RBC Twente 14:30

Vitesse NAC Breda 14:30

...
Ajax znów wygrywa

Ajax Amsterdam pokonał po dramatycznym meczu na Amsterdam ArenA FC Groningen 2:1.
Bramki dla Ajaxu zdobywali Rafael van der Vaart, (który jest bliski podpisania kontraktu z Barceloną )w 57 minucie oraz Johnego Heitingi w 86 minucie spotkania. Bramkę dla Groningen zdobył Salmon w 75 minucie.

Feyenoord wygrywa w Bredzie

Feyenoord Rotterdam nie zwalnia z tempa. Po ostatniej wygranej na własnym stadionie, tym razem pokonali na wyjeździe 3:0 NAC Breda.
Do przerwy bramki nie padły, dopiero po przerwie posypały się bramki. Pierwszą bramkę zdobył Van der Berg w 51 minucie spotkania. Kolejną bramkę strzelił w 65. minucie Thomas Buffel, a w 73. minucie samobójczym trafieniem wynik spotkania ustalił Adnan Barakat.

Feyenoord kończył spotkanie w dziesiątkę, drugą żółtą kartkę otrzymał w 75 minucie Chong Gug Song.

NAC Breda-Feyenoord Rotterdam 0:3 (0:0) 51' [0 - 1] v.d. Berg
65' [0 - 2] Thomas Buffel
73' [0 - 3] Adnan Barakat (sam.)

...
van der Vaart chce do Barcy!

Gwiazda Ajaksu Amsterdam Rafael van der Vaart powiedział, że jego marzeniem jest przeprowadzka na Camp Nou i dołączenie do "gwardii holenderskiej" Franka Rijkaarda. Mówiło się ostatnio o zainteresowaniu zawodnikiem Manchesteru United, ale jego słowa wskazują raczej na hiszpański kierunek.

Byłby to kolejny zawodnik, którego Barcelona sprzątnęła sprzed nosa ManU. Oba zespoły walczyły o Ronaldinho i teraz gra on na Camp Nou.
- Nigdy nie ukrywałem swych uczuć do Barcy. To jest klub, któremu kibicowałem przez całe życie także ze względów rodzinnych. Barca jest klubem rodziny mojej mamy." - powiedział.

...
Sto bramek napastnika PSV

Wczorajsze trafienie w spotkaniu z RKC było bramką numer sto dla napastnika PSV Jana Vennegoora of Hesselinka. Zdobył on pierwszą bramkę w spotkaniu - już w ósmej minucie po rzucie rożnym głową pokonał bramkarza z Waalwijk.

Swego pierwszego oficjalnego gola zdobył on jako piłkarz FC Twente w spotkaniu z SC Heerenveen, było to 24. września 1997. W barwach Twente Jan Vennegoor of Hesselink zdobył 59 goli. Co łatwo obliczyć, w trykocie PSV zaliczył on na razie 41 trafień.

[ POWRÓT ]

...
Podsumowanie 28 kolejki Eredivisie

W 28 kolejce Eredivise padło 31 bramek co daje 3,4 bramki na mecz.
Ajax Amsterdam pokonał po trudnym meczu FC Groningen i ma już prawie zapewniony tytuł mistrza Holandii. Drużyny które walczą o udział w przyszłym sezonie w Champions League, Feyenoord i PSV pewnie wygrały swoje mecze. W meczu zespołów z dolnej części tabeli RBS Roosendaal zremisował z outsiderem z Zwolle 1:1. Rewelacja tego sezonu AZ pokonał duże rozczarowanie tego sezonu Vittesse 2:1. Twente dość nie spodziewanie przegrało na własnym terenie z Volendam 1:2. Najwięcej bramek padło w Utrechcie, tamtejszy FC pokonał ADO Den Haag 5:3.

2.Kwiecień NEC Nijmegen 4 - 0 Willem II Tilburg 3.Kwiecień RBC Roosendaal 1 - 1 FC Zwolle RKC Waalwijk 0 - 4 PSV Eindhoven Roda Kerkrade 0 - 1 SC Heerenveen AZ Alkmaar 2 - 1 Vitesse Arnhem FC Twente Enschede 1 - 2 FC Volendam 4.Kwiecień NAC Breda 0 - 3 Feyenoord Rotterdam FC Utrecht 5 - 3 Den Haag Ajax Amsterdam 2 - 1 FC Groningen