SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Plecy [całe] + szyja <- ból.. ;/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1990 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 51121
mam problem z plecami

od grudnia mniej więcej
strzyka mi NON STOP coś w szyji, w skroniach, w głowie (wiem, wiem, dziwne)
nie obróce głowy w bok bez tego 'strzykania' stawów.
na początku znajomi sie dziwili
czemu co 5 sekund dziwnie bujam, skręcam głową, a ja po prostu musze to robić, bo czuje dyskomfort

od około 2 miesięcy doszedl ból 24h całych pleców
byłem u ortopedy, powiedział, że nadwyrężyłem mięśnie 'po prostu' i dał
skierowanie na 10 masaży - terminy są takie, że żal za dupe ściska

śpie na poduszce ortopedycznej, a mimo to jak wstane rano szyja, plecy bolą x2

w czasie ćwiczeń siłowych ból ani nie jest większy ani mniejszy

po za tym, czy masaż w ogóle pomoże ?
na moje oko to mam cały czas spięte plecy, tak to mniej więcej czuje

czasem matka zrobi mi masaż to czuje ulge dosłownie 10 sekund po masażu, potem ból powraca
aha
i czucia mam tyle co nic w plecach
moglby słoń po mnie przejść i nic

pojde w tym tygodniu na masaż (zapłace, bo terminy na te z NFZ jak pisałem tragedia) i zobacze jak będzie po profesjonalnym

jak sie lepiej nie poczuje, to prześwietlenie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2312
moim zdaniem ortopeda powinien byc zlecic rtg na pierwszej wizycie.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1990 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 51121
'przyjsc prosze po tych 10 masażach, jak nie bedzie poprawy zrobimy prześwietlenie'

a wykorzystam te 10 masazy w przeciagu chyba 2 miesiecy :/

nic to raczej nie da, ale... ;/

luzem:





Zmieniony przez - Eclipse21 w dniu 2007-06-05 23:01:29
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Co znaczy "strzyka w skroniach, w głowie"? Jaki masz trening?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1990 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 51121
jaki masz trening - sprecyzuj pytanie

heh to jest wlasnie trudne do opisania, lekarz pamietam, że zrozumiał, albo udawał, że rozumie o czym mówie

przykład:
pochylam głowe do dołu i w tym momencie czuje, 'slysze' lekki chrupot w szyji, w okolicy uszu, jakby wewnątrz twarzy, w okolicach skroni

sprawa nadaje sie do strefy 11 heh
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 21170
Spróbuj przestać pakować a idź na basen. Rozciągałeś kiedyś "kaptury" i mięśnie piersiowe? Pokaż no jeszcze fotę z przodu. Przyczyną strzykania mogą być napięte chronicznie mięśnie. Przyczyny tego napięcia mogą być różne, ale na początek trzeba założyć te najbardziej trywialne.
I nic dziwnego w Twoim przypadku nie ma.
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
jaki masz trening - sprecyzuj pytanie w sensie rozkład poszczególnych partii w tygodniu.

Pytam bo ostatnio na sali żalił mi się pewien chłopak że strasznie bolą go ręce - biceps / przedramie / łokcie. Okazało się, że robi 3-4 razy w tygodniu bica...

Stąd pytanie - w kierunku bólu pleców.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1990 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 51121
Na rozciąganie kłade duży nacisk przed każdym treningiem.

Heh, co do treningu to nie nie, mam pojęcie
aktualnie robie trening z ALRI p/rr/s, ale to nic nie zmienia.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dyskopatia

Następny temat

Resveratrol-co sadzicie?kolejny kit?

electro
Polecane artykuły