Witam wszystkich!
Proszę doświadczonych cyklistów o poradę w kwestii rodzaju smarów rowerowych (głównie do łańcucha). Temat "zgooglowałem", jak również czytałem opinie na SFD. Chodzi mi o skład olejów bądź smarów rowerowych. Które z nich najlepiej sprawdzają się w praktyce? Teflonowe, grafitowe, węglowodorowe, silikonowe czy jeszcze inne? Z wielu opinii wnioskuję, że dobrze sprawdza się Rohloff. Jest to olej syntetyczny z tzw dodatkami dcs. Czy pod pojęciem "syntetyczny" rozumiemy silikonowy lub węglowodorowy (ropopochodny)? Czym są ww. dodatki? Jeśli ktoś posiada wiedzę na te tematy i zechce się podzielić, będę wdzięczny. Pozdrawiam forumowiczów i rowerzystów.
Proszę doświadczonych cyklistów o poradę w kwestii rodzaju smarów rowerowych (głównie do łańcucha). Temat "zgooglowałem", jak również czytałem opinie na SFD. Chodzi mi o skład olejów bądź smarów rowerowych. Które z nich najlepiej sprawdzają się w praktyce? Teflonowe, grafitowe, węglowodorowe, silikonowe czy jeszcze inne? Z wielu opinii wnioskuję, że dobrze sprawdza się Rohloff. Jest to olej syntetyczny z tzw dodatkami dcs. Czy pod pojęciem "syntetyczny" rozumiemy silikonowy lub węglowodorowy (ropopochodny)? Czym są ww. dodatki? Jeśli ktoś posiada wiedzę na te tematy i zechce się podzielić, będę wdzięczny. Pozdrawiam forumowiczów i rowerzystów.
Krzysztof Piekarz
