SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Halowe Mistrzostwa Świata w LA SOPOT 2014r.

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
Mamy kolejny minimum !!!

Skok o tyczce - Anna Rogowska 4.76, minimum na HMŚ w Sopocie i najlepszy wynik na świecie w br.
3000m - 1. Renata Pliś 8:53.74, minimum na HMŚ w Sopocie
300m
1. Pavel Maslak CZE 32.15, nieofcjalny rekord Europy
2. Karol Zalewski 32.82, nieoficjalny rekord Polski
6. Kacper Kozłowski 34.41, rekord życiowy
800m - 1. Adam Kszczot 1:46.32
60m el. - Dariusz Kuć 6.65,

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084

Mityng w Gandawie: Adam Kszczot wygrał na 800 m



Karol Za­lew­ski (AZS UWM Olsz­tyn) wy­ni­kiem 32,82 po­pra­wił o 0,33 s ha­lo­wy re­kord Pol­ski w biegu na 300 m, zaj­mu­jąc dru­gie miej­sce w mi­tyn­gu w Gan­da­wie. Re­kord Eu­ro­py usta­no­wił Czech Pavel Ma­slak - 32,15. Na 800 m zwy­cię­żył Adam Ksz­czot (RKS Łódź) - 1.46,32.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
W najbliższych dniach zakończy się przygotowanie Hali do najważniejszego wydarzenia lekkoatletycznego w tym roku na świecie. 16 lutego po raz pierwszy pokazana zostanie jedyna w swoim rodzaju konstrukcja bieżni, na której w dniach od 7 do 9 marca rywalizować będą najlepsi lekkoatleci świata. Natomiast już 22 i 23 lutego w ERGO ARENIE odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski. Dla biało-czerwonych będzie to ostatnia szansa na uzyskanie wymaganego minima na start w Mistrzostwach Świata.



Zapraszamy w niedzielę, 16 lutego w godzinach 12.00 - 16.00 (wejście A-1). Na zwiedzających czeka moc atrakcji: bieżnię przetestują dzieci z sopockich szkół startując w sztafecie; wielopokoleniowa grupa „Zdrowych i Aktywnych”, programu adresowanego dla mieszkańców Sopotu, zaprezentuje radosną Zumbę oraz ćwiczenia Tai Chi; trenująca w SKLA młodzież wykorzysta wyposażenie płyty wykonując trening. Na godzinę 12.30 zaplanowany został bieg VIP’ów.

Poza bieżnią, na terenie Hali przygotowane będą atrakcje dla dzieci: będzie można spotkać najlepszych pomorskich lekkoatletów i zadać im pytania np. dotyczące ich dyscyplin. Podczas dnia otwartego zaprezentowana zostanie kolekcja zdjęć, na które składa się tegoroczny sopocki kalendarz, a także wystawa zwycięskich prac plastycznych z konkursu „Szybciej, Wyżej, Dalej”, przeprowadzonego w pomorskich szkołach.



Współgospodarzem imprezy jest miasto Toruń, do którego po zakończeniu mistrzostw świata trafi bieżnia.

Dzień otwarty ERGO ARENY będzie również ostatnią szansą na zakup biletów na mistrzostwa Polski w promocyjnych cenach – szczegóły w kasie.

Dziennikarzy zapraszamy o godz. 12:00 (wejście C-1) na Konferencję Prasową z udziałem: Prezydentów: Sopotu, Jacka Karnowskiego i Torunia, Michała Zalewskiego, oraz Ambasadora Halowych Mistrzostw Świata, Złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich, Mistrza Świata w rzucie młotem – Szymona Ziółkowskiego.

