SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pzkb a pzmt, o co tak naprawdę chodzi?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 259
Przeglądając materiały na sieci ciągle natrafiam na informacje o sporze między tymi dwoma organizacjami. O co tak naprawdę chodzi, w tym ich całym sporze? Czyżby powód był tak bardzo prozaiczny??? - kasa? bo zdaje się nawet na best of the best II problem zatargu był poruszony. Czy ktoś mógłby przybliżyć kulisy tej sprawy? Liczę zwłasza na Knife'a jako instruktora i Niwix'a pozdrawiam.

Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 259
owszem nie pyta, ale uważnie czyta hmm z tego co zauważyłem to dużo osób nie zdawało sobie sprawy z istnienia takiego konfliktu. Cóż najgorsze, że tak naprawdę ucierpią na tym najbardziej zawodnicy i ludzie związani z Muay Thai, a wszystko ku chwale grubszych portfeli związków, działaczy i innych ciemnych sił.

Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1368
Witam

A ja licze że ktoś zamknie ten temat zanim zamieni to się w drugie... Gdzie co drugi temat jest związany z jednym.

Pozdrawiam.h

Klub Muay Thai - Husarz Białystok
www.muaythai.strefa.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 259
Ale moim zamiarem nie jest wszczynanie wojny. Chciałbym się po prostu dowiedzieć czemu, w tym kraju, w każdej dziedzinie życia musi dochodzić do kłótni, przepychanek itp. czemu organizacje zajmujące, się tak naprawdę innymi sportami, (owszem pod pewnymi względami podobne) próbują wnikać w swoje kompetencje? Czemu nie może być tak, iż pzkb zajmuje się kickiem, a pzmt MT? Bo już pewnie zbyt pięknie by było, gdyby obydwie współpracowały przy organizacji wielkich imprez (na ile to możliwe by takowe wielkie były)na rzecz zwiększenia popularności sportów walki.

Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
ja nie zznaju ja toże turyst ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 259
Hmm Niwix, Ty nie wiesz boś jest zabużanin ale ale, gdzieś na forum pzmt był post, w którym cała ta awantura miała miejsce. Problem w tym, że to była właśnie awantura i oczernianie, a nie rzeczowe wyjaśnianie faktów. Martwią mnie takie rzeczy, skoro od postaw naszych związków zależy rozwój ukochanych sportów, a one zamiast działać zwalczają się nawzajem... ech niedobrze...

Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale o co sie konkretnie rozchodzi?
Jaki konflikt?
Wytłumacz o co chodzi bo większość nie ma zielonego pojęcia w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 259
hmm z tego postu (http://www.muaythai.pl/forum/viewtopic.php?t=48) wynika, że to sprawa nie najnowsza. Jest on dość kontrowersyjny, ale skoro jest, to może coś on oznacza. Mimo wszystko na budo znalazłem i taką wypowiedź:
"Takiej imprezy nie było jeszcze w Polsce. Najlepsi Polacy. Miło, że pomimo krytyki ze strony PZMT na swojej stronie zawodnicy MT biorą udział w galach pod patronatem PZKb. W gali K1 we Wrocławiu był MIstrz POlski PZMT w ciężkiej a na plakacie widać twarz dobrego MT Rządka. Moze wreszcie nastąpi odwilż."

więc albo ja jestem jakiś przewrażliwiony, albo jednak się dzieje coś niedobrego.

Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1532 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29913
.

Zmieniony przez - kuba_zgora w dniu 2006-06-19 23:28:39

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SilentMan, postaram się przybliżyć Ci ten konflikt. Z góry zaznaczam, że nie jestem osobą bezstronną i obiektywną.

Chodzi oczywiście o kasę.
PZKB chce się zajmować MT ponieważ za tym idą pieniądze – im więcej konkurencji, więcej pucharów, mistrzostw, tym więcej kasy idzie na związek z „Ministerstwa Sportu”.
PZMT (Polskie Zrzeszenie Muay Thai) chce zarejestrować związek – Polski Związek Muay Thai. Jako związek dostawało by kasę z „Ministerstwa Sportu”.

SilentMan: Czemu nie może być tak, iż pzkb zajmuje się kickiem, a pzmt MT?

To pytanie powinno być skierowane do PZKB.

PS Niesamowite jak udało mi się streścić cały konflikt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Ministerstwo nie zgodzi sie dawac kasy na dwa zwiazki jak moze na 1. kasa idzie na PZKB i oni rozdzielaja pomiedzy rozne kopane formuly itp.
Nawet jesli by MT uroslo do tak mocnej pozycji by mozna bylo stworzyc oddzielny zwiazek (co raczej na dzien dzisiejszy jest niemozliwe) to i tak powolany bedzie on z ministerswa sportu.
Oczywiscie chodzi tu o pieniadze i pierwszensto w organizowaniu wielu imprez promowaniu zawodnikow itp.
Tak samo moze byc np. z Sambo itd.
Praktycznie ten konflikt jest tylko w necie.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
No cóż - tak naprawdę ministerstwo nieraz daje na różne podwójne związki, typu PZKarate i PZKT, PZ Taekwondo WTF i PZ Taekwon-do ITF... kwestia siły przebicia, czyli polityki.

Choć ja też byłbym za jednym wspólnym związkiem, byle na zdrowych zasadach.

Gizmo

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrobic gruszkę?

Następny temat

Co myślicie o modliszce?

WHEY premium