Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 20.2.03 pustynią SFD

Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
Udany rewanż Anwilu z Polonią

W drugiej kolejce meczów drugiego etapu rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki wyjazdowe zwycięstwa odnieśli koszykarze Idei Śląska Wrocław w górnej szóstce oraz Noteci Inowrocław i nieoczekiwanie Unii Tarnów w Lublinie w dolnej szóstce.

Liderem tabeli jest oczywiście Prokom Trefl Sopot, który po raz drugi miał problemy w meczu ze znacznie niżej notowanym zespołem Old Spice Pruszków i dopiero czwarta kwarta, wygrana 25:10, zadecydowała o wysokim zwycięstwie gospodarzy.

Pruszkowianie wystąpili w Sopocie ponownie bez wypożyczonego z Prokomu Filipa Dylewicza, który zgodnie z klauzulą umowy nie może grać w meczach przeciwko drużynie z Sopotu.

Mistrzowie Polski, koszykarze Idei, pokonali w Ostrowie osłabiony kontuzjami zespół Gipsaru Stali Ostrów Wlkp. 95:79. W drużynie Stali zabrakło trzech podstawowych zawodników: Pawła Szcześniaka i Amerykanów Erica Elliotta i Jerry'ego Hestera.

W Warszawie Noteć Inowrocław dzięki większemu szczęściu w końcówce i dwóm rzutom za trzy punkty, w ostatnich dwóch minutach Alexa Austina pokonała Legię 90:85. Goście bardzo słabo bronili i przez ponad 35 minut odrabiali straty do niezwykle ambitnie walczących warszawiaków. W drużynie Legii zabrakło czołowego gracza Andreja Sinielnikowa, który z powodu zaległości w wypłacie pensji nie trenuje z drużyną i powrócił do Białegostoku.

Innego podstawowego koszykarza Legii, Kamila Sulimę, któremu klub także zalega z wypłatami, do gry przeciwko Noteci namówił trener Jacek Gembal... na 20 minut przed rozpoczęciem spotkania. Sulima oświadczył, że nie będzie już więcej strajkował, bo i tak nie ma to sensu, dodając, że będzie występował do końca sezonu za darmo! Pozostali zawodnicy Legii, juniorzy, żadnych pieniędzy nie otrzymali i nie będą otrzymywać.

Koszykarze z Włocławka zrewanżowali się Polonii za porażkę doznaną w pierwszej rundzie (96:99 po dogrywce), która była ich jedyną przegraną na własnym parkiecie w tym sezonie.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale gospodarze przez większą część czasu prowadzili różnicą kilku punktów. W drugiej odsłonie podopieczni Andreja Urlepa już dominowali na boisku. Dobrze grali w obronie i ataku, a ich rywale sprawiali wrażenie zagubionych. Anwil po 15 minutach prowadził 39:29, a po 20 przewaga ta wzrosła do 15 punktów (50:35).

Na początku trzeciej kwarty włocławianie powiększyli przewagę. W 23 min wygrywali różnicą 21 punktów - 61:40. Później do głosu doszli goście, którzy zmniejszyli prowadzenie gospodarzy, ale i tak nie udało się warszawiakom zniwelować przewagi Anwilu poniżej 10 punktów.

Ostatnia część meczu była bardzo wyrównana i zacięta. Anwil w 34 min. powiększył prowadzenie do 16 punktów (88:72), ale po kolejnych trzech minutach wygrywał różnicą 10 punktów (92:82). Zespół z Warszawy nie był jednak w stanie odebrać zwycięstwa włocławianom.

PAP

------------------------------
... And Justice for All ...

...
WYNIKI 24. KOLEJKI

O miejsca 1-6:

Anwil Włocławek - Polonia Warbud Warszawa 103:89 (29:27, 21:8, 26:30, 27:24)
Anwil - Damir Krupalija i Jeff Nordgard po 19, Andrzej Pluta 17, Dusan Bocevski 12, Kris Lang 10, Marek Andruska 7, Igor Milicic i Tomas Pacesas po 6, Valdas Dabkus 4 i Piotr Szczotka 3;
Polonia Warbud - Ed'Bannon 23, Walter Jeklin 19, Eric Taylor 17,Rolandas Jarutis 13, Leszek Karwowski 9, Krzysztof Sidor 5, Goran Kalamiza 3, Michał Hlebowicki 0, Wiktor Grudziński 0.