DZIEŃ OTWARTY :

PROGRAM:

12:00 - ZWIEDZANIE A1-A3-A5 - co 20 minut zwiedzanie z przewodnikiem.
12:00 - atrakcje dla dzieci w tym punkt zabaw z animatorkami i możliwość spotkania Maskotki Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce
12:00 - wystawa zwycięskich prac konkursu plastycznego „Szybciej, Wyżej, Dalej”
12:00 - możliwość spotkania z najlepszymi polskimi i sopockimi lekkoatletami SKLA
12:00 - atrakcje Miasteczka SKLA
12:00 - Pieczenie pierników z Toruniem

12:30 - Bieg Vipów
12:45 - Zumba- pokaz uczestników sopockiego programu Zdrowi i Aktywni
13:00 - wręczenie Nagród za Konkurs plastyczny
13:15 - sztafeta szkół
13:40 - Zumba
14:00 - Tai Chi
14:20 - 16:00 Trening Sportowców SKLA na bieżni

Informacja prasowa

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
w Sopocie chcę poprawić rekord globu

Celem ame­ry­kań­skie­go lek­ko­atle­ty Ash­to­na Eato­na w ha­lo­wych mi­strzo­stwach świa­ta w So­po­cie (7-9 marca) jest nie tylko obro­na ty­tu­łu w sied­mio­bo­ju, ale także po­pra­wie­nie wła­sne­go re­kor­du globu. Mistrz olim­pij­ski uważa, że jest zna­ko­mi­cie przy­go­to­wa­ny.

W ostatnich dwóch latach 26-letni zawodnik wygrał wszystko, co mógł. Sięgnął po złoto olimpijskie (Londyn) i mistrzostw świata (Moskwa). W hali w Stambule także był najlepszy. Tę passę chce kontynuować także w tym roku. Należący do niego rekord świata w siedmioboju wynosi 6645, w dziesięcioboju - 9039 pkt.

Po mistrzostwach świata w Moskwie zrobiłem sobie dłuższą niż zazwyczaj przerwę, bo byłem bardzo zmęczony po ostatnich sezonach. Startowałem w tym roku dwa razy i okazuje się, że paradoksalnie mi to pomogło. Nie widzę, bym coś stracił i czuję się rewelacyjnie. W pchnięciu kulą poprawiłem rekord życiowy, bardzo dobrze mi się biega, jestem szybki, dlatego przed rywalizacją w Polsce jestem optymistą - powiedział Eaton, cytowany na oficjalnej stronie IAAF.

Wieloboista postawił także na trening mentalny. - Zrozumiałem, że w sporcie nie tylko trzeba ciężko ćwiczyć, ale i nastawienie psychiczne jest bardzo ważne. Mam za sobą kilka sesji i wiem, że stałem się bardziej świadomy. Dojrzałem jako człowiek i jako sportowiec - przyznał.

Jak ocenił, jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. - W Sopocie chciałbym nie tylko stanąć na najwyższym stopniu podium, ale też poprawić swoje najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. A to będzie oznaczało także rekord świata - zaznaczył.

Amerykanin do HMŚ przygotowywać się będzie w Irlandii. - Decyzja została podjęta przez trenera. Mój menedżer sprawdził, czy będę miał tam także możliwość startów kontrolnych. Do tej pory wybieraliśmy Niemcy, ale potrzebna była jakaś zmiana - ocenił.

W Sopocie po raz ostatni w tym sezonie wystąpi w wieloboju. Latem chce przede wszystkim odpocząć, dlatego skoncentruje się na ... biegu 400 m przez płotki.

- Podchodzę do tego bardzo poważnie. Po Sopocie na pewno będę chciał najpierw się zrelaksować, a później skupić na nowych wyzwaniach. Takim właśnie będzie też nowy dla mnie dystans. Ten rok traktuję jako przejściowy, później będę już w pełni koncentrować się na przygotowaniach do igrzysk w Rio de Janeiro - zaznaczył.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
Podczas dzisiejszego spotkania z mediami Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapewniał, że ERGO ARENA jest w zasadzie przygotowana do przyjęcia sportowców, którzy 22-23 lutego będą rywalizowali podczas Halowych Mistrzostw Polski i dwa tygodnie później w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce.

