Ilość wyświetleń tematu: 19476

...
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Wrocławskie zespoły dominowały w 4. Małej Olimpiadzie Szachowej - drużynowym turnieju juniorów, który odbył się w Polanicy Zdroju. Medale złoty i brązowy zdobyły dwa zespoły MUKS MDK Śródmieście Wrocław, a srebrny MKSz Rybnik.

Znawca
23 zwycięstwa, pięć remisów i jedna porażka to bilans legendarnego mistrza świata Anatolija Karpowa w trwającej ponad pięć godzin szachowej symultanie z 29 osobami zakończonej tuż przed północną w piątek w hotelu Marriott w Warszawie.

...
Znawca
Opuszczając Warszawę Anatolij Karpow (Rosja) pożegnał się słowami do zobaczenia za rok. Legendarny mistrz świata przyjął propozycję rozegrania rewanżowego meczu szachowego z Bartłomiejem Macieją, którego pokonał w ośmiopartiowym pojedynku 6:2.

...
Znawca
Arcymistrz Jacek Gdański (Polonia Plus GSM Warszawa) wygrał w stolicy szósty turniej szachowy z cyklu "O komórkę Plus GSM". Gdański zgromadził w dziewięciu partiach 8 punktów. W zawodach wzięło udział 110 zawodników i zawodniczek.

...
Znawca

...
Znawca
Mirosław Grabarczyk (Polfa Grodzisk Mazowiecki) został zwycięzcą turnieju głównego 8. międzynarodowego festiwalu szachowego o Puchar Prezydenta Łomży. W 11 rundach uzyskał 9 punktów, tyle samo co Litwin Aloyzas Kveinys i Białorusin Jurij Tichonow

...
Znawca
Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) i Domika Nowak (Szombierki Bytom) prowadzą po dziewięciu rundach szachowych mistrzostw Polski do lat 20, które odbywają się w Jarnołtówku koło Głuchołaz. Oboje zgromadzili po 7 punktów

...
Znawca
Anna Stolarczyk z Mrągowa zdobyła w Wągrowcu złoty medal mistrzostw Polski kobiet niewidomych w szachach. W siedmiu rundach uzyskała 6,5 punktu. Obrończyni tytułu - Anna Stypczyńska z Bydgoszczy zajęła piąte miejsce.

...
Znawca
Marcin Dziuba (AZS UMCS Lublin) i Dominika Nowak (Szombierki Bytom) zdobyli w Jarnołtówku koło Głuchołaz złote medale szachowych mistrzostw Polski do lat 20. Oboje w jedenastu rundach zgromadzili po 8 punktów.

...
Znawca
W gronie czternastu finalistów 60.mistrzostw Polski w szachach jest aż siedmiu arcymistrzów. Rekordzistą pod względem liczby zdobytych złotych medali w krajowym czempionacie jest Tomasz Markowski, który ma ich trzy (1993, 1998, 1999).