Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 131096

Żółte kartki: Tomasz Zahorski - Juha Pasoja.
Sędziował: Costas Kapitanis (Cypr).
Widzów ok. 300.

Polska: Sebastian Przyrowski - Marcin Kuś, Adam Kokoszka, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Lisowski (46-Piotr Brożek) - Wojciech Łobodziński (46-Tomasz Zahorski), Michał Pazdan (72-Radosław Majewski), Michał Goliński, Łukasz Garguła (46-Rafał Murawski), Marek Zieńczuk (80-Kamil Grosicki) - Paweł Brożek (72-Dawid Nowak).

Finlandia: Henri Sillanpaeae - Toni Jarvinen, Juha Pasoja, Markus Halsti (85-Hannu Patronen), Tuomo Koenoen - Kari Arkivou (60-Mikko Manninen), Mika Vayrynen (68-Ville Taulo), Tuomas Haapala (75- Jessi Kujala), Roni Porokara (60-Mikko Innanen) - Jonatan Johansson (60-Toni Lehtinen), Juho Makela.

W rozegranym w cypryjskim Pafos towarzyskim meczu piłkarskim reprezentacja Polski pokonała Finlandię 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył w 43. minucie Adam Kokoszka.
Mecz z Finlandią miał być dla powołanych na zgrupowanie przez Leo Beenhakkera kadrowiczów szansą na pokazanie się przed finałami mistrzostw Europy. Test dla większości wypadł pomyślnie, gdyż Polacy pokonali Finów 1:0.

Skandynawowie, którzy po raz pierwszy wystąpili pod wodzą Stuarta Baxtera, rozpoczęli dobrze. Przez początkowe 20 minut byli stroną przeważającą, ale z tej przewagi nic nie wynikało. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić Polacy. Defensywę naszych rywali z eliminacji ME 2008 próbował rozerwać głównie Wojciech Łobodziński. Starał się Łukasz Garguła, ale jego akcjom brakowało dynamiki.
Pomocnik GKS Bełchatów błysnął w 43. minucie. Precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a celną główką popisał się kapitan reprezentacji Polski, Adam Kokoszka. Obrońca, który w swym klubie, Wiśle Kraków, nie ma miejsca w podstawowym składzie, zdobył drugą bramkę w swym czwartym występie w kadrze. Wyskoczył wysoko, uderzył precyzyjnie i Henri Sillanpaeae musiał wyciągać piłkę z siatki.

Druga połowa - podobnie jak pierwsza - rozpoczęła się od ataków Finów. Niewiele pracy miał jednak Sebastian Przyrowski, gdyż nasi rywale nie oddawali strzałów.

W 62. minucie Polacy mogli i powinni prowadzić 2:0, jednak po strzale z woleja Kokoszki piłkę z linnii bramkowej wybił Mikko Manninen. Dobre okazje mieli jeszcze Marek Zieńczuk i Tomasz Zahorski, ale również nie zdołali zdobyć gola. Z dobrej strony pokazał się Kamil Grosicki, który wszedł na końcowe minuty i robił wiele zamieszania pod bramką rywali.

Druga połowa była w wykonaniu Polaków dużo lepsza niż senna pierwsza. Podopieczni Beenhakkera odnieśli zasłużone zwycięstwo.

6 lutego reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz towarzyski - w Larnace z rywalem w eliminacjach MŚ 2010, Czechami. Tym razem w najsilniejszym składzie, gdyż to termin UEFA. Ten mecz będzie pierwszym prawdziwym sprawdzianem przed Euro 2008.

Źródło: onet

Wprawdzie Wikt założył konkurencyjny temat, ale tu też wklejam dla potomnych.

...
sorry nie widziałem tego

a co do meczu to dobrze się spisali Ci nasi "krajowi" zawodnicy

Zmieniony przez - wikt w dniu 2008-02-02 19:08:04

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Nic się nie stało, Twój temat obejmuje czas aż do Euro, więc jeszcze się przyda.

Co do meczu to zmiennicy po raz kolejny pokazali się z dobrej strony, mamy utalentowanych chłopaków w lidze, nie trzeba szukać zagranicznych wzmocnień dla kadry.

...
Szacuny 2 Napisanych postów 6194 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22325
Mecz porywający nie był

ale wynik i gra powinna cieszyć.

Jeden klub, jedna miłość, jedna pasja - Fc Barcelona !

Czarni Jasło !

pozdro ;)

...
takie to było wszystko sparingowe, bez polotu, ale wynik idzie w świat.

...
Szacuny 2 Napisanych postów 7471 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28473
Mnie gra naszego zespołu zadowoliła. Szarpał Zieńczuk szczególnie. Kokoszka bardzo dobry mecz zagrał

HALA MADRID !!!

...
Ja wiem czy Kokoszka zagrał aż tak łądnie. Strzelił bramke fakt ale obrona nie grała aż tak fantastycznie.
Moim zdaniem najlepszym zawodnikiem meczu był Goliński. Jego celne przerzuty czy prostopadłe piłki mogły się podobać, zachowywał spokoj w prawie każdej sytuacji. Garguła grał przyzwoicie, szarpał Zieńczuk. No i Brożek na lewej orbonie za Lisowskiego bardzo dobrze zagrał.

Najlepsze było jednak podniecanie się się komentatora grą drewnianego Łobodzińskiego. Moim zdaniem ten facet nic nie pokazuje, co miał zerwać to cofał co wycofać to zerwał. I z ładnie zapowiadającej się akcji wywalczał jakże zadawalający komentatora aut...
...
Ośmiu, a nie sześciu, zawodników z polskiej ligi zostanie do końca zgrupowania piłkarskiej kadry na Cyprze. Trener reprezentacji Leo Beenhakker podjął decyzję, że do sparingu z Czechami przygotowywać się będą także Jakub Wawrzyniak i Kamil Grosicki.

Według początkowych planów na Cyprze do końca zgrupowania mieli pozostać Marcin Kuś, Tomasz Lisowski, Rafał Murawski, Wojciech Łobodziński, Radosław Majewski i Tomasz Zahorski. Sztab szkoleniowy reprezentacji po analizie meczu z Finlandią (1:0) postanowił jednak zostawić jeszcze dwóch piłkarzy, którzy wyróżniali się w tym spotkaniu. Tak więc razem z Wawrzyniakiem i Grosickim kadra na środowe spotkanie z Czechami w Larnace liczyć będzie 21 piłkarzy.

W niedzielę Cypr opuści 14 piłkarzy, którzy przez sześć dni byli tam na zgrupowaniu. Tego dnia na śródziemnomorską wyspę przylecą piłkarze z klubów zagranicznych (oraz Dariusz Dudka z Wisły Kraków). W poniedziałek jako ostatni ma przybyć Euzebiusz Smolarek, który w niedzielne popołudnie gra w Hiszpanii mecz ligowy.

Kadra na mecz z Czechami:

bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn);

obrońcy: Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Marcin Kuś (Korona Kielce), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa);

pomocnicy: Rafał Murawski (Lech Poznań), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin), Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Kamil Grosicki (Legia Warszawa);

napastnicy: Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Maciej Żurawski (Larissa), Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld).

...
A mnie się strasznie spodobał Grosicki... Ma chłopak talent ;) A TAk poza tym to Goliński b.dobrze zagral. Ci dwaj zawodnicy szczególnie mi się spodobali.

Lepiej jest umrzeć stojąc niż życ na kolanach...