Bieżnia jest gotowa, linie wymalowane, trwa montaż lekkoatletycznej infrastruktury, trybuny dla mediów, flagi wyprasowane. „Skupiamy się na pracach wykończeniowych, większość zakupów sprzętu i materiałów już za nami. Staramy się, aby maksymalnie ułatwić pracę, tym wszystkim, którzy będą zaangażowanie podczas mistrzostw, również dziennikarzom, którzy będą ciężko pracować w tym czasie” – tłumaczył Prezydent Karnowski. Na Mistrzostwa Świata akredytowanych jest 289 dziennikarzy z 32 państw. Pytany, co Jego zdaniem będzie ciekawe podczas Mistrzostw, Prezydent odpowiedział, że: „Pasjonująco zapowiada się walka podczas Mistrzostw Polski w skoku o tycze mężczyzn i biegi na średnich dystansach z udziałem Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego. Przyszły weekend w Sopocie zadecyduje, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata. Wierzę, że dużo dobrych, sportowych emocji podczas Mistrzostw Świata dostarczy nam nasz tyczkarka Ania Rogowska. Ostatnio pokazała, jak w doskonałej jest formie i jak pozytywnie potrafi nas zaskoczyć. Niczym Stoch, z tą różnicą, że bez kasku wymalowanego w barwy narodowe” – dodał Prezydent.

Już tylko 9 dni dzieli nas od 58. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które będą sprawdzianem organizacyjnym przed 15. Halowymi Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce SOPOT 2014, które w dniach 7-9 marca odbędą się w ERGO ARENIE.

Jak ERGO ARENA przygotowana jest do przyjęcia lekkoatletów przekonać się będzie można już w najbliższą niedziele w godz. 12.00-16.00 serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty ERGO ARENY.

Na zwiedzających czeka moc atrakcji: bieżnię przetestują dzieci z sopockich szkół startując w sztafecie; wielopokoleniowa grupa „Zdrowych i Aktywnych”, programu adresowanego dla mieszkańców Sopotu, zaprezentuje radosną Zumbę oraz ćwiczenia Tai Chi; trenująca w SKLA młodzież wykorzysta wyposażenie płyty wykonując trening. Na godzinę 12.30 zaplanowany został bieg VIP’ów, w którym wezmą udział m.in.: marszałek województwa Mieczysław Struk, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, poseł na Sejm RP Jerzy Borowczak, wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski, wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Paweł Orłowski, , prezes portu lotniczego w Gdańsku Tomasz Klockowski; złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich: Leszek Blanik (poseł na Sejm RP), Szymon Ziółkowski, Mateusz Kusznierewicz, oraz Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Marcin Stefański.

Poza bieżnią, na terenie Hali przygotowane będą atrakcje dla dzieci: będzie można spotkać najlepszych pomorskich lekkoatletów i zadać im pytania np. dotyczące ich dyscyplin. Podczas dnia otwartego zaprezentowana zostanie kolekcja zdjęć, na które składa się tegoroczny sopocki kalendarz, a także wystawy: zwycięskich prac plastycznych z konkursu „Szybciej, Wyżej, Dalej”, przeprowadzonego w pomorskich szkołach, a także studenckiego konkursu koncepcyjny na rozbudowę Hali Widowisko-Sportowej ERGO ARENA.

DZIEŃ OTWARTY :

PROGRAM:

12:00 - ZWIEDZANIE A1-A3-A5 - co 20 minut zwiedzanie z przewodnikiem.
12:00 - atrakcje dla dzieci w tym punkt zabaw z animatorkami i możliwość spotkania Maskotki Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce
12:00 - wystawa zwycięskich prac konkursu plastycznego „Szybciej, Wyżej, Dalej”
12:00 - możliwość spotkania z najlepszymi polskimi i sopockimi lekkoatletami SKLA
12:00 - atrakcje Miasteczka SKLA
12:00 - Pieczenie pierników z Toruniem

12:30 - Bieg Vipów
12:45 - Zumba- pokaz uczestników sopockiego programu Zdrowi i Aktywni
13:00 - wręczenie Nagród za Konkurs plastyczny
13:15 - sztafeta szkół
13:40 - Zumba
14:00 - Tai Chi
14:20 - 16:00 Trening Sportowców SKLA na bieżni

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
Dariusz Kuć z wielkimi nadziejami czeka na start w 15. Halowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Sopocie. - Moim celem jest awans do finału biegu na 60 metrów - zadeklarował sprinter Zawiszy Bydgoszcz.

