Pomocnik Ajaksu Amsterdam miałby trafić do "Starej Damy" w przypadku sprzedania Pavla Nedveda.

Van der Vaart ma podpisany kontrakt z Ajaksem do 2006 roku. Nie ukrywa jednak, że jeśli dostanie dobrą propozycję to opuści Amsterdam już latem.

PSV Eindhoven odrzucił ofertę Tottenhamu dotyczącą zakupu Marka van Bommel.

Tottenham już od dłuższego czasu interesował się reprezentantem Holandii. Anglicy zaoferowali 2 miliony euro za transfer pomocnika, jednak prezes PSV Harry van Raaij uznał tę kwotę za zbyt niską

...
Robson zachwycony rywalizacją z PSV

Sir Bobby Robson jest zachwycony, że zmierzy się ze swoim byłym klubem PSV Eindhoven w ćwierćfinale Pucharu UEFA po tym jak Newcastle wygrało 7:1 w dwumeczu z Realem Mallorca.
- To trochę ironiczne i czasem jest bardzo miło, kiedy piłka nożna rzuca takie wyzwania - powiedział menedżer Srok.

- Spędziłem trzy lata w PSV i to były szczęśliwe lata, wspaniałe lata.
To wspaniały klub ze wspaniałymi ludźmi i jestem bardzo zadowolony, że tam wrócę.
Mam miłe wspomnienia i mam nadzieję, że zdołamy ich wyeliminwać - dodał Robson

...
Bobson i Kreek przejdą do Willem II

Latem do holenderskiego Willem II Tilburg przejdą Kevin Bobson oraz Michael Kreek. Bobson ostatnio występował w Espanyolu Barcelona, jednak nie zdołał sobie wywalczyć tam stałego miejsca.

Bobson podpisał z Willem II czteroletni kontrakt, natomiast Kreek związał się na dwa lata.

...
ADO Den Haag - FC Zwolle 1:1

W jedynym piątkowym meczu Eredivisie Ado Den Haag zremisowało u siebie z FC Zwolle 1:1. Prowadzenie objęli goście w 13 minucie, kiedy po podaniu Marco Roelfsona gola zdobył Jasar Takak. Wyrównanie nadeszło tuż przed przerwą. W 43. minucie Cedric van der Gun wykorzystał zagranie Roy'a Stroeve'a i do szatni drużyny zeszły z jednobramkowym dobytkiem. Mimo wysiłków obu stron, wynik nie zmienił się do końca spotkania.

Remis ten pozwolił drużynie Zwolle zrównać się punktami z Volendamem, ale sytuacja obu tych drużyn jest nie do pozazdroszczenia. Drużyna Den Haag zaś wciąż znajduje się zaledwie jedną pozycję ponad strefą spadkową.

...
Willem II się wzmacnia

Latem do Willem II Tilburg dołączą Kevin Bobson i Michael Kreek. Ten pierwszy był ostatnio zawodnikiem Espanyolu, ale nie mieścił się w kadrze tej drużyny, teraz podpisał czteroletni kontrekt z Willem II. Kreek zaś zawarł umowę na okres krótszy - dwa lata.

...
Ajax i Feyenoord zainteresowane obrońcą FC Brugge

Dwaj holenderscy potentaci Ajax Amsterdam i Feyenoord Rotterdam zarzuciły sieci na 23-letniego stopera FC Brugge Davida Rozehnala. Wysłannicy tych klubów oglądali obrońcę w akcji w trakcie meczu Pucharu UEFA przeciwko Bordeaux.

Zawodnikiem tym są też zainteresowane m.in. Hamburger SV, Sampdoria i Tottenham.

Sześć bramek w Arnhem

Vitesse nie składa broni w walce o utrzymanie. W sobotnim meczu z RKC gospodarze wykazali się ogromną wolą walki, co wystarczyło na osiągnięcie remisu. Worek z bramkami otworzył pięknym strzałem z dystansu - Rankovic już w 5 minucie spotkania. Jednak na następnego gola kibice czekali aż do 55 minuty, kiedy to stan meczu wyrównał Hoogendorp - zdecydowanie najlepszy zawodnik w ekipie gości.

Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po akcji zakończonej celnym strzałem MBamby w 61 minucie, jednak już trzy minuty później kuriozalną bramkę dla gości uzyskał Boulahrouz. Dziesięć minut później ponownie Hoogendorp wpisał się na listę strzelców. Po stracie gola piłkarze Vitesse byli wyraźnie załamani i popełniali proste błędy w obronie. W efekcie Hoogendorp mógł zdobyć swoją trzecią bramkę w tym meczu, ale gospodarzy uratowała wspaniała parada bramkarza. Na dwie minuty przed końcem dobrej okazji na gola nie zmarnował Rink i dzięki temu Vitesse udało się zdobyć jeden punkt.

Heerenveen lepsze od RBC

W sobotnim spotkaniu zespół Radomskiego - Heerenveen okazał się minimalnie lepszy od gości z Roosendaal, wygrywając 1-0. Jedyna bramka padła w końcówce pierwszej połowy po celnym strzale głową Geralda Sibona. W meczu inicjatywa należała do gospodarzy, którzy wielokrotnie mieli szansę na podwyższenie wyniku. Jedna bardzo nieskuteczna gra w ataku sprawiła, że do ostatnich minut kibice drżeli o wynik meczu.

RBC zagrało poniżej oczekiwań, ale mimo to miało przynajmniej trzy dobre okazje do wyrównania. Gościom zabrakło jednak zimnej krwi i wyjechali z Heerenveen "na tarczy".

Heerenveen - RBC Roosendaal 1-0 (1-0)
1-0 Gerald Sibon 45