Mistrzostwa Świata IPF w WLK i WL - 18-25.05.2019 r Tokio-Japonia

Ilość wyświetleń tematu: 14639

...
gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
MAMY JUŻ PIERWSZE MEDALE W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W WYCISKANIU LEŻĄC KLASYCZNYM W JAPONII.
Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Klasycznym w Tokio za nami. Polscy reprezentanci wywalczyli 5 medale w tym 2 złote, 2 brązowe i 1 srebrny i jeden brązowy medal. Jako pierwszy na podium stanął Sławomir Śledź. Doświadczony wielokrotny medalista zawodów międzynarodowych zawodnik z Legnicy wywalczył srebro w kategorii 59 kg weteranów pierwszej grupy 40 -49 lat z wynikiem 150 kg. Jego kolega klubowy, także uczestnik i medalista Mistrzostw Świata i Europy Bartosz Żelazko stanął na trzecim miejscu podium zaliczając 155 kg w kategorii 74 kg. Natomiast złoto w tej kategorii wagowej przypadło naszemu debiutantowi na zawodach międzynarodowych Michałowi Fiebigowi. Michał Fiebig reprezentant Teamu Wrocław zaliczył 167,5 kg. Michał był atakował przez zawodnik gospodarzy Japończyka Matsumoto Kenichiro, który miał taki sam wynik co nasz reprezentant a był zawodnikiem cięższym od naszego reprezentanta o 200 gr. i w trzeciej próbie próbował zaliczyć 167,5 kg., ale próba się nie powiodła. W kategorii 83 kg wystartowało dwóch zawodników, Sebastian Niedziela/UKS Pover Kuźnik Chorzów, który zajął piąte miejsce z wynikiem 167,5 kg oraz Tomasz Dębicki/SCF Dąbrowa Górnicza ósme z rezultatem 125 kg. Po kolejne złoto Mistrzostw Świata sięgnął Stanisław Mentel. Zawodnik Temu Wrocław zwyciężył pewnie w kategorii 105 kg z wynikiem 192,5 kg. Kolejne dwie próby do 200,5 kg, czyli rekordu Świata tym razem się nie powiodły. Srebro dorzucił Bolesław Mąka, który w kategorii 74 kg w czwartej grupie weteranów plus 70 lat w trzeciej próbie zaliczył 115 kg. Dwie próby na ciężarze 110 kg były nie udane. Tak więc pierwszy dzień Mistrzostw Świata kończy się szczęśliwie dla naszych reprezentantów. Jutro najcięższe kategorie wagowe w wszystkich grupach wiekowych, czyli w 120 kg i plus. Po dzisiejszych kategoriach ja na razie w kategorii open 40-49 lat Sławomir Śledź jest trzeci a Stanisław Mentel w kategorii wiekowej 60-69 lat jest na pierwszym miejscu, oby tak zostało i jutro. Także jutro starty naszych juniorek i juniorów, które rozpoczynają się o godz. 7.00 naszego czasu. Zapraszamy do śledzenia i kibicowania naszym najmłodszym zawodnikom. http://goodlift.info/live.php

gregorterm

...
Ostatnie ciężkie kategorie wśród weteranów.
Men M1-M2, 120-120+ kg - World Classic Bench Press Championships 2019

gregorterm

...
Men M3-M4, 120-120+ kg - World Classic Bench Press Championships 2019

gregorterm

...
Starty rozpoczęli najmłodsi nasi reprezentanci.

...
Start Michała Kowalczyka, Konrada Strzygi oraz Bartłomieja Tuszyńskiego.

gregorterm

...
Mamy w juniorach pierwszy medal i to złoty w juniorach do lat 18 zdobył Radosław Dębicki. Reprezentant Stowarzyszenia Centrum Formy wywalczył złoto w kategorii 59 kg z wynikiem 107,5 kg.

gregorterm

...
Także złoto wywalczył Wojciech Magiera/Azory Kraków w kategorii 74 kg z wynikiem 140 kg.

gregorterm

...
Kolejny medal tym razem srebrny dla Michał Kowalczyka z wynik 160 kg w kategorii 93 kg. Nie wiele zabrakło do złota.

gregorterm

...
Brąz dla Konrada Strzygi/Pover Kuźnik Chorzów w kategorii plus 120 kg z wynikiem 162,5 kg. Był atak na srebro, ale próba na 172,5 kg nie udana.

gregorterm

Lista substancji zabronionych - 01.01.2019 r.

Pierwsze Oficjalne Mistrzostwa Polski Kettlebell Lifting 2019 - 23-24.03.2019 KALISZ