Minimum uprawniające do startu w tej imprezie Kuć osiągnął w niedzielę 9 lutego podczas mityngu Indoor Flanders w Gandawie. Co prawda w finale był z czasem 6.67 sekundy trzeci, ale w eliminacjach potrzebował na pokonanie tego dystansu 6.65 sekundy, czyli dokładnie tyle, ile wynosi minimum. Jednak lepszym wynikiem legitymuje się od niego na świecie aż 52 zawodników.

- Wiadomo, że nie wszyscy sprinterzy, którzy są przede mną, pojawią się w Sopocie. Na tej liście jest przecież mnóstwo Amerykanów oraz kilkunastu Brytyjczyków. Poza tym analizowałem wyniki trzech ostatnich halowych mistrzostw świata. Wynika z nich, że rezultat, który obecnie posiadam, dawał awans do finałowego biegu tych imprez - wyjaśnił.

Reprezentant Zawiszy Bydgoszcz zapewnia jednak, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Czuję się na siłach, aby poprawić swój rekord życiowy, który ustanowiłem w 2009 roku na mityngu w Walencji. W Hiszpanii osiągnąłem 6.59 sekundy i taki rezultat bez problemu powinien zapewnić mi udział w sopockim finale. A są podstawy do optymizmu. Muszę bowiem przyznać, że jestem w niezłej formie i notuję progresję, bo ze startu na start osiągam lepsze wyniki – dodał.

W piątek 28-letni sprinter wyleciał do Norwegii, gdzie w sobotę w miejscowości Floro weźmie udział w mityngu. - Pobiegnę tam na 60 i 100 metrów. Nie są to zbyt silnie obsadzone zawody niemniej z trenerem świadomie dokonaliśmy takiego wyboru. To będzie mój ostatni start przed Halowymi Mistrzostwami Polski i do tej imprezy chcemy przygotowywać się w spokoju. Po powrocie z Norwegii trenować będę w Bydgoszczy, natomiast bezpośrednio przed mistrzostwami świata wezmę być może udział w dwóch mityngach – w Pradze i we Francji. Ostateczna decyzja w tej ostatniej kwestii jeszcze jednak nie zapadła – przyznał. Największym sukcesem Kucia jest srebrny medal mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 metrów wywalczony w 2006 roku w Goeteborgu. Na tej samej imprezie zajął szóste miejsce w finale biegu na 100 metrów. W tym samym roku znalazł się również w półfinale biegu na 60 metrów halowych mistrzostw świata w Moskwie.

- Osiągnąłem wtedy wynik 6.64 i awans do finału przegrałem tysięcznymi częściami sekundy. Zająłem wtedy ostatecznie dziewiąte miejsce. Był to mój jedyny start w halowych mistrzostwach świata dlatego teraz nie mogę już doczekać się swojego występu w ERGO ARENIE. Poza tym udział w tak wielkiej imprezie w Polsce, przed rodzimą publicznością, wywołuje zupełnie inne emocje niż rywalizacja zagranicą – zauważył.

Wielokrotny medalista mistrzostw Polski miał już okazję rywalizować z Kubańczykiem Yunierem Perezem, do którego należy najlepszy w tym roku rezultat na 60 metrów – 6.49 sekundy.

