Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120901
Venus Williams (USA, nr 2) - Justine Henin-Nardenne (Belgia, nr 5) 6:3, 6:3

I wychodzi na to ze siostry Williams znow razem zagraja w finale

..And JUSTICE for ALL..

Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
Australian Open: Agassi po raz czwarty w finale

Amerykanin Andre Agassi po raz czwarty w karierze wystąpi w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open w Melbourne (z pulą nagród 10,59 mln dol.).

Dotychczas za każdym razem, gdy dochodził do finału na kortach w Melbourne Park, wygrywał ten turniej: w 1995 roku i w latach 2000- 01.

W czwartek 32-letni Amerykanin pokonał w półfinale o rok młodszego Wayne'a Ferreirę z RPA 6:2, 6:2, 6:3. Mecz trwał godzinę i 27 minut.

W niedzielnym finale rywalem Agassiego będzie zwycięzca - zaplanowanego na piątek - meczu pomiędzy Amerykaninem Andym Roddickiem (nr 9.) i Niemcem Rainerem Schuettlerem (31.).

Wynik półfinału gry pojedynczej mężczyzn:

Andre Agassi (USA, 3) - Wayne Ferreira (RPA) 6:2, 6:2, 6:3

PAP

...
Australian Open: Finał Schuettler - Agassi

Niemiecki tenisista Rainer Schuettler po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale turnieju zaliczanego do Wielkiego Szlema. W piątek osiągnął tę fazę w rozgrywanym w Melbourne Australian Open (z pulą nagród 10,59 mln dol.).

W półfinale, rozstawiony z numerem 31., Niemiec wygrał 7:5, 2:6, 6:3, 6:3. z Amerykaninem Andym Roddickiem (nr 9.). Mecz trwał dwie godziny i 18 minut.

Dotychczas najlepszym wynikiem Niemca w Wielkim Szlemie był awans do czwartej rundy (1/8 finału) Australian Open w 2001 roku.

Schuettler wyraźnie dominował na korcie. Jego przeciwnik był wyraźnie zmęczony prawie pięciogodzinnym pojedynkiem ćwierćfinałowym. Roddick grał także z kontuzją nadgarstka.

Amerykanin mimo to zanotował 11 asów serwisowych (najszybszy 226 km/h), Niemiec 6.

27-letni Schuettler jest drugim Niemcem, który zakwalifikował się do finału Australian Open w tzw. Open Erze tenisa, czyli od 1968 roku, kiedy wprowadzono rozdział na zawodowców i amatorów. Wcześniej udało się to dwukrotnie Borisowi Beckerowi (wygrał turniej w 1991 i 1996 roku).

W ubiegłym sezonie Schuettler wystąpił w finale turnieju w Monachium, a także osiągnął trzy półfinały w imprezach z cyklu ATP Tour. Tydzień przed rozpoczęciem Australian Open doszedł do 1/2 finału w Sydney.

W niedzielnym finale Schuettler zmierzy się z Andre Agassim (nr 2.). Amerykanin wygrywał w Melbourne trzykrotnie, w 1995 roku i w latach 2000-01.

Wynik 1/2 finału gry pojedynczej mężczyzn:

Rainer Schuettler (Niemcy, 31) - Andy Roddick (USA, 9) 7:5, 2:6, 6:3, 6:3.

PAP

...
Australian Open: Zwycięstwo Sereny Williams

Rozstawiona z numerem pierwszym Amerykanka Serena Williams wygrała w Melbourne wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open (pula nagród 10,59 mln dolarów).

W finale pokonała w trzech setach rozstawioną z numerem drugim swoją starszą siostrę Venus 7:6 (7-4), 3:6, 6:4. Spotkanie trwało 2:22.

Jest pierwsze w karierze zwycięstwo 21-letniej Amerykanki w Australian Open i czwarte z rzędu w turnieju wielkoszlemowym. W roku 2002 roku triumfowała we French Open, Wimbledonie i US Open.

Australian Open: Agassi po raz czwarty!

Amerykanin Andre Agassi wygrał turniej singlowy tenisowego Australian Open pokonując w finale Niemca Rainera Schuettlera 6:2, 6:2, 6:1. Mecz trwał godzinę i 16 minut.

Jest to czwarty triumf Agassiego w mistrzostwach Australii. Poprzednio zwyciężał w Melbourne w 1995, 2000 i 2001 roku.

W niedzielnym pojedynku z rewelacją turnieju - Schuettlerem Amerykanin miał wyraźną a momentami miażdżącą przewagę. Agassi ośmiokrotnie przełamywał serwis rywala, a tylko raz przegrał swoje podanie - w czwartym gemie pierwszego seta.

Andre Agassi odniósł w Melbourne ósme zwycięstwo w turniejach z cyklu Wielkiego Szlema. Sześciokrotnie natomiast przegrywał finałowe pojedynki.

Triumfator Australian Open odebrał czek na 1 127 850 dolarów australijskich, pokonany finalista połowę tej sumy.

PAP

...
WTA Tokio: Seles z Davenport w finale

Rozstawiona z numerem 1 Monica Seles zagra z Lindsay Davenport w finale turnieju tenisistek Pan Pacific Open (z pulą nagród 1,3 miliona dolarów).

Spotkania półfinałowe były wewnętrzną sprawą tenisistek z USA. Seles pokonała Chandę Rubin (4) 4-6, 6-4, 6-2, a Davenport wygrała z Lisą Raymond 3-6, 6-1, 6-4.