SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lordoza powiększona odcinka lędźwiowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 546 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12418
witam
jest tu ktoś na forum kto miał problem z hiperlordozą ? (lordoza powiększona odcinka lędźwiowego)
od 3 lat pracuję w domu przy komputerze codziennie około 12-14 h dziennie i niestety ale mój odcinek dolny się wygiął zbyt mocno przez co mam powiększoną lordozę odstający tyłek,wrażenie jakby ten odcinek chciał się ruszać do tyłu no i wypięty brzuch
moje pytanie brzmi czy są tuta jacyś użytkownicy którzy w pełni wyleczyli tą wadę ?jeśli tak to proszę napisać jak długo trwała rehabilitacja,jakie ćwiczenia wykonywaliście itp


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
idz pierw na te wizyty , lordoza jest efektem, trzeba ustalic przyne , zadzialac na nia czy zniwelowac i wtedy terapia jest dostosowana indywidualnie pod problem u konkretnego pacjenta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 56 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 581
Na pewno basen, mam skolioze i chodzę, rzadko bo rzadko ale jednak,. Basen na kazde skrzywienie kręgosłupa dobry :) Życzę powodzenia i wytrwałosci bo raczej nic wiecej nie doradze i chyba raczej tylko specjalista Ci pomoze.



Zmieniony przez - Kraszka w dniu 2015-12-04 23:16:25

Zmieniony przez - Kraszka w dniu 2015-12-04 23:16:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
przede wszystkim zadbaj o rozciagniecie calej grupy zginaczy stawu biodrowego, jak biodrowo-ledzwiowy czy tez prosty uda,



Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2015-12-05 00:08:10

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 546 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12418
a w czym dokładnie rozciąganie ma pomóc ? oprócz rozluźnienia napięcia mięśni ?
cofnięcia w pełni lordozy do normalnego stanu jest możliwe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
poczytaj o plecach wkleslych i przyczynach, to wyklaruje ci sie w czym pomoze rozciagniecie miesni
wade moze powodowac wlasnie przykurcz miesni ktore wymienilem i slaby brzuch, ktore maja wplyw na ustawienie miednicy, ktora z kolei rzutuje na krzywizne kregoslupa w tym wypadku w odcinku ledzwiowym.


PS tym bardziej przy siedazacym trybie zycia, na 99% to zasluga przykurczow


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2015-12-04 23:49:57

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 546 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12418
zauważyłem że od kilku lat mam bardzo spięty brzuch już kilka razy lekarka mnie się pytała zawsze czemu ten brzuch tak napinam a on zawsze taki twardy jak skała,chociaż go nawet nie ćwiczyłem a o reszta mięśni tak samo zawsze pospinana mocno przez co zawsze bałem się że coś rozerwie i zawsze jak ćwiczyłem czułem dosłownie całe pospinane ciało i związany z nim ból
brzucha wcześniej na treningach nie ćwiczyłem do tego się nie rozciągałem i tak 6 lat potem przerwa no i efekt gotowy do tego często się grało dużo na komputerze nawet po 12 h dziennie to za czasów szkoły średniej




Zmieniony przez - sobiecwicze88 w dniu 2015-12-05 00:00:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
podejrzewam, ze zginacze biodra u ciebie az prosza sie o zainteresowanie by przywrocic ich lad:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
edytowalem posta z miesniami, bo ze wzgledu na godzine, troche sie zapedzilem;)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 546 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12418
czyli zacząć się rozciągać ok
a co zrobić później iść lepiej do ortopedy zrobić rtg i z nim pogadać jak ten odcinek wygląda czy nie ma tam jakieś zwyrodnień ? mam całkiem spoko ortopedy z nfz po już do niego chodziłem ale z lordozą odcina szyjnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
przejsc kontrolnie sie mozna

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 546 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12418
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból kręgosłupa, łokci i kolan

Następny temat

Operacja na ginekomastię.

WHEY premium