- Było to w Gandawie. W kwalifikacjach biegaliśmy w innych seriach, ale spotkaliśmy się w finale. Kubańczyka złapał skurcz i tylko dotruchtał do mety. Dotychczasowe starty pokazują jednak, że Perez jest w świetnej dyspozycji i wydaje się być głównym kandydatem do zdobycia w Sopocie złotego medalu – ocenił.

Niewiele jednak brakowało, aby Kuć nie wziął udziału w HMŚ w ERGO ARENIE. - Zmagałem się z przepukliną pachwinową i 13 września ubiegłego roku przeszedłem operację. Jeszcze w październiku przechodziłem rehabilitację i naprawdę mój start w Sopocie stał pod wielkim znakiem zapytania. Na szczęście szybko wróciłem do pełni sił, dzięki czemu udało mi się wypracować niezłą dyspozycję. Wiem jednak, że mam jeszcze rezerwy, bo apogeum formy chcę osiągnąć właśnie na mistrzostwa świata - zakończył bydgoski lekkoatleta.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
5600 osób zwiedziło w dniu otwartym Ergo Arenę

5600 osób po­ja­wi­ło się w nie­dzie­lę w Ergo Are­nie w dniu otwar­tym. Zwie­dza­ją­cy mieli oka­zję zo­ba­czyć bieg VIP-ów, pokaz zumby i Tai Chi oraz bież­nię, na któ­rej w dniach 7-9 marca od­bę­dą się 15. ha­lo­we mi­strzo­stwa świa­ta w lek­kiej atle­ty­ce.

Ergo Arenę można było zwiedzać przez cztery godziny – od 12 do 16. Dla przybyłych przygotowano m.in. pokazy zumby, Tai Chi i wypiekania toruńskich pierników. Odbył się również bieg VIP-ów – w gronie 20 zaproszonych gości jedno okrążenie, czyli dystans 200 metrów, najszybciej pokonała siedmioboistka SKLA Sopot Karolina Tymińska.

Głównym magnesem dnia otwartego była jednak okazja zobaczenia nowej bieżni, na której w dniach 7-9 marca odbędą się 15. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Z kolei na 22 i 23 lutego w Sopocie zaplanowano 58. halowe mistrzostwa Polski.

Jej montaż rozpoczął się 7 stycznia - najpierw powstała specjalna podbudowa, która o prawie trzy metry podniosła powierzchnię hali i na tej stalowo-drewnianej konstrukcji zainstalowano właściwą nawierzchnię. Poza biegiem VIP-ów przeprowadzono na niej również trening zawodników SKLA.

Na 200 metrów wystartował także mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, który tylko w tej formie ma okazję rywalizować w Ergo Arenie.

- Mojej konkurencji nie ma bowiem w programie halowych zawodów. Może to i dobrze, bo istnieje niebezpieczeństwo, że jednym poważnym rzutem można by tę piękną halę poważnie uszkodzić - zażartował prawie 38-letni młociarz. Ziółkowski, który jest ambasadorem sopockich mistrzostwa świata, zdradził przy okazji, że zamierza wziąć w 2016 roku udział w igrzyska olimpijskich Rio de Janeiro. Byłby to jego szósty start w tej imprezie.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
W sobotę Francuz Renaud Lavillenie podczas halowego mityngu w Doniecku skoczył o tyczce 6,16 m. To największa wysokość, jaką kiedykolwiek udało się pokonać w tej konkurencji. Dokonał tego w pierwszej próbie. Od 21 lutego 1993 r. rekord świata - 6,15 należał do Siergieja Bubki. Co ciekawe, Ukrainiec ustanowił go również w Doniecku. Od 1994 roku Bubka jest rekordzistą świata na stadionie. W Sestriere, na wysokości ponad 2000 m n.p.m., skoczył 6,14.

27-letnie Lavillenie jest złotym medalistą olimpijskim z Londynu i trzykrotnym medalistą mistrzostw świata (srebro i dwa brązowe krążki). Jego rekord na stadionie wynosi 6,02 (Londyn, lipiec 2013).



