SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sportowcy z protezami

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
Czy w sporcie amatorskim bądź zawodowym są osoby z protezami stawów?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Domyślam się, że posiadasz takowa i chciałbyś wiedzieć czy możesz jeździć na rowerze ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
nie no nie posiadam takiej protezy i wolałbym czegoś takiego nie mieć nigdy w przyszłości bo to wiąże się podobno z ograniczeniami, jakimi?
Pytam bo jestem po dość poważnym wypadku (17 sierpień 2008) potrącił mnie pirat drogowy gdy jechałem rowerem uszkodził mi więzadła jestem po jednej rekonstrukcji czekają mnie następne ale miałem prócz tego uszkodzenie fragmentu kłykcia bocznego kości piszczelowej (tylna część) niewiele ale niestety jest uszkodzenie z kawałkiem chrząstki.
Nie wiem czy mi nie grozi w przyszłości wymiana stawu słyszałem że endoproteza to ostateczność ale nie każdy kto miał rekonstrukcje musi ją mieć w przyszłości, jak wspomniałem nie chciałbym takiej masakry mieć...
A jeżeli ktoś posiada endoprotezę to jakie ograniczenia się z tym wiążą jak duże co do intensywności i objętości treningu kolarskiego i na siłowni, bieganie odpada dla człowieka z protezą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 558 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7479
Cześć!
Miałam w sumie 4 ingerencję w prawym kolanie jedną w lewym. 4 lata temu miałam wypadek. Pozrywane kilka więzadeł, pęknięte 2 łękotki(teraz ich już nie mam ) strzaskana rzepka, uszkodzony czworogłowy... Od 3 lat intensywnie trenuję kolarstwo. Wieczorem postaram się znaleźć chwilę czasu,żeby więcej Ci o tym co i jak napisać, a tymczasem lecę na trening :)

moje gg 1297902

Laura

Zmieniony przez - laura_nat w dniu 2010-02-18 10:28:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sprawa trudna - raczej nikt tutaj nie orzeknie dokładnie, to nie forum ortopedów i rehabilitantów. Każdy przypadek jest indywidualny i jeśli na powaznie myślisz o dalszym uprawianiu sportu to rozmawiaj z lekarzami - oni maja właściwą wiedzę i doświadczenie. Ci co mieli różnorakie urazy nóg mogą ci raczej pomóc i powiedzieć jak psychicznie podejść do tematu, poradzic sobie z tym, do kogo sie zgłosić ale nie doradzą ci co do spraw fizjologicznych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieg na 3000km ppomocy

Następny temat

Rzut z koła - Spam Sportów Zespołowych

WHEY premium