SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba do mawashiego:)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Pamiętaj że potoczne wyobrażenie katowania kręgoslupa może być mylące.
Odpowiednio technicznie wykonane przysiady, martwy ciąg czy push press są dużo bezpieczniejsze dla kręgoslupa i stawów niż warianty tych ćwiczeń na maszynach lub w pozycji siedzącej (wyciskanie na barki).
Naturalne krzywizny kręgosłupa, oraz wykonywanie naturalnych (anatomicznych) ruchów pozwala na uruchamianie łańcuchów funkcjonalnych i ukladów motorycznych fizjologicznie naturalnych.
Największym wrogiem zdrowia i sprawcą wszelkich kontuzji jest:
- presja na ciężar kosztem techniki,
- brak odpowiedniej rozgrzewki (progresja ciężaru),
- brak rozciągania ogólnego (ew. z naciskiem na przykurcze).

To co napisał Puma odnośnie push press jest zupełnie sluszne i zgodne z prawdą. Polecam ci weryfikację swojego plany w osobnym temacie.

Co do suplementacji minerałami, to dla osoby cwiczącej polecam osobiście minimum 250 mg jonów magnezu dziennie. Pamiętaj o swoim układzie nerwowym, który jest eksploatowany na treningu siłowym!!!
Sprawdź ofertę Olimpu w tym zakresie i poproś o dobor supementów w ich dziale. Bez skrępowania polecam, bo produkty zdrowotne Olimpa uważam za bardzo wartościowe. Ambroziak i Biniu napewno doradzą.

Myślę, że możesz stosować profilaktycznie Proszek Zasadowy (ja mam dr. Auera) który uzupełnia niedobory minerałów o odczynie zasadowym (w tym magnez w odpowiedniej dawce). Nie zapominaj o odpowiedniej ilości wody, która wspomaga pracę nerek i utrudnia odkladanie się piasku (z którego powstają kamienie).

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening klatki do korekty...

Następny temat

Jaki trenning

WHEY premium