Zmieniony przez - sprinterek w dniu 2014-02-18 19:30:45

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
Ambitny cel wyznaczył sobie w 15. Halowych Mistrzostwach Świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Sopocie, Dominik Bochenek. - Chcę nie tylko awansować do finału biegu na 60 metrów przez płotki, ale także poprawić podczas tych zawodów rekord Polski - zapowiedział zawodnik Zawiszy Bydgoszcz.



- Jeśli nie uda mi się zakwalifikować do decydującego o medalach biegu, będę bardzo rozczarowany. Sama obecność w finałowej rywalizacji nie zaspokoi jednak moich ambicji. Podczas sopockich mistrzostw świata nie tylko zamierzam poprawić rekord Polski, ale odważnie myślę również o zajęciu miejsca na podium – zapewnił.

Na razie Bochenkowi trochę jeszcze brakuje, aby wymazać z tabel najlepsze osiągnięcie Tomasza Ścigaczewskiego, który w 1999 roku w 7. Halowych Mistrzostwach Świata uzyskał w Maebashi 7.51 sekundy. Jego rekord życiowy wynosi bowiem 7.63 sekundy – ustanowił go 8. lutego na mityngu w Spale i jednocześnie wypełnił minimum (7.70 sekundy) uprawniające do startu w ERGO ARENIE.

- Jestem obecnie w dobrej, ale nie najwyższej dyspozycji. I nawet nie chcę być. Apogeum formy szykuję na mistrzostwa świata. Na najbliższych halowych mistrzostwach Polski planuję uzyskać wynik zbliżony do ostatnio osiąganych i dopiero podczas światowego championatu urywać z niego ułamki sekund. Aż do poprawienia rekordu Polski włącznie. A taki rezultat zapewni w tej imprezie medal – ocenił.

Niespełna 27-letni płotkarz twierdzi jednak, że finałowy bieg mistrzostw świata w Sopocie nie będzie miał faworyta. - Każdy kto stanie na jego starcie będzie miał równe szanse. Obecnie nie ma bowiem zawodnika, który byłby poza zasięgiem konkurentów. W tej rywalizacji wszystko się może zdarzyć, tym bardziej, że finał rządzi się swoimi prawami, a bieg przez płotki na tym dystansie jest loterią. Wielu płotkarzy traciło szansę na medal przez to, że biegnący obok rywal stracił równowagę i go potrącił. Poza tym będziemy rywalizować na bieżni wyłożonej na specjalnej konstrukcji, a nie na betonie. Na deskach inna jest siła odbicia. My musimy skierować ją do przodu, a na tego typu nawierzchniach często idzie ona w górę, przez co też można zostać wybitym z rytmu – zauważył.

Reprezentant Zawiszy miał już okazję zmierzyć się z zawodnikami, którzy legitymują się najlepszymi w tym roku wynikami na świecie – Francuzem Pascalem Martinot-Lagarde i Amerykaninem Jeffem Porterem. 1 lutego w Mondeville ten pierwszy uzyskał czas 7.45 sekundy, natomiast Porter był wolniejszy o jedną setną sekundy.

- Również wziąłem udział w tym mityngu. W eliminacjach pokonałem ten dystans w 7.71 sekundy, natomiast w finale z czasem 7.74 zająłem trzecie miejsce. Martinot-Lagarde i Porter pobiegli bardzo szybko, ale nie zrobiło to na mnie większego wrażenia. Tym bardziej, że nie zdołali zbliżyć się później do tego osiągnięcia, a uzyskanie niezłych wyników w okresie przygotowawczym nie oznacza, że zostaną one automatycznie powtórzone podczas najważniejszej imprezy. Generalnie nie zaprzątam sobie głowy dyspozycją moich potencjalnych rywali i nie śledzę na bieżąco rezultatów uzyskiwanych przez innych zawodników. Robię swoje i spokojnie przygotowuję się do startu w mistrzostwach świata – skomentował.