Prokom Trefl Sopot - Old Spice Pruszków 91:68 (30:22, 18:18, 18:18, 25:10)
Prokom Trefl - Goran Jagodnik 25, Tomas Masiulis 16, Josip Vrankovic i Dragan Markovic po 14, Joseph McNaull 9, Jiri Zidek 5, Jacek Krzykała i Todd Fuller po 4, Tomasz Wilczek i Darius Maskoliunas po 0;
Old Spice - Omar Sneed 18, Christian Heinrich i Brant Bailey po 14, Damian Lenkiewicz 11, Milos Sporar 4, Zygimantas Jonusas 3, Mindaugas Brazys i Michał Kucharski po 2, Krystian Świech i Andrzej Adamek po 0.

Gipsar Stal Ostrów Wlkp. - Idea Śląsk Wrocław 79:95 (12:22, 26:20, 27:33, 14:20)
Gipsar - Marcin Sroka 16, Wojciech Szawarski 15, Andrius Danusevicius 13, Michał Wiesner 13, Grzegorz Arabas 10, Konstantin Furman 9, Dariusz Parzeński 3, Grzegorz Małecki 0;
Idea - Sean Colson 26, Maciej Zieliński 23, Dainius Adomaitis 21, Dominik Tomczyk 9, Andrius Giedraitis 4, Acie Earl 4, Paweł Wiekiera 3, Kestutis Marciulonis 3, Aleksander Kul 2, Robert Skibniewski 0.

...
O miejsca 7-12:

Legia Warszawa - Noteć Inowrocław 85:90 (30:22, 15:23, 24:23, 16:22)
Legia - Dominik Czubek 24, Kamil Sulima 23, Tomasz Lipiński 20, Grzegorz Malewski 15, Bartłomiej Błaszczyk 2, Karol Dębski 1, Michał Kuraś 0, Tomasz Malinowski 0, Wojciech Lesniak 0;
Noteć - Alex Austin 24, Tomasz Mrożek 16, Chris Sneed 15, Hubert Radke 11, Piotr Czaska i Łukasz Żytko po 9, Robert Kościuk 6, Silvije Turkovic 0.

Czarni Słupsk - Komfort Stargad Szczeciński 76:69 (19:19, 19:22, 15:10, 23:18)
Czarni - Zbigniew Białek 22, Przemysław Frasunkiewicz 14, Tomasz Cielebąk 11, Andriej Kriwonos 9, Rafał Frank 9, Lee Shell Wilson 6, Augenijus Vaskys 5;
Komfort - Shawn Respert 28, Kevin Braswell 14, Robert Morkowski 11, Artur Robak 7, Mindaugas Jarusevicius 6, Arkadiusz Soczewski 3.

Start Lublin - Unia Tarnów 76:79 (16:25, 18:16, 24:16, 18:22)
Start - Paweł Kosior 26, Earl Brown 15, Michał Marciniak 13, Jacek Olejniczak 10, Brahima Conare 8, Michał Sikora 2, Piotr Miś 2, Arkadiusz Pelczar 0;
Unia - Brandon Hughes 23, Tomasz Celej 22, Kaspars Cipruss 19, Lewis Lofton 7, Bartosz Potulski 6, Ireneusz Chromicz 2, Zbigniew Marculewicz 0, Zbigniew Doliński 0, Łukasz Wichniarz 0.

Ekstraklasa koszykarzy 2002/2003 - Tabela 15.03.2003

(mecze, zwycięstwa, porażki, punkty, kosze)

...
Koszykarze Polonii Warbud Warszawa niespodziewanie pokonali zespół Prokom Trefl Sopot 99:93 (28:20, 20:28, 29:23, 22:22).

Pozdro - Tomek - aktualn, ogólnorozw, hobby, strong
تحية , كل شخص

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 19.2.03 pustynią SFD

Pozdrawiam - Tomek

...
Koszykarze Idei Śląska Wrocław zakończyli pierwszą rundę drugiego etapu rozgrywek czwartym zwycięstwem z rzędu. Mistrzowie Polski pokonali we Wrocławiu Anwil Włocławek 104:87.