SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Operacja odcinka lędźwiowego - prośba o pomoc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 837

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2953 Napisanych postów 5582 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 82837
Cześć Wam!
Zwracam się do Was z zapytaniem i prośbą o pomoc.
Za ok miesiąc (dziś lub jutro poznam dokładną datę) mam mieć drugą już operację odcinka lędźwiowego - odbarczenie L5-S1.
Już miałem w 2017 r. i niczego się nie boję, wiem jak to jest, co mnie czeka itd.

W odróżnieniu jednak od tamtego czasu, teraz to wyję z bólu. Gdyby nie farmakologia z którą bardzo przesadzam (tabletki i zastrzyki przeciwbólowe i przeciwrozkurczowe), to chyba wziąłbym przysłowiowy sznur, flaszkę i poszedł do parku.

Mam koleżankę, która jest dobrym fizjoterapeutą, jednak ma ogrom pracy - jest młodą mamcią.
Jednak zaleciła mi, że w tym okresie na ból może mi pomóc kilka opcji (mam zapisane w domu, zapomniałem o czym rozmawialiśmy).

Ludzie obyci, kumaci, mądrzy i wykształceni... Błagam Was, co mogę zrobić, żeby sobie ulżyć?!
Dużo czytałem o trakcji czyli rozciąganiu w swobodnym zwisie na drążku, jednak w przypadku tego odcinka, lepiej do góry nogami.

Może kupię łóżko trakcyjne (grawitacyjne)?
Albo buty (mam drążek)?

Mam coś robić na swoją rękę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Aktywność (prowadzona pod okiem spec) + farmakologia, na końcu zabieg. Taka kolejność, Ty decydujesz na co stawiasz przez jaki czas.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2953 Napisanych postów 5582 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 82837
Krzykacz, jeśli chodzi o aktywność to jestem kilkanaście lat sportowcem - maratończyk, kolarz, siłownia.
Chyba, że masz na myśli jakąś mobilizcje czy terapię manualną, na to nigdy nie było czasu, bo też i po co skoro czułem się jak młody bóg, a wyniki sportowe szły ciągle na przód.

Na operację jestem zdecydowany w 100% bo mnie to tak bardzo boli, pytanie tylko, jak z tym bólem przetrwać miesiąc?!


Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2021-04-27 10:07:24
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Oczywiście to drugie, to że jesteś aktywny sportowiec to tylko lepiej, inaczej zupełnie inaczej (szybciej/bardziej) ten temat byś podnosił. Proponuję lek - leki farm do czasu zabiegu. Pogadaj, jakoś pomoże ulżyć w tym czasie do terminu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2953 Napisanych postów 5582 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 82837
Dzięki!
W tym czasie już mi chyba nic nie zostało jak rozkurczowe (Sirdalut) i przeciwbólowe (Diklofenac Combi).
Jakoś ten czas muszę wytrzymać.
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Dobre combo, w sam raz na 1miesiąc bezpiecznego zażywania
1

doping & zdrowie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem oddechowy (bardzo proszę o pomoc)

Następny temat

Czy pomoglo wam bpc 157 w leczeniu kontuzji ?

electro
Polecane artykuły