Półfinalista halowych mistrzostw świata w Walencji w 2008 roku i ubiegłoroczny półfinalista halowych mistrzostw Europy w Goeteborgu przebywa obecnie na zgrupowaniu w Spale. Swoją formę weryfikował w tej miejscowości w zawodach – 8 lutego wynikiem 7.63 sekundy wypełnił minimum na HMŚ, a w sobotę uzyskał 7.64. - W środę wracam do Bydgoszczy, a w sobotę przyjeżdżam do Sopotu. Dzień później czeka mnie w ERGO ARENIE start w mistrzostwach Polski. Po tych zawodach podejmiemy z trenerem decyzję, czy ostatni szlif przed halowymi mistrzostwami świata wykonamy w Sopocie czy też w Bydgoszczy - zdradził.

Podczas światowego championatu wielokrotny medalista mistrzostw Polski będzie mógł liczyć w ERGO ARENIE na solidne wsparcie. - Do Sopotu wybiera się bowiem moja rodzina, znajomi, a także narzeczona. Mam zatem dla kogo biegać i walczyć o medale. Właśnie jestem na etapie załatwiania biletów dla moich najbliższych – zakończył podopieczny trenera Wiesława Czapiewskiego.

Informacja prasowa

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12084
35 zawodników będzie reprezentować Wielką Brytanię podczas halowych mistrzostw świata, które od 7 do 9 marca rozgrywane będą w Sopocie.


Brytyjczycy swoje największe szanse medalowe upatrują w zawodnikach, którzy zajmują czołowe miejsca na listach światowych. Wysokie lokaty w tabelach zajmują m.in. biegaczka Laura Muir, sprinter Dwain Chambers, płotkarka Tiffany Porter czy tyczkarz Luke Cutts i tyczkarka Holly Bleasdale. Niestety w Sopocie nie zobaczymy lidera tabel biegu na 60 metrów Jamesa Dasaolu oraz wieloboistki, mistrzyni olimpijskiej z Londynu, Jessici Ennis.

Przypomnijmy, że dwa lata temu w Stambule Brytyjczycy zdobyli 9 medali (2-3-4) i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Wielka Brytania (Birmingham) będzie gospodarzem 17. Halowych Mistrzostw Świata, które zaplanowane są na marzec 2018 roku.

Skład Wielkiej Brytani na Halowe Mistrzostwa Świata 2014

Mężczyźni
Bieg na 60 m: Dwain Chambers, Richard Kilty
Bieg na 400 m: Richard Buck, Nigel Levine
Bieg na 800 m: Mukhtar Mohammed, Andrew Osagie
Bieg na 1500 m: Lee Emanuel, Chris O’Hare
Bieg na 3000 m: Andy Vernon, Jonathan Mellor
Bieg na 60 m przez płotki: Andrew Pozzi, William Sharman
Sztafeta 4 x 400 m: Daniel Awde, Michael Bingham, Jamie Bowie, Richard Buck, Luke Lennon-Ford, Nigel Levine, Conrad Williams
Skok wzwyż: Robbie Grabarz, Tom Parsons
Skok o tyczce: Luke Cutts

Kobiety
Bieg na 60 m: Sophie Papps, Asha Philip
Bieg na 400 m: Margaret Adeoye, Shana Cox
Bieg na 800 m: Laura Muir
Bieg na 1500 m: Jemma Simpson
Bieg na 3000 m: Eilish McColgan
Bieg na 60 m przez płotki: Tiffany Porter
Sztafeta 4 x 400 m: Margaret Adeoye, Eilidh Child, Shana Cox, Christine Ohuruogu, Victoria Ohuruogu, Laura Wake
Skok o tyczce: Holly Bleasdale
Skok w dal: Katarina Johnson-Thompson, Shara Proctor

moderator sprinterek

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Na czym polega (biologicznie, mechanicznie) poprawianie wydolności ? (Trening w góry)

Następny temat

Narty do freestyle

electro
Polecane artykuły