na kolanach)po czym szybko chycic go za nogawki na udach , glowa nisko i przyciskamy ja do klatki piersiowej partnera. Stosowalem to , i bylo pol/pol , Gdyyz walczylem z nieco zaawansowanymi przeciwnikami i tez z paroma osobami co zaczely rowno ze mna.

Kolejna taktyka jest takze zajscie (na kolanach) przeciwnika od boku by wyjsc na jego plecy , nie wiem dokladnie jak to zrobic bo gdy chce sie szybko przesunac na bok to latwo mnie przewrocic/chycic :(

Mam takze problemy z duszeniem przeciwnika poniewaz nie moge lapy dociagnac do jego gardla do konca , jest jakis sposob aby mu te glowe jakos do tylu odciagnac ? :P nie mowie tu o ciagniecie za wlosy :)

Pozdrawiam

Poznań piękny jest ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1344
za szybko chciałbyś widzieć postępy

kondycja przyjdzie z czasem, musisz się też "wywalczyć" na macie czyli nabrać "obycia i obicia" kolesie o których piszesz mają juz jakąś wyrobioną koordynację, potrafią lepiej rozłożyć siły w walce... spoko dasz radę!

a z drugiej strony widzę, że ambitna z Ciebie jednostka i sądzę, że częściej będziesz z siebie niezadowolony na treningach ten typ tak ma


pozdro

"Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek."-Onkel Friedrich

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 283
seroslaw mam podobnie co do przejscia przeciwnikowi za plecy trudno to zrobic bo przeciwnik latwo wyczówa to i prze na mnie obalajac mnie i najczesciej jedyny dobry motyw w tedy to zlapac go w gardejak dla mnie duzo tu chyba zalezy od szybkosci i wyczucia mometu-ja stosuje metode prób i bledów,kiedys sie uda heheco do wejscia głowa na przeciwnika z wlasnego doswiadczenia nie polecam bo przeciwnik latwo moze w tedy zalozyc ci gilotyne i po zabawie!!nie raz sie tak nadzialemnaoshi-cos w tym jest ambicja wielka jest we mniepewnie jak wielu chcialbym lapac techniki itp.szybko i dobrze a tu nie tak łatwo o topostaram sie byc bardziej cierpliwy co do postepów

nie wazne ile razy przegrasz,wazne ile razy z tych przegranych coś wyniesiesz..

;)SFD Ju-Jitsu TEAM;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 283
seroslaw jeszcze jedno-powiedz o jakie duszenie ci chodzi dokladniej???ja jakos nie obczailem o jaki rodzaj duszenia ci chodzi

nie wazne ile razy przegrasz,wazne ile razy z tych przegranych coś wyniesiesz..

;)SFD Ju-Jitsu TEAM;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1344
aaaa coś sobie przypomniłem: wejdź na sławną stronę z darmowymi filmikami submissions101 i tam jest filmik zatytułowany grappling from knees dla Ciebie jak znalazł, masz kilka technik, które można stosować w walce z kolan...


dla ułatwienia link:
http://www.submissions101.com/strategies9.htm


ogólnie inspirująca stronka

Zmieniony przez - Naoshi79 w dniu 2008-10-11 21:21:48

"Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek."-Onkel Friedrich

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 283
nie no ziomus trafiles w 10-tkezaraz tam smigam looknac

nie wazne ile razy przegrasz,wazne ile razy z tych przegranych coś wyniesiesz..

;)SFD Ju-Jitsu TEAM;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1344
bierz ich Tygrysie pozdro

"Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek."-Onkel Friedrich

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
Z doświadczenia mojego i kolegów.
Szczyt formy i umiejętności osiąga się po roku.
Potem jest coraz gorzej....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1344
im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś w d***e

kurcze muszę przyznać Ci rację

"Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek."-Onkel Friedrich

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Trenować i nie marudzić chłopaki

Z mojego doświadczenia wynika,że szczyt formy przypada na 3 rok trenowania Potem jest coraz gorzej

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TERRORYZM - warto zerknąć !

Następny temat

Kolejna zmiana w przepisach sędziowskich w zapasach

WHEY premium