Witam,
Od tygodnia cwicze, zeby zrzucic brzuch, czyli dieta low carb +trening silowy Mawashiego + bieganie.
Poniewaz nie wydalam kondycyjnie z interwalami (jeszcze), postanowilem skupic sie na aerobach.
Poczytalem rozne artykuly, z ktorych wynika, ze spalanie tluszczu jest najwieksze przy 75% HRmax.
Moj HRmax liczac ze sztywnego wzoru wynosi 199. 75% z tego to zaledwie 149.
W trakcie srednio szybkiego truchtu, ktorym biegam mam tetno rzedu 170-175.
Kupilem sobie ostatnio pulsometr, ktory moj HRmax wyliczyl na 225, przy czym nie wiem czy mam wierzyc tym odczytom, czy tez nie.
Ten wykaz jest moim zdaniem zawyzony, gdyz w momencie jego pojawienia sie dalej bieglem swoim stalym truchtowym tempem i nie czulem jakiegos ogromnego zmeczenia :/.
Dodatkowo, zeby pobudzic organizm co jakis czas robie sobie krotkie, ostre przyspieszenia, zeby organizm nie popadl w stagnacje.
Ma to sens?
Pozdrawiam
Od tygodnia cwicze, zeby zrzucic brzuch, czyli dieta low carb +trening silowy Mawashiego + bieganie.
Poniewaz nie wydalam kondycyjnie z interwalami (jeszcze), postanowilem skupic sie na aerobach.
Poczytalem rozne artykuly, z ktorych wynika, ze spalanie tluszczu jest najwieksze przy 75% HRmax.
Moj HRmax liczac ze sztywnego wzoru wynosi 199. 75% z tego to zaledwie 149.
W trakcie srednio szybkiego truchtu, ktorym biegam mam tetno rzedu 170-175.
Kupilem sobie ostatnio pulsometr, ktory moj HRmax wyliczyl na 225, przy czym nie wiem czy mam wierzyc tym odczytom, czy tez nie.
Ten wykaz jest moim zdaniem zawyzony, gdyz w momencie jego pojawienia sie dalej bieglem swoim stalym truchtowym tempem i nie czulem jakiegos ogromnego zmeczenia :/.
Dodatkowo, zeby pobudzic organizm co jakis czas robie sobie krotkie, ostre przyspieszenia, zeby organizm nie popadl w stagnacje.
Ma to sens?
Pozdrawiam
Krzysztof Piekarz