SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Chemia smarowideł rowerowych

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1
Witam wszystkich!
Proszę doświadczonych cyklistów o poradę w kwestii rodzaju smarów rowerowych (głównie do łańcucha). Temat "zgooglowałem", jak również czytałem opinie na SFD. Chodzi mi o skład olejów bądź smarów rowerowych. Które z nich najlepiej sprawdzają się w praktyce? Teflonowe, grafitowe, węglowodorowe, silikonowe czy jeszcze inne? Z wielu opinii wnioskuję, że dobrze sprawdza się Rohloff. Jest to olej syntetyczny z tzw dodatkami dcs. Czy pod pojęciem "syntetyczny" rozumiemy silikonowy lub węglowodorowy (ropopochodny)? Czym są ww. dodatki? Jeśli ktoś posiada wiedzę na te tematy i zechce się podzielić, będę wdzięczny. Pozdrawiam forumowiczów i rowerzystów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29990
Korzystam z http://www.finishlineusa.com/products/cross-country-lube.htm
i jestem zadowolony. Napęd działa bezproblemowo nawet w bardzo trudnych warunkach.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5665
http://allegro.pl/olej-do-smarowania-lancucha-i-prowadnicy-vexol-1l-i3120063710.html
Odkąd dla eksperymentu posmarowałem tym, olewam wszystkie Rohloffy, Finish Line'y itd... Szkoda sensu, smaruje zaj**iście i żaden brud do tego nie przylega.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29990
Las3k
http://allegro.pl/olej-do-smarowania-lancucha-i-prowadnicy-vexol-1l-i3120063710.html
Odkąd dla eksperymentu posmarowałem tym, olewam wszystkie Rohloffy, Finish Line'y itd... Szkoda sensu, smaruje zaj**iście i żaden brud do tego nie przylega.


W minusowych temperaturach też testowałeś ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5665
Tak. I w rowerze i w pilarce.
Zimą, w piachu, błocie, na sucho, na mokro, w rowerach XC i DH.
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29990
Las3k
Tak. I w rowerze i w pilarce.
Zimą, w piachu, błocie, na sucho, na mokro, w rowerach XC i DH.


Muszę spróbować :D
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AbsolwentWSRH - Pchnięcie Kulą - DT

Następny temat

wiosenne dni

electro
Polecane artykuły